Adnan Menderes Havalimanı

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   Adnan Menderes Havalimanı

   1987 yılında inşaatı bitirilen Adnan Menderes Havalimanı, en işlek dördüncü havalimanıdır. İsmini Türkiye’nin eski başbakanlarından Adnan Menderes’ten alır. ADB uçuş koduna sahip havalimanı, yıllık 12 milyon yolcu ve 86 bin uçağa ev sahipliği yapar.

   Şehir merkezinden yaklaşık 14 kilometre uzaklıkta yer alan Adnan Menderes Havalimanı’na, havaalanı otobüsleri, belediye otobüsleri, taksiler ve İzmir metrosuyla ulaşmak mümkündür.

   Havalimanında, 3000 metre uzunluğunda iki pist yer almaktadır. Yerli ve yabancı 30’dan fazla havayolu şirketinin kullandığı Adnan Menderes Havalimanı’nda, yurtiçi seferlerin dışında uluslararası uçuşlar da gerçekleştirilmektedir. 2 bin 353 metrekarelik duty free alanı ile Türkiye’nin en büyük gümrüksüz satış mağazaları gruplarından birini bünyesinde bulundurmaktadır.

   Havalimanında ayrıca, yaklaşık 5 bin araçlık otopark yer almaktadır ve terminalde çeşitli bankalara ait ATM’ler hizmet vermektedir.

   Ulaşım

   Ege'nin en önemli ulaşım merkezi olan İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na ulaşım için farklı seçenekler bulunuyor.

   - Otobüs

   İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki ESHOT Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 200, 202, ve 204 sefer kodlu belediye otobüsleriyle havalimanına ulaşabilirsiniz.

   - Yolcu Taşıma Servisleri

   HAVAŞ'ın Çeşme, Alsancak, Karşıyaka-Mavişehir, Kuşadası, Aydın- Söke ve Manisa'dan belirli saatlerde düzenlediği seferlerle de İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na ulaşım sağlayabilirsiniz.

   - Minibüsler

   Eğer otobüs veya yolcu taşıma servislerini tercih etmezseniz alternatif olarak Buca, Bornova veya Yeşilyurt'tan kalkan minibüsleri tercih edebilirsiniz.

   - Metro

   31 adet istasyona sahip Aliağa-Torbalı metro hattındaki Halkapınar istasyonundan güney metro aksına aktarma yaparak İzmir'in birçok noktasından kısa süre içinde havalimanına ulaşabilirsiniz. 

   - Taksi ve Özel Araçlar

   Şehir merkezinden yaklaşık 20 km uzaklıktaki Gaziemir ilçesinde konumlanan İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na Konak'tan yarım saatlik bir yolculuk sonrası ulaşılabiliyor. Eğer araç kiralamak isterseniz de şehir merkezinde veya havalimanında yer alan rent a car şirketlerinden istediğiniz segmentte aracı bulabilirsiniz.

   Ulaşım Bilgileri

   QR kod ile indirin

   uygunfiyat-apps

   Size Gönderelim