Andorra Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   ANDORRA

   İspanya ve Fransa arasında dağların arasına kurulmuş bir ülke olan Andorra ismini duyduğumuz zaman ‘Nerede?’ diye düşündüğümüz Avrupa’nın en ufak ülkelerinden birisi. Pirene Dağları’nın eteklerinde yer alan bu ülke prenslikle yönetiliyor ve küçük coğrafyasına rağmen tamı tamına 9 tane şehri var! Dünya üzerinde Katalanca’nın resmi dil olarak konuşulduğu tek yer olan Andorra’da Fransızca, İngilizce ve Portekizce de konuşuluyor. Ülkenin en büyük gelirini ise turizm ve vergiden muaf olması nedeniyle ülkeye alışveriş yapmaya gelen kişiler oluşturuyor.

   ANDORRA’YA NASIL GİDİLİR?

   Andorra Avrupa Birliği’ne dahil olmayan bir ülke ve Türkiye’den vize istemiyor. Ancak bu ufak ülkede havaalanı bulunmadığı için sadece İspanya veya Fransa üzerinden karayoluyla giriş yapılabiliyor. Bu nedenle Schengen vizesi alarak Toulouse veya Barcelona üzerinden Andorra’ya girilebilir.

   Andorra

   ANDORRA’DA NEREDE KALINIR?

   Hem ekonomik durumu hem de çevredeki kış turizmi merkezleri sayesinde oldukça kaliteli konaklama tesislerine sahip olan ülkedeki oteller, butik pansiyonlar vs. gibi seçeneklerden bütçenize göre bir yeri tercih edebilirsiniz.

   ANDORRA’DA GEZİLECEK YERLER

   • Andorra’nın en çok turist çeken şehri Andorra la Vella. Pirene Dağları’nın eteklerine kurulmuş olan şehirler Arinsall ve Canillo ise daha çok doğal güzellikleri ve kış sporları merkezleriyle meşhur. Başkent Andorra la Vella nüfusun büyük kısmının yaşadığı şehir olarak göze çarparken turistlerin de tercihi genellikle burası oluyor. Alışveriş için gelenleri dışarıda tutarsak ülkeye gelen diğer turistler kayak & snowboard, trekking gibi sporlar için Arinsall’a geliyor. Düzenlenen balon turlarıyla da bu ufak ülke havadan görülebiliyor.

   ANDORRA’DA NE YENİR?

   İspanya ve Fransa arasında sıkışıp kalmış Andorra’nın mutfağı da doğal olarak bu iki ülkeden esinlenmiş. Ayrıca İtalyan mutfağından lezzetlerin de sunulduğu Andorra’da en meşhur yöresel yemek ise kuzu eti. Katalan lezzetleriyle süslenmiş restoranların çoğunlukta olduğu bölgede akşam yemeğini çok geç saatlere bırakmamalısınız çünkü akşam 10’dan sonra çoğu mekan kapanıyor!

   Andorra

   ANDORRA’DA ALIŞVERİŞ

   Ülkede kış sporlarının merkezi Arinsall, alışverişin ise Andorra la Vella. İstiklal Caddesi’nin andıran büyük bir cadde üzerinde yer alan mağazalarda aradığınız hemen hemen her şeyi çok cazip fiyatlara bulabilirsiniz, bu yüzden valizinizde büyük bir yeri alışveriş için ayırmayı unutmayın! Avrupa’nın ortasında bir nevi outlet olarak değerlendirilebilecek olan Andorra’nın en büyük gelirini ticaret oluşturduğu için dükkanlar Pazar günleri de açık. Fiyatlar vergisiz diye ilk gördüğünüz mağazadan alışverişi halletmenize gerek yok, her yerde olduğu gibi burada da daha hesaplısı her zaman bulunuyor!

   ANDORRA’YA NE ZAMAN GİTMELİ?

   Andorra genellikle doğrudan gidilen bir tatil güzergahı konumunda değil. Fransa’ya veya İspanya’ya giden turistler vergisiz alışveriş imkanı sebebiyle günübirlik olarak ülkeye geçiş yapıyor. Hemen hemen her ürünün normal fiyatlarından daha düşük olarak satıldığı ülkede özellikle alkol, mücevher ve teknolojik aletler oldukça rağbet görüyor. Dolayısıyla Andorra’ya gitmek için ajandanızda özel bir program yapmanıza gerek yok; Fransa veya İspanya seyahatiniz sırasında birkaç günlüğüne ülkeye uğrayabilirsiniz.

   ANDORRA’DAKİ FESTİVAL ve ETKİNLİKLER

   • Narciso Yepes Festivali – Ocak

   • Big Snow Festivali – Mart

   • Masters of Freestyle – Mayıs

   • Uluslararası Palyaço Festivali – Mayıs

   • Montserrat Caballe Singing Contest – Mayıs

   • International Women’s Clown Festival – Mayıs

   • Andorra la Vella Village Festival – Ağustos

   • The Bagpipers’ Gathering Festival - Ağustos

   uygunfiyat-apps
   • Leipzig

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Almanya’nın Saksonya eyaletine bağlı olan Leipzig Dresden ile birlikte eyaletin en büyük iki şehrinden biridir.

   • Ljubljana

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Sahip olduğu yeşil alanlar ile ününü tüm dünyaya yayan ve “2016 Avrupa Yeşil Başkenti” seçilen Ljubljana hem eski hem de yeni şehir kısmıyla ziyaretçilerine eşsiz bir tatil vadediyor!

   • Erbil

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Mezopotamya toprakları üzerine kurulmuş olan Erbil; Kürtler, Araplar, Türkmenler ve Hristiyanlardan oluşan nüfusuyla kozmopolit bir yapıya sahiptir.

   • Kudüs

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    3000 yıldan fazla geçmişiyle dünya tarihinin önemli şehirlerinden olan Kudüs, İsrail’in başkenti ve en büyük şehridir

   • İzlanda

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Atlas Okyanusu’nun en kuzeyinde, Amerika ve Avrupa’nın arasında yer alan bir ada olan İzlanda coğrafi konum olarak Amerika’ya daha yakın olmasına rağmen Avrupa ülkesi olarak kabul ediliyor.

   • Atina

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Atina, Yunanistan'ın başkenti ve yaklaşık 4 milyon kişilik nüfusuyla en büyük şehridir.