Artvin Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   ARTVİN

   Çoruh Nehri’nin yanında yemyeşil bir vadi üzerinde kurulmuş olan Artvin, Doğu Karadeniz’in en güzel yerlerinin başında geliyor. Gürcistan sınırındaki şehir, meşhur yaylaları ve yemyeşil doğası ile gürültüden uzak bir tatil arayanlar için biçilmiş kaftan!

   Bu yazımızda ‘Doğu Karadeniz’in incisi’ Artvin’de gezilecek önemli yerleri anlatmaya çalışacağız.

   ARTVİN’E NASIL GİDİLİR?

   Artvin’e kara ve havayolunun yanı sıra deniz yoluyla da gidilebiliyor. Trabzon’a kadar gemiyle gidip oradan karayoluyla şehre geçebilirsiniz. Havalimanının bulunmadığı Artvin’e uçakla gelmek için de 200 km mesafedeki Erzurum veya 230 km uzaklıktaki Trabzon havalimanlarından birini tercih edebilirsiniz.

   ARTVİN’DE NEREDE KALINIR?

   Doğa ve kış turizminin önemli adreslerinden olan Artvin’de kalacak yer açısından farklı alternatifler bulunuyor. Merkezdeki otel ve pansiyonların yanı sıra Artvin’in meşhur yaylarındaki müstakil ağaç evlerde kalabilir, isterseniz de kamp yapabilirsiniz.

   Artvin

   ARTVİN’DE GEZİLECEK YERLER

   · Dört bir yanı göllerle kaplı Arsiyan Yaylası, Artvin’in en güzel yerlerinden. Bölgedeki diğer yaylalardan farklı olarak kömür madeni ve tuz kayalarının da bulunduğu Arsiyan Yaylası‘nın atmosferine hayran kalacaksınız!

   · 9. yüzyılda inşa edildiği tahmin edilen Tekkale Manastırı, eşsiz manzarası, tarihi dokusu ve mimarisiyle şehrin en çok ziyaret edilen yerlerinin başında geliyor.

   · Yerli ve yabancı turistlerin en çok ilgi gösterdiği yerlerden Mençuna ŞelalesiKamilet Vadisi’nde yer alıyor. El değmemiş ormanları, dereleri ve yaban hayatı ile ziyaretçilerine eşsiz bir atmosfer sunan şelale, Artvin’in en ünlü yerlerinden.

   · Artvin’in Borçka ilçesindeki Maral Şelalesi, mükemmel doğal güzellikleri ile mutlaka görülmesi gereken yerlerden!

   · Karçal Dağları‘nın eteklerindeki Yıldız Gölü, görenleri büyüleyen bir güzelliğe sahip. Buz gibi sularıyla bilinen gölün çevresinde yürüyüşlere çıkabilir ve doğayla iç içe bir tatil yapabilirsiniz.

   · 5. yüzyılda inşa edilen Ferhatlı Kalesi, Ferhat ile Şirin’in buluşma noktası olarak biliniyor. Ardanıç ilçesi yakınlarındaki kale, Artvin’de görülmesi gereken yerlerden.

   · Artvin’in 300 yıllık kaplıcası olan Otingo Kaplıcası, yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini çekiyor. Borçka ilçesindeki Otingo Kaplıcasının romatizmaya iyi geldiği biliniyor.

   · Artvin Borçka ilçesinde bulunan Beyazsu Yaylası, bölgenin en çok turist çeken noktalarından biri. Eşsiz doğal güzelliklere sahip bölge, kayalar arasındaki bir gözden çıkan suyun köpürerek akması nedeniyle bu isimle anılıyor.

   · 10. yüzyılda inşa edildiği tahmin edilen Dolishane Kilisesi, 17. yüzyılda camiye çevrilmiştir. Şehrin en önemli tarihi yapılarından olan kilise, Hamamlı Köyü‘nde bulunduğu için ‘Hamamlı Kilise’ olarak da biliniyor.

   · Çoruh Nehri’nin kollarından birinin bulunduğu bölgedeki Hatila Vadisi Milli Parkı, merkezden 10 km mesafede yer alıyor. Burada, Artvin’in yemyeşil doğasında yürüyüşe çıkabilir ve huzur dolu bir tatil yapabilirsiniz!

   · Merkezden 10 km uzaklıkta yer alan Kafkasör Yaylası; doğal güzellikleri, boğa güreşi etkinlikleri, şölenleri ve gösterileri ile Artvin’de en çok ziyaretçi çeken yerlerden.

   · Karadeniz’in kış turizmi için önemli noktalarından olan Artvin’de kayak yapmak isterseniz Atabarı Kayak Merkezi’nin ziyaret edebilirsiniz.

   Artvin

   ARTVİN’DE NE YENİR?

   Zengin Karadeniz mutfağından tatların bulunduğu Artvin’de; sebzeler, deniz ürünleri, et yemekleri ve hamur işleri en çok rastlayacağınız yemeklerden. Artvin’de kuymak, mısır ekmeği, dağ pancarı, yaban semizotu, laz böreği, katmer, tutmaç çorbası ve bişi gibi yöresel lezzetleri deneyebilirsiniz. Arıcılığın oldukça yaygın olduğu yörenin balını da mutlaka tatmalısınız!

   ARTVİN’DE GECE HAYATI

   Artvin’de çok gelişmiş bir gece hayatı yok. Ağırlıklı olarak Hopa’da bulunan birkaç bar ve çay bahçelerinin dışında fazla bir mekan bulunmuyor. Artvin’in Batum’a çok yakın olması ve Gürcistan’ın vize istememesi nedeniyle gece hayatı arayanlar genellikle Batum’a geçiyor.

   ARTVİN’E NE ZAMAN GİTMELİ?

   Doğu Karadeniz’deki Artvin kış aylarında oldukça fazla yağış alıyor. Eğer kış turizmi için gitmiyorsanız Artvin’e gidecek en ideal dönemin Haziran-Ağustos ayları olduğunu söyleyebiliriz.

   ARTVİN’DEKİ FESTİVAL VE ETKİNLİKLER

   · Kafkasör Kültür, Turizm ve Sanat Festivali - Temmuz

   · Kafkas Arı ve Bal Festivali - Ağustos

   · Karakuak Güreşleri - Şubat

   · Boğa Güreşleri - Mayıs

   · Çoruh Kültür ve Sanat Festivali - Haziran

   · Hopa Kültür ve Sanat Festivali - Temmuz

   · Çamlıbel Yaylası Şenliği - Temmuz

   • Sivas

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Sivas İç Anadolu’nun doğusunda yer almaktadır.

   • Karabük

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Türkiye’nin orman varlığı en fazla olan ili Karabük; özgün mimariye sahip Safranbolu evlerine, cam teraslı İncekaya Kanyonu’na ve 300 yıllık bir geçmişi olan Sipahioğlu Konağı’na da ev sahipliği yapar.

   • Kırklareli

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Türkiye’nin kuzeybatısında yer alan Kırklareli, Bulgaristan ile sınır komşusudur.

   • Bolu

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Yeşil ve mavinin buluştuğu eşsiz doğa harikası mekanlarıyla Bolu yaz ve kış turizminin en çok ilgi gören yerlerinden!

   • Bingöl

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Bu tarihi şehir, Evliya Çelebi’nin Seyahatname’sinde övgü yağdırdığı yaylaları ve meşhur Yüzen Ada’sıyla ziyaretçilerini bekliyor!

   • Niğde

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    İç Anadolu Bölgesi'nin "Orta Kızılırmak" olarak adlandırılan kesiminde bulunan Niğde; Aksaray, Nevşehir, Kayseri, Adana, İçel ve Konya illeri ile komşudur.