Uygunfiyat - Uçak Bileti

Teknasyon

İNDİR -- Play Store'da!

Görüntüle

Uygunfiyat - Uçak Bileti

Teknasyon

İNDİR -- App Store'da!

Görüntüle

Ankara Esenboğa Havalimanı

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12-65 Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

65+ Yaş Üstü

- +

Ankara Esenboğa Havalimanı

1955 yılında hizmete başlayan Ankara Esenboğa Havalimanı, Türkiye’nin en büyük dördüncü havaalanıdır. Ülkemizde iç ve dış uçuş gerçekleştiren ilk havalimanı olma özelliğini taşımaktadır. ESB uçuş koduna sahip havalimanı, yıllık 13 milyon yolcu ve 100 bin uçak trafiğine ev sahipliği yapar.

Şehir merkezinden yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta yer alan Ankara Esenboğa Havalimanı’na, havaalanı otobüsleri, belediye otobüsleri veya taksiyle ulaşmak mümkündür. Ortalama 30 dakikalık bir yolculukla havalimanına ulaşabilirsiniz.

Havalimanında, 3750 metre uzunluğunda, 45 ve 60 metre genişliğinde iki adet pist yer almaktadır.

Yerli ve yabancı 20’den fazla havayolu şirketinin kullandığı Ankara Esenboğa Havalimanı’nda, yurtiçi seferlerinin dışında uluslararası uçuşlar da gerçekleştirilmektedir. 2 bin 400 metrekarelik duty free alanı ile Anadolu’nun en büyük gümrüksüz satış mağazaları gruplarından birini bünyesinde bulundurmaktadır.

İşletmeciliğini TAV firmasının üstlendiği havalimanında, yaklaşık 4 bin araçlık otopark ve bir havalimanı oteli yer almaktadır. Terminalde çeşitli bankalara ait ATM’ler de hizmet vermektedir.

 

Ulaşım Bilgileri

QR kod ile indirin

Size Gönderelim