Bolvadin Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   BOLVADİN

   Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden olan ilçenin tarihi 10 bin yıl öncesine dayanmaktadır. Anadolu’daki tüm tarihi dönemlere tanıklık ettiği bilinir.

   Dağlarla çevrili ilçe tarihi yapıları, köprüleri, Eber Gölü, kaplıcaları ve lezzetli yemekleri ile önemli turizm merkezlerindendir. Afyon’a gelmişken Bolvadin’e uğrayıp Eber Gölü‘nün eşsiz manzarasında fotoğraflar çekip piknik yapabilir ve kaplıcalarında yılın yorgunluğunu atabilirsiniz.

   BOLVADİN’E NASIL GİDİLİR? 

   Konya-Ankara ve İstanbul yolu üzerindeki önemli bir kavşak noktasında yer alan ilçe, şehrin 61 km doğusunda bulunmaktadır. 

   Şehir içi ulaşımın gelişmiş olduğu şehrin merkezinden binebileceğiniz otobüslerle Bolvadin’e yaklaşık olarak 45 dakikada varabilirsiniz.

   BOLVADİN’DE NEREDE KALINIR?

   Bolvadin’de bütçenize göre pansiyon ya da öğretmenevinde kalabileceğiniz gibi belediye tarafından işletilen Heybeli Tesisleri’nde de konaklayabilirsiniz. Daha lüks bir otelde konaklamak isterseniz 45 dakika uzaklıktaki şehir merkezinde bulunan kaplıcaları da tercih edebilirsiniz.

   Bolvadin

   BOLVADİN’DE NERELERİ GEZMELİ? 

   · Bolvadin Peri Bacaları: Volkanik arazi üzerinde kurulan ilçenin Özburun Kasabası‘nın Minareli Deresi’nde oluşan peri bacaları diğer ilçelerdeki peri bacalarından farklı bir görünüme sahiptir.

   · Eski Bolvadin Evleri: Sokaklarında dolaşırken bol bol fotoğraflarını çekmek isteyeceğiniz eski evler, genellikle 2 veya 3 katlıdır. Bitişik nizamlı ve Osmanlı mimarisinde yapılan evleri ilçenin Kestemet, Hisar, Kırklar, Şazi Mahallelerinde bulunmaktadır.

   Mustafa Kemal Paşa, Ali İhsan Paşa, Yakup Şevki Paşa, Kemalettin Sami Paşa Kurtuluş Savaşı'nın taarruz planlarını Kestemet Mahallesindeki Çakmaklı Konağı‘nda yapmışlardır. 

   · Eber Gölü: Türkiye’nin 12. büyük gölüdür ve Eber kasabasında bulunur. Adeta gizli bir cennet olan Eber Gölü, Türkiye’de yüzer adaların olduğu tek göldür. Kamışlar ve sazlıklarla kaplı göle, bahar aylarında gelmenizi tavsiye ederiz. Bu mevsimde yer değiştiren adaları görmeniz mümkün.

   Emir Dağları ve Sultan Dağları arasında 967 metre yükseklikte, 125 kilometrekare alana sahip göl pelikan ve flamingoların uğrak mekanıdır. Yaklaşık 200 kuş türüne ev sahipliği yapan göl, kuş gözlemcileri ile av meraklılarının yanı sıra turistlerin de ilgi gösterdiği noktalardandır.

   · Bolvadin Heybeli Kaplıcası: Bolvadin’e 27 Km, şehir merkezine ise 25 km uzaklıkta bulunan tarihi kaplıca Afyon-Bolvadin Karayolu üzerinde bulunmaktadır. Bölgenin en önemli dinlenme yeri olması açısından önemlidir.

   · Yedi Kapı Yeraltı Şehri: Frigler tarafından oyulmuş bir ibadethane olan bu mağaraya yedi kapı oyulmuştur. Bolvadin’in Kemerkaya Köyü‘nde bulunan yedi kapılı şehrin eski Roma zamanında garnizon ve idari bina olarak kullanıldığı sanılmaktadır ve yaklaşık olarak 100 km’lik bir uzunluğa sahiptir. Çok sayıda gizli geçit ve havalandırma bacaları bulunur.

   · Bolvadin Kırkgöz Köprüsü: Eber Gölü‘ne akan Akarçay üzerine Bizans döneminde inşa edilen tarihi köprüyü 16. Yüzyılda Mimar Sinan onarmıştır ve uzunluğu tam 400 metredir. 

   BOLVADİN’DE NE YENİR?

   Yemek kültürü oldukça zengin olan Afyonkarahisar’ın Bolvadin ilçesinde bükme, katmer, arabaşı, yaprak sarması, etli biber dolması, fırma baklavası ve kaymaklı gelin baklavası mutlaka tatmanız gereken lezzetlerdendir.

   QR kod ile indirin

   • Tarsus

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Eski dönemde Çukurova’ya başkentlik yapan Tarsus, Mersin’in en önemli ilçelerinin başında gelir.

   • Tatvan

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Diyarbakır, Elâzığ, Siirt, Ağrı karayollarının buluştuğu bir merkez olan Tatvan, beş bin yıllık tarihiyle de Türkiye’nin en eski yerlerinden biridir.

   • Kuşadası

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Mavi bayraklı eşsiz plajları ve dünyaca ünlü Efes Antik Kenti ile her yıl milyonlarca turistin akın ettiği Kuşadası‘nın mutlaka görmelisiniz!

   • Beypazarı

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Tarihi Osmanlı evleri, meşhur yemekleri, müzeleri ve ünlü gümüş eşyalarıyla Beypazarı Ankara’nın en güzel yerlerinden biri.

   • Gelibolu

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Çok zor şartlar altına savaşılan ve binlerce şehidin verildiği Gelibolu’yu gezdikten sonra bu ülke için ne bedeller ödendiğini daha iyi anlayacaksınız!

   • Foça

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    İzmir’in kuzeyinde yer alan yarımadanın ucuna konuşlanmış, geçmişi İyonya dönemine dayanan tarihi bir ilçedir. Günümüzdeki ismini 12 eski İyonya kentinden biri olan Phokaia’dan almıştır.