Amsterdam Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   AMSTERDAM

   Amsterdam, Hollanda‘nın başkenti ve dünyanın en popüler turistik noktalarından biridir. Kanalları ve bunun etrafında sıra sıra dizilmiş kırmızı tuğlalı evleriyle ikonik bir şehir olan Amsterdam; keşfetme duygusunun asla hız kesmediği bir noktadır.

   Amstel Nehri kıyılarına kurulması nedeniyle Amstel-Reddamme adıyla anılan kentin kuruluşu 1200’lere kadar uzanmaktadır. 1296’da Hollanda kontlarının egemenliği altına giren bölge, ticaretteki yenilikçi gelişmelerin sonucu 17. yüzyıldan itibaren dünyanın en önemli limanlarından biri haline gelmiştir.

   Ünlü kanalları, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Amsterdam, Hollanda'nın turizm, kültür, sanat ve ekonomi merkezi olarak milyonlarca turiste ev sahipliği yapmaktadır.

   AMSTERDAM NEREDEDİR?

   Amsterdam, Hollanda’nın başkentidir. Doğuda Almanya, güneyde Belçika’yla komşu olan ülkenin, kuzey batısında ise Kuzey Denizi bulunmaktadır.

   Amsterdam

   AMSTERDAM VİZE İŞLEMLERİ

   Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Amsterdam’a gitmeleri için Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Fakat yeşil pasaport sahiplerinin 30 güne kadar vize şartı olmaksızın kalma hakları vardır.

   AMSTERDAM'A NE ZAMAN GİDİLİR?

   Amsterdam’da ılıman deniz iklimi hakimdir. Yazlarının ılık, kışlarının ise serin geçtiği kent, Atlantik tipi iklime sahiptir. Hava, genelde nemli ve rüzgarlıdır. Kış aylarında sıcaklığın 0 derece ve altını görmesinden dolayı yoğun olarak don ve sis yaşanır. Yazın ise hava sıcaklıkları 20-25 derece arasında seyretmektedir.

   Her mevsimde ziyaret edilebilecek bir şehir olan Amsterdam’a gitmek için en uygun dönem bahar ve yaz aylarıdır. Havaların güzel olduğu Nisan- Ekim arası en ideal dönemlerdir.

   AMSTERDAM'A NASIL GİDİLİR?

   Amsterdam Schiphol Uluslararası Havaalanı, dünyanın hemen her yerinden yüzlerce uçuşun gerçekleştirildiği ve Avrupa’nın en büyük aktarma merkezlerinden birisidir. Amsterdam’ın 17,5 kilometre güneybatısında yer alan havaalanından şehir merkezine 20 dakikalık bir tren yolculuğuyla kolayca ulaşılabiliyor.

   Eğer Amsterdam Schiphol Havaalanı uçak biletleri pahalı diyorsanız, hemen yakınındaki Utrecht, Eindhoven, Rotterdam ve Hague gibi şehirlerin havalimanlarına da bakılabilirsiniz. Bu şehirlerden Amsterdam’a 30 dakika ile 1 saat arasında kolayca ulaşabiliyorsunuz.

   AMSTERDAM'DA NEREDE KALINIR?

   Başlıca gelir kaynaklarından biri turizm olan Amsterdam’da konaklama açısından bir çok farklı seçenek bulabileceğinizden emin olabilirsiniz. En güzel otellerin bulunduğu bölgeler ise Merkez İstasyon (Centrum) Rembrandtplein ve Leidsepelein bölgeleridir.

   AMSTERDAM'DA ŞEHİR İÇİ ULAŞIM

   Amsterdam’da gezilecek yerlerin bir çoğuna yürüyerek ulaşmak mümkün. Eğer oteliniz merkeze yakın bir lokasyonda yer alıyorsa, toplu taşıma kullanmaya gerek kalmıyor. Çok fazla bisiklet yolu ve bisiklet bulunan şehirde; tren, tramvay, feribot, metro ve otobüs için kullanılan V-chipkaart ile ulaşım sağlanabiliyor. Bunun yanı sıra 24 saatten başlayıp 7 güne kadar geçerli olan ulaşım kartı olan GVB Day Passes seçeneği de mevcut.

   AMSTERDAM'DA GEZİLECEK YERLER

   · Gerrit Rietveld ve Kishı Kurokawa tarafından tasarlanan binada bulunan Van Gogh Müzesi, dünyadaki en popüler müzelerden biridir. 200’den fazla tablonun yanı sıra 500 çizimin de olduğu müzede, van Gogh’a ait en büyük koleksiyon bulunur. 1973 yılında Museumplein’de açılmış olan müze, yıllar içinde modernize edilerek bugünkü teknolojik halini almıştır. 2015 yılında 1.9 milyon turist tarafından ziyaret edilen yer, dünyanın en çok ziyaret edilen 31. müzesi olmuştur.

   · 2001 yılında kapılarını açan Heineken Experience, şehrin en otantik ve ünlü cazibe merkezlerinden biridir. Bugün dünyanın en büyük üç bira üreticisinden biri olan Heineken, 1988 yılına kadar burayı fabrika olarak kullanmıştır. Fakat artan taleplerden sonra buradan daha büyük bir tesise taşınmıştır. Şirketin zengin ve başarılı geçmişi ise burada eğlenceli ve interaktif bir biçimde sergilenmeye başlanmıştır.

   · Şehrin en eski kısmı olan Red Light District, Merkez İstasyonu’nun oluşturduğu üçgen içerisinde yer almaktadır. Aynı zamanda De Wallen ismiyle de bilinen bölgede, pencere alışverişi dünyaca ünlüdür. Pencerelerin üzerindeki kırmızı ışık, o anda bir kadının mevcut olduğunu gösterirken, mavi ışıklı pencereler ise camın arkasında transseksüel olduğu anlamına gelir. Seks işçilerinin çalıştığı evlerin yanı sıra bölgede seks tiyatroları, kafe ve bar gibi yerler de mevcuttur.

   · 1865 yılında Nieuwe Parkı adıyla halka açılan Vondelpark, Amsterdam’daki en büyük şehir parkı olmakla birlikte Hollanda’nın da en ünlü parkıdır. Her yıl yaklaşık 10 milyon ziyaretçiyi ağırlayan park, turistlerin yanı sıra halk tarafından da sevilmektedir. Jan David Zocher ve oğlu Louis Paul Zocher tarafından tasarlanan park, 45 hektarlık bir alanda yer almaktadır. İçinde birçok eser bulunan parkın Vondelpark ismi ise 1867’de kabul edilmiştir.

   · Amsterdam Prinsengracht 263’te yer alan Anne Frank Evi, şehrin en tanınmış sakinlerinden biri olan Anne Frank’in 2. Dünya Savaşı sırasında ailesiyle saklandığı yerdir. Savaş esnasında Yahudilere uygulanan zulüm ve genel olarak ayrımcılık konusunda, titiz bir sergiye ev sahipliği yapan ev, tarihi belgeler ile gerçekleşen olayları göstermeye çalışıyor.

   · Rembrandt’ın 1639-1660 yılları arasında yaşadığı yer olan Rembrandt Evi Müzesi, sanatçının hayatına ve eserlerine ışık tutan bir müze olarak ziyarete açıktır. Red Light District’in hemen arkasında yer alan müze, ünlü ressamın yaşamının bilinmeyen yönlerini de bizlere gösterir.

   · Centraal İstasyonu’ndan Damrak’ın aşağısına doğru sadece beş dakikalık yürüme mesafesinde yer alan Dam Meydanı, 13. yüzyılda şehrin batmasını önlemek için Amstel Nehri’nin etrafında bir baraj inşa edildiğinde yaratılmıştır. Şehrin pek çok önemli yapısını da görebileceğiniz bir meydan olan Dam Meydanı Amsterdam’da görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.

   · 17. yüzyılda bir belediye binası olarak Jacob van Camper tarafından inşa edilen Amsterdam Kraliyet Sarayı, Hollanda Parlamentosu Yasası’nın himayesinde olan üç saraydan biridir. Dam Meydanı’nda bulunan saray; günümüzde Hollanda ziyaretleri sırasında yabancı devlet başkanlarının resepsiyonu, kralın yılbaşı resepsiyonu ve diğer resmi resepsiyonlar için kullanılmaktadır. Ayrıca saray, yılın büyük bir çoğunluğunda halka açıktır.

   Amsterdam

   AMSTERDAM'DA NE YENİR?

   Yemek kültürü oldukça çeşitli bir yapıya sahip olan Amsterdam, yaklaşık 187 ülkenin kültüründen gelen göçmene ev sahipliği yapmaktadır. Bu durum, Amsterdam yemeklerinin Hollanda’nın diğer şehirlerine oranla çok daha çeşitlenmesini sağlamaktadır. Amsterdam mutfağında deniz ürünlerinin ağırlığı belli olsa da et ve sebzeler de sıkça kullanılmaktadır. Birçok yemek tarifini ünlü Hollanda peynirleriyle renklendiren aşçılar, gezginlere Avrupa tatilinde deneyimlenebilecek yeni tatlar sunuyorlar.

   Yaklaşık 400 çeşit peynirin üretimine ağırlık veren Hollandalılar, günümüzde dünyanın en büyük peynir üreticisi konumundadırlar ve ünü dünyaya yayılmış 12 çeşit peynire sahiptirler. Amsterdam’a özgü en ünlü yemekler ise; Herring, Bitterbalen, Stamppot ve Oliebollen’dir.

   AMSTERDAM'DA GECE HAYATI

   Sizlere, sabahın ilk ışıklarına kadar sürecek olan eğlenceyi vadeden Amsterdam'da, gece hayatının, dikkat çeken unsurlarından biri sunduğu canlı müzik çeşitliliğidir. Ziyaretçiler, hemen hemen tüm müzik türlerini dinleyebilecekleri bir yeri mutlaka bulabilirler. 

   Red Light District, dünyaca ünlüdür. Gece kulüpleri ve barlarla çevrili olan bölge, gözlem yapmak ve insanları seyretmek için bile mutlaka görmeniz gereken yerlerden biridir.

   Amsterdam’daki en iyi gece kulüpleri ise Paradiso, Jimmy Woo, Escape, Trouw ve Melkweg gibi mekanlardır.

   AMSTERDAM FESTİVALLERİ

   · Pluk De Nacht - 5-11 Ağustos

   · Grachtenfestival Amsterdam - 14-23 Ağustos

   · KunstRAI

   · Mysteryland - 29-30 Ağustos

   · Kwaku Summer Festival - 18 Temmuz-9 Ağustos

   · Stichting Imagine Film Festival - Nisan

   · Holland Festival

   · The Uitmarkt - Ağustos

   · ITs Festival - Haziran

   uygunfiyat-apps
   • Kahire

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Afrika’nın en kalabalık ve en büyük kenti olan Kahire, Firavunlar dönemi ile başlayan binlerce yıllık tarihe tanıklık etmiştir

   • Buenos Aires

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Arjantin’in başkenti olan Buenos Aires, Brezilya’daki Sao Paulo’dan sonra kıtanın en büyük ikinci şehri olma özelliğine sahip.

   • Budapeşte

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Dünyanın en romantik şehirlerinden olan Budapeşte’ye geldiğinizde; ışıltılı köprüleri, sıcacık insanları, mimarisi ve gezilecek yerleri ile daha şehirden ayrılmamışken bir daha gelmenin planlarını yapabilirsiniz.

   • Hong Kong

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Çin’in güneydoğusunda yer alan Hong Kong, uzun yıllar İngiltere hakimiyetinde kaldıktan sonra 1997 yılında özerkliğini ilan ederek Çin Halk Cumhuriyeti’ne bağlanmıştır.

   • Kanarya Adaları

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Yılda 5 milyona yakın turisti ağırlayan Kanarya Adaları, egzotik atmosferi ve doğal güzellikleriyle mutlaka görülmesi gereken bir yer!

   • Okinawa

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Japonya’nın güneyinde yer alan ve ülkeyle karasal bir bağlantısı bulunmayan Okinawa, Ryukyu Adaları üzerinde yer alıyor.