Adana Şakirpaşa Havalimanı

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   Adana Şakirpaşa Havalimanı

   1937’de inşa edilen ve Türkiye’nin en çok kullanılan 6. Havalimanı olan Şakipaşa Havalimanı, 2016 yılında 6 milyona yakın yolcuyu ağırlamıştır.

   Çukurova ilçesindeki havalimanı, merkeze 3,5, Mersin’e 66, Osmaniye’ye de 100 km uzaklıkta yer alıyor. Çevre illere de hizmet veren Şakirpaşa Havalimanı’na özel araçla, taksilerle veya havalimanına düzenlenen yolcu taşıma seferleri ile ulaşılabiliyor.

   ADA uçuş koduyla hizmet veren Şakirpaşa Havalimanı’ndan iç hat uçuşlarının yanı sıra Kıbrıs, Medine, Cidde, Erbil gibi noktalara, yaz aylarında ise Almanya’ya seferler düzenlenmektedir.

   569 araç kapasiteli açık otoparkın bulunduğu havalimanında, Türkiye’nin en iyi 10 havalimanı restoranı arasında gösterilen Nihat Restaurant, rent a car ofisleri ve banka ATM’leri bulunmaktadır.

   Ulaşım

   Akdeniz'in en önemli ulaşım merkezlerinden biri olan Adana Şakirpaşa Havalimanı'na ulaşım için farklı seçenekler bulunuyor.

   - Otobüs

   Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 135 ve 159 sefer kodlu belediye otobüsleriyle havalimanına ulaşabilirsiniz.

   - Yolcu Taşıma Servisleri

   HAVAŞ'ın Osmaniye ve Mersin'den belirli saatlerde düzenlediği seferlerle de Adana Şakirpaşa Havalimanı'na ulaşım sağlayabilirsiniz.

   - Minibüsler

   Eğer belirli saatlerde seferlerin düzenlendiği otobüsleri beklemek istemiyorsanız alternatif olarak minibüs veya dolmuşları kullanabilirsiniz. Belediye tarafından düzenlenen otobüs seferlerine kıyasla daha sık geçen araçlarla kısa sürede havalimanına ulaşabilirsiniz.

   - Taksi ve Özel Araçlar

   Şehir merkezine yakın bir konumda yer alan Adana Şakirpaşa Havalimanı'na taksi veya şahsi araçlarla da kısa sürede ve ekonomik şekilde ulaşılabiliyor. Dilerseniz civardaki taksi duraklarından dilerseniz de havalimanında bulunan rent a car servislerinden araç kiralayarak Adana Şakirpaşa Havalimanı'na ulaşabilirsiniz.

   Ulaşım Bilgileri

   QR kod ile indirin

   uygunfiyat-apps

   Size Gönderelim