İhsaniye Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   İHSANİYE

   Tarihi Ayazini Kasabası, Gazlıgöl Kaplıcaları, ormanlarla kaplı tabiatı ile İhsaniye; Afyonkarahisar’ın gezilmesi gereken köşelerindendir. 

   Köklü bir geçmişe sahip olan ilçe pek çok eski uygarlığa ev sahipliği yapmış olması nedeniyle tarihi yönden zengindir.

   İHSANİYE’YE NASIL GİDİLİR? 

   İhsaniye ilçesi şehir merkezinin 36 km uzağında bulunur. Şehir içi ulaşımın gelişmiş olduğu şehrin merkezinden binebileceğiniz otobüslerle İhsaniye’ye yaklaşık olarak 30 dakikada varabilirsiniz.

   İHSANİYE’DE NEREDE KALINIR?

   İhsaniye’de konaklamak istiyorsanız meşhur Gazlıgöl kaplıcalarına gitmenizi tavsiye ederiz.  Bu bölgede bütçenize göre apartlarda ya da otellerde kalabileceğiniz gibi daha lüks bir otelde konaklamak isterseniz 45 dakika uzaklıktaki şehir merkezini de tercih edebilirsiniz.

   İhsaniye

   İHSANİYE’DE NERELERİ GEZMELİ? 

   Herkes tarafından bilinmeyen ve adeta açık hava müzesi olan İhsaniye’nin her köşesinde keşfedilecek başka bir yapı bulacağınıza eminiz. 

   · Ayazini Köyü: Frigler döneminden beri yerleşim yeri olan eski köyün her köşesinde tarihi dokuyu hissetmeniz mümkün.

   Frigler bu bölgede kayalıkları oyarak kendilerine yaşam alanı oluşturmuşlardır. Sarnıçlar, toplantı salonları, mezar odaları, erzak depoları ve yer altı sığınak alanları da bulunan tarihi kalıntılarda Roma ve Bizans Dönemine ait yapılar da bulunmuştur. Aslanlı ve sütunlu mezar odaları ile kayaya oyulmuş kilise ve şapeller de bulunan bölge Afyon’un tarihi zenginliklerindendir.

   Kayalara oyulan evlerin bir bölümünün 2 katlı ve merdivenli olması dikkat çeken özelliklerdendir.

   Kasaba girişinde bulunan kilisenin hangi tarihte ve kim tarafından yapıldığı bilinmemektedir. Kaya üzerine kubbeli ve apsisli olarak oyulması dikkat çeken kiliseye ulaşım kolaydır.

   · Aslantaş: Göynüş Vadisi'nde Frigler tarafından M.Ö. 7. yüzyılda yapıldığı tahmin edilen bu anıt mezar 10.5 metre yüksekliğindedir.

   Özenli işlemeleri bulunan anıtın içinde mezar kapısı ve mezar odası bulunmaktadır. Mezar kapısının her iki yanına oyulan şaha kalkmış aslanlar ve ayakları altında bulunan yavru aslan figürleri özellikle dikkat çeker.

   · Yılantaş: Aslantaş‘a çok yakın bir mesafede ve aynı kayalık üzerinde bulunan anıt mezardır. Ön tarafında birbirine sarılmış yılanlara saldıran iki savaşçının figürleri bulunmaktadır. Bu figürler depremler sonucunda zarar görmüş ve kaya altında kalmıştır.

   · Maltaş: M.Ö. 7. yüzyılda yapıldığı tahmin edilen anıt Aslantaş ve Yılantaş‘a 500 metrelik bir mesafede toprağa gömülü halde bulunmaktadır. 

   Geniş kapısı, üçgen çatısı ile ahşap bir eve benzeyen yapının geometrik motifli ve yazıtlı tapınak cephesi yapılmıştır.

   · Kapıkaya 1: Üçlerkaya Köyü'nde M.Ö. 8. Yüzyılda yapılan kaya anıtın üzerinde Tanrıça Kybele kabartması vardır. 

   · Kapıkaya 2: Emre Gölü'ne geldiğinizde mutlaka uğramanız gereken yerlerdendir. Kayalar üzerinde Kapıkaya 1’de olduğu gibi Kybele’nin figürü işlenmiştir. Oymacılık işinde kendilerini geliştiren Friglerin burada törenler yaptığı tahmin edilmektedir.

   · Emre Gölü: Döğer Beldesi'ndeki doğal güzelliklerden olan Emre Gölü, özellikle gün batımının göle yansıyarak oluşturduğu eşsiz manzarayı izlemek için gitmeniz gereken yerlerden. Doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi kalıntılarıyla da anılan Döğer beldesi Afyon gezinizde uğramanız gereken yerlerden.

   · Gazlıgöl Kaplıcası: Kaplıca cenneti Afyon’un görülmeye değer yerlerinden biri de Gazlıgöl beldesinde yer alan Gazlıgöl kaplıcasıdır. 

   Su sıcaklığı 45-68 derece olan kaplıcanın suyunun içildiğinde; böbrek, mide, karaciğer, bağırsak ve safra yolu hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir. 

   Turistlerin İhsaniye’deki uğrak noktalarından olan kaplıca, aynı zamanda romatizma, nevralji, kadın ve cilt hastalıklarına da iyi gelmektedir. 

   Şifa dağıtan Gazlıgöl Kaplıcası‘nın çevresinde çok sayıda konaklama tesisi ve otel bulunmaktadır. 

   İHSANİYE’DE NE YENİR? 

   Afyon’un geleneksel yemekleri olan sakala çarpan çorbasını, özbek pilavını, ağzı açığını, patlıcan böreğini ve kaymağını bu ilçede de yiyebilirsiniz.

   İHSANİYE’YE NE ZAMAN GİDİLİR? 

   Tarihi zenginliği, Gazlıgöl Kaplıcası ve yemyeşil doğası ile turizm potansiyeli yüksek olan bu ilçeyi gezmek için, en ideal mevsim Nisan ve Mayıs aylarıdır.

   QR kod ile indirin

   • Foça

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    İzmir’in kuzeyinde yer alan yarımadanın ucuna konuşlanmış, geçmişi İyonya dönemine dayanan tarihi bir ilçedir. Günümüzdeki ismini 12 eski İyonya kentinden biri olan Phokaia’dan almıştır.

   • Erdek

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Ünlü plajları ve İstanbul’a yakınlığı nedeniyle yıllardır büyük ilgi gören Erdek Balıkesir’in en meşhur tatil beldelerinden biri.

   • Alanya

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Tarihi kaleleri, doğa harikası alanları ve meşhur plajlarıyla Alanya ülkemizin tatil cennetlerinin başında geliyor.

   • Lalapaşa

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Tarih öncesi çağdan kalan antik mezarları ve Mimar Sinan imzası taşıyan yapılarıyla Lalapaşa, avcılığa gönül verenlerin de uğrak mekanlarından biridir.

   • İznik

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Anadolu’daki ilk Türk başkenti ve Hristiyan aleminin ilk büyük toplantısına ev sahipliği yapmış İznik hem sayısız tarihi mekanları hem de eşsiz doğasıyla tatil için en ideal yerlerden!

   • Tortum

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Doğal güzellikleriyle tanınan Tortum, Erzurum’un kuzeyinde yer alan bir ilçedir.