Atatürk Havalimanı

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   Atatürk Havalimanı

   1912 yılında inşa edilen Atatürk Havalimanı, ülkemizde hava ulaşımının ilk başladığı yerdir. 1953 yılında uçuşların başladığı havalimanı, yıllık 60 milyondan fazla yolcuyu ağırlamaktadır.

   Türkiye'nin 1., dünyanın da 11. en yoğun yolcu trafiğine sahip olan Atatürk Havalimanı, İstanbul’un Bakırköy ilçesinin Yeşilköy semtinde bulunmaktadır. Atatürk Havalimanı’na, özel araç, otobüsler, taksiler ve havaalanı yolcu taşıma servislerinin yanı sıra M1A kodlu Yenikapı-Atatürk Havalimano metro hattı ile de ulaşmak mümkündür.

   IST uçuş koduyla hizmet veren Atatürk Havalimanı’ndan Türkiye’nin ve Dünya’nın hemen hemen her yerine seferler düzenlenmektedir.

   7076 araçlık bir otoparkın bulunduğu Atatürk Havalimanı’nda ayrıca, 6 bin 50 metrekarelik mağaza alanı, Duty-Free alışveriş merkezleri, sergi alanları, banka şubeleri ve rent a car ofisleri gibi çok sayıda sosyal tesis bulunmaktadır.

   Ulaşım

   Türkiye'nin en yoğun hava trafiğine sahip olan Atatürk Havalimanı'na ulaşım için birçok seçenek bulunuyor.

   - Otobüs

   İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği Yenikapı kalkışlı YH-1 ile Taksim kalkışlı TH-1 sefer sayılı otobüslerle havalimanına ulaşabilirsiniz.

   - Yolcu Taşıma Servisleri

   HAVAŞ'ın Taksim ve Bakırköy'den belirli saatlerde düzenlediği seferlerle de Atatürk Havalimanı'na ulaşım sağlayabilirsiniz.

   - Metro

   İstanbul Atatürk Havalimanı'na en hızlı ulaşım yolu olarak metro ön plana çıkıyor. Yenikapı'dan kalkan M1A Yenikapı - Atatürk Havalimanı Metro Hattı'nı kullanarak hızlı ve ekonomik bir şekilde havalimanına ulaşabilirsiniz. Eğer Anadolu yakasından Atatürk Havalimanı'na ulaşmak isterseniz de önce Marmaray ile Yenikapı'ya gelip oradan M1A hattına aktarma yapabilirsiniz.

   - Taksi ve Özel Araçlar

   İstanbul'un Bakırköy ilçesinde konumlanan Atatürk Havalimanı'na taksi ile de ulaşabilirsiniz. Ancak taksiyi tercih etmeden önce havalimanı yolundaki trafik durumunu kontrol etmenizde fayda var, İstanbul trafiği yoğun saatlere denk gelirseniz uçağınızı kaçırmanıza neden olabilir. Eğer araç kiralamak isterseniz de İstanbul'un çoğu ilçesinde ofisi bulunan rent a car firmalarından araba kiralayarak havalimanında teslim edebilirsiniz.

   - Havabüs

   Atatürk Havalimanı'na ulaşmak için bir diğer yöntem ise havabüs. Sefer saatlerinin feribotların iskeleye varış saatine paralel olarak düzenlendiği havabüslerle ucuz ve hızlı bir şekilde ulaşım sağlanabiliyor.

   Ulaşım Bilgileri

   QR kod ile indirin

   uygunfiyat-apps

   Size Gönderelim