Atina Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   ATİNA

   Atina; mitolojik efsaneleri; antik tarihi, müzeleri ve taverna eğlenceleriyle, spor aktiviteleri ve festivalleriyle misafirlerine tek bir gezide birçok farklı seçenekler sunan bir kent.

   Tarihi ve modern bir kimliğe sahip olan Atina, antik çağlarda da önemli bir ticaret ve kültür merkeziydi. Kentin kuruluş yeri olan Akropolis, Athena ile Poseidon’un kentin hakimiyeti için savaştığı yerdir. Atina ismi, kentin koruyucusu olan savaş tanrıçası Athena’dan gelmektedir.

   İnsanlık tarihinde büyük izler bırakmış olan Antik Yunan medeniyetinin kalbi, uzun yıllar burada atmıştır.

   ATİNA NEREDEDİR?

   Atina, Yunanistan'ın başkentidir ve yaklaşık 4 milyon kişilik nüfusuyla en büyük şehridir. Çevresi tepelerle çevrili olan şehrin sadece batı kısmı açıktadır. Limanı olan Pire'ye ise 7 kilometre mesafededir.

   ATİNA VİZE İŞLEMLERİ

   Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Yunanistan’a gitmeleri için vize alması gerekir. Fakat yeşil pasaport sahiplerinin 30 güne kadar vize şartı olmaksızın kalma hakları vardır.

   Acropolis Athina

   ATİNA'YA NE ZAMAN GİDİLİR?

   Şehirde pek çok tarihi yapı ve gezilecek yer olmasından kaynaklı seyahat için şehri rahat bir dönemi tercih etmeniz gerekmektedir. Nisan-Haziran arası ile Eylül-Ekim ayları, Atina’ya gitmek için en uygun dönemlerdir.

   ATİNA'YA NASIL GİDİLİR?

   Türkiye’den Atina’ya; uçak, tren, otobüs ya da özel araçlarla gitmek mümkün. Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Atina’ya haftanın 7 günü direkt uçak sefeleri bulunmaktadır. 1 saat 25 dakika kadar kısa bir yolculuk sonunda Atina Elefterios Venizelos Havalimanı'ndan şehre giriş yapılmaktadır.

   ATİNA'DA NEREDE KALINIR?

   Başlıca en büyük gelir kaynağı turizm olan Atina’da, konaklama açısından birçok farklı seçenek bulabileceğinizden emin olabilirsiniz. İsimleriyle marka olmuş otellerde veya yerel fakat bir o kadar kaliteli olan butik tarzda otellerde konaklama imkanı bulabilirsiniz.

   ATİNA'DA ŞEHİR İÇİ ULAŞIM

   Olimpiyatlara ev sahipliği yapmış olan Atina, oyunlar öncesinde ulaşımında bir devrime imza atmıştır. Atina’da şehir içinde hatta tüm Yunanistan’a ulaşım oldukça kolaydır. Gideceğiniz istasyonlarda soracağınız her sorunun bir cevabı ve gitmek istediğiniz her yerin bir ulaşım alternatifi bulunmaktadır.

    

   Athina

   ATİNA'DA GEZİLECEK YERLER

   · Antik Yunan Medeniyeti’nin başkenti olan Atina’da gezilecek ilk yer, 5. yüzyıldan kalma ünlü Akropolis’tir. Olağanüstü bir mimariye sahip olan Akropol, milyonlarca insanın ilgisini çekmektedir ve efsaneleriyle kendine hayran bırakmaktadır. Şehrin merkezinde ve 90 metre yüksekliğinde kayalık bir tepeye kurulmuştur. 

   · Syntagma Meydanı, şehirde bulunan meydanların en önemlisidir. Kelime anlamı Anayasa Meydanı olan yerde, göze en çok çarpan yapı ise Parlamento Binası'dır. Bu binanın ön cephesinde ise Meçhul Asker Anıtı yer almaktadır.

   · Ulusal Arkeoloji Müzesi, en geniş eski Yunan eserleri koleksiyonuna sahip müzelerdendir. En önemli eserler ise Kore ve Kuros heykelleri, Agamemnon’un maskesi, Antikhera Mekanizması ve Raus Mekanizması'dır. Merkezin biraz dışında kalan müzeye, otobüs veya taksiyle ulaşılabilmektedir.

   · Akropolis Müzesi, Akropolis'teki eserleri sergilemek amacıyla kurulmuş bir arkeoloji müzesidir. Modernliği ve konumu açısından zaman zaman tartışmalara yol açmış olmasına rağmen, düzen olarak oldukça iyi olması ve zengin bir koleksiyona sahip olması nedeniyle ziyaret edilmeyi kesinlikle hak etmektedir. 

   · Akropolis’in yanında kurulmuş şirin bir yerleşim alanı olan Anafiotika Bölgesi, şehrin adeta içine gizlenmiş bir bölgedir. Yunan adalarında gördüğümüz mavi pencereli ve beyaz evleri görebileceğiniz mahallede, kafeler ve restoranlar da bulunmaktadır. Bölge ismini Anafi adasından almıştır.

   · Şehrin en çok turist çeken yerlerinden biri de Monastiraki Meydanı’dır. Renkli bir gece hayatına sahip olan bu bölgede, göze çarpan bir başka nokta ise Osmanlı Dönemi'nden kalan Tsisdarakis Camii’dir.

   ATİNA'DA NE YENİR?

   Akdeniz ve Balkan mutfaklarının birleşimi olan Yunan mutfağı, Türk mutfağıyla da benzer lezzetlere sahiptir. 

   Yunan mutfağına özgü lezzetler; Dako, Gyros ve Souvlaki’dir. Türk mutfağıyla doğrudan ortak olan yemekler ise; keftedes (köfte), dolmades (dolma), moussaka (musakka), homus (humus), fasolada (kuru fasulye) ve boureki'dir (börek).

   Ayrıca balık kültürleri de Türkiye’nin Ege kıyılarıyla neredeyse aynı olan Yunan mutfağında, isimleri de benzerlik gösterir. Garides, kalamarika, kefali, barbuni buna en iyi örneklerdir.

   ATİNA'DA GECE HAYATI

   Sabahın ilk ışıklarına kadar sürecek bir eğlenceyi vadeden Atina'da gece hayatı, Geleneksel (Taverna) ve modern (Barlar) tarz olmak üzere ikiye ayrılır. 

   Plaka Monastraki bölgesi, geleneksel mekanların sık olduğu bir bölgeyken, Gazi bölgesi ve sahil kesimi ise barlar ve gece kulüplerinin yoğunlaştığı bölgelerdir. Eğlence mekanları için ayrıca Psyrri, Metaxourgio, Exarcheia, Theseione ve Kolonaki bölgelerine de bakabilirsiniz.

   ATİNA'DA FESTİVALLER

   · Dionysos Şarap Festivali - Şubat

   · Video Sanat Festivali - Mayıs

   · Rock Wave Festival - Haziran

   · Epidaurus Festivali - Haziran

   · Yeşil Dizayn Festivali - Eylül

   · Moda Festivali - Eylül

   · Film Festivali - Eylül 

   uygunfiyat-apps
   • Stockholm

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Avrupa’nın en önemli kültür-sanat merkezlerinden birisi olan Stockholm, kuzeyin en çok turist çeken şehirlerinin başında geliyor.

   • Oslo

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Bir liman kenti olan Oslo uçsuz bucaksız yemyeşil alanları, Viking tarihine ışık tutan müzeleri ve yüksek yaşam standardıyla gelen turistlerin bir parçasını kendinde bırakıyor!

   • Monako

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Fransa sınırları içerisinde yer alan Monaco 18 kilometre karelik yüz ölçümüyle dünyanın en küçük ikinci ülkesi konumunda.

   • Bali

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Endonezya’ya bağlı tropik bir ada olan Bali altın rengi kumlarla dolu plajları ve turkuaz suları, mistik tapınakları, maymunlarla dolu doğa harikası ormanları ve ilginç kültürüyle dört dörtlük bir tatil için ideal bir yer!

   • Kudüs

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    3000 yıldan fazla geçmişiyle dünya tarihinin önemli şehirlerinden olan Kudüs, İsrail’in başkenti ve en büyük şehridir

   • Roma

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Yedi tepe üzerinde kurulu olan olan Roma; Kolezyum, Roma Forumu, Trevi Çeşmesi, Pantheon gibi önemli yapıların yanı sıra birçok müze ve galeriye de ev sahipliği yapıyor.