Amasya Merzifon Havalimanı

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   Amasya Merzifon Havalimanı

   2008 yılında, Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın askeri havalimanına, sivil tesislerin eklenmesiyle kullanıma açılan Amasya Merzifon Havalimanı, MZH uçuş koduyla hizmet vermektedir. İç hat seferleri yapan havalimanı, yıllık ortalama 95 bin yolcuya ev sahipliği yapmaktadır.

   Merzifon’a 6 km, Amasya’ya 45 km, Çorum’a da 63 km uzaklıktaki Merzifon Havalimanı, konumu sayesinde Tokat, Çorum ve Samsun’un bazı ilçelerindeki yolculara da hizmet vermektedir. Havalimanına, Amasya’nın merkezinden ve çevre illerden düzenlenen otobüs seferleri veya taksiyle ulaşmak mümkündür.

   2009 yılından bu yana haftanın her günü karşılıklı seferlerin düzenlendiği Merzifon Havalimanı’nda, 3000x45 m uzunluğunda 1 adet pist, 1 adet de apron bulunmaktadır.

   132 araçlık kapasitesi olan otoparkın bulunduğu Merzifon Havalimanı, 1 adet ortak kullanıma açık banka ATM’si, 1 adet PTT ofisi, 3 adet rent a car ofisine ev sahipliği yapmaktadır.

   Ulaşım

   Amasya Merzifon Havalimanı'na ulaşım için farklı seçenekler bulunuyor.

   - Otobüs

   Amasya Belediyesi tarafından düzenlenen otobüs seferleriyle havalimanına ulaşabilirsiniz.

   - Yolcu Taşıma Servisleri

   HAVAŞ'ın şehir merkezinden belirli saatlerde düzenlediği seferlerle de Amasya Merzifon Havalimanı'na ulaşım sağlayabilirsiniz.

   - Minibüsler

   Eğer sadece belirli saatlerde seferlerin düzenlendiği otobüs veya yolcu taşıma servislerini tercih etmezseniz alternatif olarak şehir merkezinden kalkan minibüsleri kullanabilirsiniz.

   - Taksi ve Özel Araçlar

   Şehir merkezinden 45 km uzaklıkta konumlanan Amasya Merzifon Havalimanı'na yaklaşık 1 saatlik bir yolculuk sonrası ulaşılabiliyor. Eğer araç kiralamak isterseniz de havalimanında yer alan rent a car şirketlerinden istediğiniz segmentte aracı kiralayabilirsiniz.

   Ulaşım Bilgileri

   QR kod ile indirin

   uygunfiyat-apps

   Size Gönderelim