İhsaniye Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   İHSANİYE

   Tarihi Ayazini Kasabası, Gazlıgöl Kaplıcaları, ormanlarla kaplı tabiatı ile İhsaniye; Afyonkarahisar’ın gezilmesi gereken köşelerindendir. 

   Köklü bir geçmişe sahip olan ilçe pek çok eski uygarlığa ev sahipliği yapmış olması nedeniyle tarihi yönden zengindir.

   İHSANİYE’YE NASIL GİDİLİR? 

   İhsaniye ilçesi şehir merkezinin 36 km uzağında bulunur. Şehir içi ulaşımın gelişmiş olduğu şehrin merkezinden binebileceğiniz otobüslerle İhsaniye’ye yaklaşık olarak 30 dakikada varabilirsiniz.

   İHSANİYE’DE NEREDE KALINIR?

   İhsaniye’de konaklamak istiyorsanız meşhur Gazlıgöl kaplıcalarına gitmenizi tavsiye ederiz.  Bu bölgede bütçenize göre apartlarda ya da otellerde kalabileceğiniz gibi daha lüks bir otelde konaklamak isterseniz 45 dakika uzaklıktaki şehir merkezini de tercih edebilirsiniz.

   İhsaniye

   İHSANİYE’DE NERELERİ GEZMELİ? 

   Herkes tarafından bilinmeyen ve adeta açık hava müzesi olan İhsaniye’nin her köşesinde keşfedilecek başka bir yapı bulacağınıza eminiz. 

   · Ayazini Köyü: Frigler döneminden beri yerleşim yeri olan eski köyün her köşesinde tarihi dokuyu hissetmeniz mümkün.

   Frigler bu bölgede kayalıkları oyarak kendilerine yaşam alanı oluşturmuşlardır. Sarnıçlar, toplantı salonları, mezar odaları, erzak depoları ve yer altı sığınak alanları da bulunan tarihi kalıntılarda Roma ve Bizans Dönemine ait yapılar da bulunmuştur. Aslanlı ve sütunlu mezar odaları ile kayaya oyulmuş kilise ve şapeller de bulunan bölge Afyon’un tarihi zenginliklerindendir.

   Kayalara oyulan evlerin bir bölümünün 2 katlı ve merdivenli olması dikkat çeken özelliklerdendir.

   Kasaba girişinde bulunan kilisenin hangi tarihte ve kim tarafından yapıldığı bilinmemektedir. Kaya üzerine kubbeli ve apsisli olarak oyulması dikkat çeken kiliseye ulaşım kolaydır.

   · Aslantaş: Göynüş Vadisi'nde Frigler tarafından M.Ö. 7. yüzyılda yapıldığı tahmin edilen bu anıt mezar 10.5 metre yüksekliğindedir.

   Özenli işlemeleri bulunan anıtın içinde mezar kapısı ve mezar odası bulunmaktadır. Mezar kapısının her iki yanına oyulan şaha kalkmış aslanlar ve ayakları altında bulunan yavru aslan figürleri özellikle dikkat çeker.

   · Yılantaş: Aslantaş‘a çok yakın bir mesafede ve aynı kayalık üzerinde bulunan anıt mezardır. Ön tarafında birbirine sarılmış yılanlara saldıran iki savaşçının figürleri bulunmaktadır. Bu figürler depremler sonucunda zarar görmüş ve kaya altında kalmıştır.

   · Maltaş: M.Ö. 7. yüzyılda yapıldığı tahmin edilen anıt Aslantaş ve Yılantaş‘a 500 metrelik bir mesafede toprağa gömülü halde bulunmaktadır. 

   Geniş kapısı, üçgen çatısı ile ahşap bir eve benzeyen yapının geometrik motifli ve yazıtlı tapınak cephesi yapılmıştır.

   · Kapıkaya 1: Üçlerkaya Köyü'nde M.Ö. 8. Yüzyılda yapılan kaya anıtın üzerinde Tanrıça Kybele kabartması vardır. 

   · Kapıkaya 2: Emre Gölü'ne geldiğinizde mutlaka uğramanız gereken yerlerdendir. Kayalar üzerinde Kapıkaya 1’de olduğu gibi Kybele’nin figürü işlenmiştir. Oymacılık işinde kendilerini geliştiren Friglerin burada törenler yaptığı tahmin edilmektedir.

   · Emre Gölü: Döğer Beldesi'ndeki doğal güzelliklerden olan Emre Gölü, özellikle gün batımının göle yansıyarak oluşturduğu eşsiz manzarayı izlemek için gitmeniz gereken yerlerden. Doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi kalıntılarıyla da anılan Döğer beldesi Afyon gezinizde uğramanız gereken yerlerden.

   · Gazlıgöl Kaplıcası: Kaplıca cenneti Afyon’un görülmeye değer yerlerinden biri de Gazlıgöl beldesinde yer alan Gazlıgöl kaplıcasıdır. 

   Su sıcaklığı 45-68 derece olan kaplıcanın suyunun içildiğinde; böbrek, mide, karaciğer, bağırsak ve safra yolu hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir. 

   Turistlerin İhsaniye’deki uğrak noktalarından olan kaplıca, aynı zamanda romatizma, nevralji, kadın ve cilt hastalıklarına da iyi gelmektedir. 

   Şifa dağıtan Gazlıgöl Kaplıcası‘nın çevresinde çok sayıda konaklama tesisi ve otel bulunmaktadır. 

   İHSANİYE’DE NE YENİR? 

   Afyon’un geleneksel yemekleri olan sakala çarpan çorbasını, özbek pilavını, ağzı açığını, patlıcan böreğini ve kaymağını bu ilçede de yiyebilirsiniz.

   İHSANİYE’YE NE ZAMAN GİDİLİR? 

   Tarihi zenginliği, Gazlıgöl Kaplıcası ve yemyeşil doğası ile turizm potansiyeli yüksek olan bu ilçeyi gezmek için, en ideal mevsim Nisan ve Mayıs aylarıdır.

   QR kod ile indirin

   • Fethiye

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Doğal güzellikleriyle olduğu kadar tarihi dokusuyla da dikkat çeken Fethiye, turizm açısından Türkiye’nin en gelişmiş ilçelerindendir.

   • Çeşme

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Altın kumsalları ve masmavi deniziyle tanınan Çeşme, yaz aylarının en kalabalık turistik mekanlarından biridir. Özellikle rüzgarlı havası ile rüzgar sörfü için biçilmiş kaftan olan Alaçatı, bu ilçenin sınırları içerisinde yer alır.

   • Fatsa

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Gaga Gölü, Bolaman Kalesi, Yasonburnu Kilisesi gibi turistik yerlerin yanı sıra Cip Şenliği, Pilav Günü gibi festivallere de ev sahipliği yapan Fatsa’yı mutlaka görmelisiniz!

   • Keban

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Türkiye’nin en büyük ikinci baraj gölüne sahip olan Keban, Elazığ‘ın kuzeybatısında kalan bir ilçedir.

   • Bozcaada

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Ülkemizin en büyük üçüncü adası olan Bozcaada huzurlu bir tatil arayanların en çok tercih ettiği yerlerden. Meşhur şarapları, tertemiz koyları ve tarihi sokaklarıyla Bozcaada kesinlikle görülmesi gereken bir yer!

   • Bozüyük

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Bilecik’in kalbinin attığı yer olarak tanımlanabilecek Bozüyük, Marmara ile diğer bölgeler arasında bir nevi köprü görevi görmesi sebebiyle ziyaretçilerin sıklıkla uğradığı yerlerin başında geliyor.