Sabiha Gökçen Havalimanı

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   Sabiha Gökçen Havalimanı

   2001 yılında inşaatı bitirilen Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, Atatürk Havalimanı’ndan sonra İstanbul’un en büyük ikinci havalimanıdır. İsmini Türkiye’nin ilk kadın savaş pilotu Sabiha Gökçen’den alır. SAW uçuş koduna sahip havalimanı, yıllık 30 milyon yolcu ve 230 bin uçak trafiğine ev sahipliği yapar.

   Şehir merkezinden yaklaşık 35 kilometre uzaklıkta yer alan Sabiha Gökçen Havalimanı’na, havaalanı otobüsleri, belediye otobüsleri veya taksiyle ulaşmak mümkündür. Ortalama 40 dakikalık bir yolculukla havalimanına ulaşabilirsiniz.

   55 uçak kapasiteli havalimanında, 3000 metre uzunluğunda bir pist yer almaktadır. İnşası devam eden 3500 metre uzunluğunda ve 60 metre genişliğindeki ikinci pistin 2019 yılına bitmesi hedefleniyor. Sabiha Gökçen Havalimanı, açılması planlanan ikinci pist ile Airbus A380 tipi uçakların da inebileceği, bölgedeki tek havalimanı olma özelliğini taşıyacak.

   Yerli ve yabancı 30’dan fazla havayolu şirketinin kullandığı Sabiha Gökçen Havalimanı’nda, yurtiçi seferlerin dışında uluslararası uçuşlar da gerçekleştirilmektedir. 4 bin 500 metrekarelik duty free alanı ile Türkiye’nin en büyük gümrüksüz satış mağazaları gruplarından birini bulundurmaktadır.

   Havalimanında, yaklaşık 4 bin 500 araçlık 4 katlı otopark ve 128 odalı bir havalimanı oteli yer almaktadır. Terminalde, çeşitli bankalara ait ATM’ler de hizmet vermektedir.

   Ulaşım

   Türkiye'nin en yoğun hava trafiğine sahip ikinci havalimanı olan Sabiha Gökçen Havalimanı'na ulaşım için birçok seçenek bulunuyor.

   - Otobüs

   İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği E3, E9, E10 ve E11, E18, 16S, KM20 ve 132H, KM22, 122H sefer sayılı otobüslerle havalimanına ulaşabilirsiniz.

   - Yolcu Taşıma Servisleri

   HAVAŞ'ın Taksim, Kozyatağı ve Kadıköy'den belirli saatlerde düzenlediği seferlerle de Sabiha Gökçen Havalimanı'na ulaşım sağlayabilirsiniz.

   - Metro

   Anadolu yakasındaki tek metro hattı olan M4 kodlu Kadıköy-Tavşantepe metrosundan aktarma yaparak da Sabiha Gökçen Havalimanı'na ulaşabilirsiniz.

   - Taksi ve Özel Araçlar

   İstanbul'un Pendik ilçesinde konumlanan Sabiha Gökçen Havalimanı'na taksi ile de ulaşabilirsiniz. Ancak taksiyi tercih etmeden önce havalimanı yolundaki trafik durumunu kontrol etmenizde fayda var, İstanbul trafiği yoğun saatlere denk gelirseniz uçağınızı kaçırmanıza neden olabilir. Eğer araç kiralamak isterseniz de İstanbul'un çoğu ilçesinde ofisi bulunan rent a car firmalarından araba kiralayarak havalimanında teslim edebilirsiniz.

    

   Ulaşım Bilgileri

   QR kod ile indirin

   uygunfiyat-apps

   Size Gönderelim