Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı

   1997 yılında hizmete başlayan Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı, 2011 yılında yapılan yeni terminal binasıyla haftanın her günü İstanbul ve Ankara’dan karşılıklı uçuşlar gerçekleştirmektedir. AJI uçuş koduna sahip havalimanı, yıllık 230 bin yolcu ve 2 bin uçak trafiğine ev sahipliği yapar.

   Şehir merkezinden yaklaşık 9 kilometre uzaklıkta yer alan Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na, havaalanı servisleri ve taksiyle ulaşmak mümkündür. Ortalama 15 dakikalık bir yolculukla havalimanına ulaşabilirsiniz.

   Havalimanında, son yapılan yenileme çalışmaları sonucu, 3000 metre uzunluğunda ve 45 metre genişliğinde bir pist yer almaktadır.

   Yerli havayolu şirketlerinin kullandığı Ağrı Havalimanı, yıllık 3 milyon yolcu kapasitesine sahiptir. Yaklaşık 100 araçlık otoparkı olan havalimanında duty free mağazaları ve otel bulunmamaktadır. Terminalde, İş Bankası’na ait ATM hizmet vermektedir.

   Ulaşım

   Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı'na ulaşım için farklı seçenekler bulunuyor.

   - Yolcu Taşıma Servisleri

   HAVAŞ'ın şehir merkezinden belirli saatlerde düzenlediği seferlerle Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı'na ulaşım sağlayabilirsiniz.

   - Minibüsler

   Eğer sadece belirli saatlerde kalkan yolcu taşıma servislerini beklemek istemiyorsanız alternatif olarak şehir merkezinden kalkan otobüs, minibüs veya dolmuşları kullanabilirsiniz. 

   - Taksi ve Özel Araçlar

   Merkezden 9 km uzaklıktaki Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı'na taksi veya şahsi araçlarla da kısa sürede ve ekonomik şekilde ulaşılabiliyor. Araç kiralamak isterseniz de havalimanında bulunan rent a car servislerini kullanabilirsiniz.

   Ulaşım Bilgileri

   QR kod ile indirin

   uygunfiyat-apps

   Size Gönderelim