Aydın Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   AYDIN

   Herodot’un “Bizim yeryüzünde bildiğimiz en güzel gökyüzünün altı ve en güzel iklimin bulunduğu yer” olarak tanımladığı Aydın, özellikle yaz aylarında turistlerin akınına uğruyor. Didim, Kuşadası gibi tatil cennetleriyle Ege’nin en güzel yerlerinden biri olan Aydın, antik kentleri ve doğa harikası mekanlarıyla kesinlikle görülmesi gereken yerler listesinin başında geliyor!

   Bu yazımızda ‘En güzel gökyüzünün altı’ Aydın’daki gezilecek önemli yerleri anlatmaya çalışacağız.

   AYDIN’A NASIL GİDİLİR?

   Aydın’a Türkiye’nin her yerinden otobüs seferleri düzenleniyor. Muğla’ya 130 km, İzmir’e 195 km, Ankara’ya 600 km, İstanbul’a da 730 km uzaklıktaki şehre karayolunun yanı sıra demiryoluyla da ulaşmak mümkün. Havayoluyla gelmek isteyenler ise Aydın’a en yakın yer olan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na indikten sonra karayoluyla şehre gelebilir. 

   AYDIN’DA NEREDE KALINIR?

   Sahil kesimindeki tatil yöreleriyle meşhur Aydın’da, konaklama tesisi açısından çok fazla sayıda alternatif bulunuyor. Şehir merkezinde ve çevre ilçelerde, butik oteller ve pansiyonlardan lüks otellere kadar farklı bütçe ve ihtiyaçlara cevap verecek mekanlar bulmak mümkün. Aydın’ın en çok turist ağırlayan iki ilçesi olan Didim ve Kuşadası’nda da birçok 5 yıldızlı otel bulunuyor.

   Aydın - Didim

   AYDIN’DA GEZİLECEK YERLER

   · Türkiye’nin en önemli arkeolojik eserlerinden olan Aphrodisias Antik Kenti, adını Afrodit’ten alıyor. Antik tiyatrolar, saraylar, müzeler gibi sayısız eserin olduğu kent, günümüze kadar başarıyla korunmuş yapıları ile mutlaka görülmesi gereken yerlerden.

   · Kuşadası’na yarım saat mesafedeki Dilek Yarımadası Milli Parkı, Aydın’ın en güzel yerlerinden biri. 500 milyon yıllık bir menderes kütlesinin parçası olan yarımadayı kesinlikle görmelisiniz!

   · 1973 yılında açılan Milet Müzesi'nde, Milet’te yapılan kazılarda bulunan ve Arkaik, Klasik, Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait eserleri görebilirsiniz.

   · 9. yüzyıldan kalma bir tarihi eser olan Kurşunlu Manastırı'nın dini motifleri ve mimarisi, arkeolojik açıdan önemli eserlerden. Kuşadası’ndaki Kurşunlu Manastırı, tarih severlerin mutlaka görmesi gereken yerlerin başında geliyor. 

   · Eşsiz manzarasıyla Aydın’ın sembolik yerlerinden olan Güvercinada Kalesi'ni de görmeden Aydın’dan dönmemelisiniz!

   · Arkeolojik açıdan önemli kalıntıların adresi olan Aydın’daki Tralleis Antik Kenti'nde Helenistik dönemden kalan eserler bulunuyor.

   · Aydın’ın en büyük alışveriş merkezi olan Forum Aydın, şehrin ticaret merkezi konumunda bir mekan. Dükkanlar, cafe ve restoranların bulunduğu Forum Aydın’da alışveriş yapabilir, yorgunluk kahvesi içebilirsiniz.

   · Nazilli’deki Arpaz Kalesi, 17. yüzyılda Osmanlı döneminde inşa edilmiş bir tarihi eser. Kalenin bulunduğu bölgede ayrıca; konak, güvenlik kalesi, ambar ahır gibi çiftlik işletmesine ait binalar da bulunuyor. 

   · Aydın’ın meşhur yerlerinden olan Saplı Ada'nın karayla bağlantısını sağlayan bir yolu bulunuyor. Deniz çekildiğinde yürüyerek de ulaşılabilen adayı kesinlikle görmelisiniz

   · Kuşadası’nda bulunan Zeus Mağarası'nın içinde 10-15 metre derinliğinde adeta havuzu andıran bir su birikintisi bulunuyor. Yaz aylarında insanların serinlemek için girdiği suyun altında bulunan çamurun ise kadınların cildinde güzelleştirici etkisi olduğuna inanılıyor!

   · Merkezden yarım saat uzaklıktaki Çine Vadisi, eşsiz doğal güzellikleriyle büyük ilgi gören yerlerden.

   · Adını sahip olduğu kiraz bahçelerinden olan Kirazlı Köyü, Kuşadası’na 10 km mesafe yer alıyor. Türkiye’nin ilk ekolojik köyü olan Kirazlı’da kahvaltı yapabilir, tamamen doğal ürünlerini tadabilirsiniz!

   Aydın

   AYDIN’DA NE YENİR?

   Aydın mutfağına ağırlıklı olarak zeytinyağlı yemekler ve deniz ürünleri tüketiliyor. Zeytinyağlı börülce, sıkma, kapama, keşkek, tarhana çorbası ve acılı güveç Aydın’ın en meşhur yöresel yemeklerinin başında geliyor. Bunların yanı sıra zeytin, incir, üzüm ve birçok turunçgilin yetiştiği bölgenin reçelleri de mutlaka tadılması gereken lezzetlerden.

   AYDIN’A NE ZAMAN GİTMELİ?

   Akdeniz iklimi etkisi altındaki Aydın, yaz aylarında Türkiye’nin en çok turist çeken tatil destinasyonlarından biri. Mayıs-Eylül arasındaki dönemde Aydın, Didim ve Kuşadası’na binlerce yerli ve yabancı turist geliyor.

   AYDIN’DE GECE HAYATI

   Aydın’da oldukça renkli bir gece hayatı sizleri bekliyor. Özellikle yaz aylarında turistlerin uğrak yerlerinden olan şehirde, başta Didim ve Kuşadası’nda olmak üzere farklı konseptte birçok gece kulübü, bar ve disko bulunuyor. 

   AYDIN’DAKİ FESTİVAL VE ETKİNLİKLER

   · Yerli Otlar ve Yöresel Ürünler Festivali - Mart

   · Tohum Takas Şenliği - Mart

   · İncirliova Deve Güreşi Festivali - Ocak

   · Germencik Kültür Sanat ve Deve Güreşi - Ocak

   · Efeler Belediyesi Uluslararası Kültür ve Sanat Çalıştayı - Mayıs

   · Yamaç Paraşütü Şenliği - Mayıs

   · Dağcılık Şenliği - Mayıs

   · Koçarlı Çam Fıstığı Festivali - Haziran

   · Geleneksel İncir ve Kültür Festivali - Eylül

   • İstanbul

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Eski Yunanca’da ‘şehre doğru’ anlamına gelen ‘eis ten polin’ kelimesinden evrilen İstanbul, önemli yapıları ve doğal güzellikleriyle mutlaka gezip görmeniz gereken yerler sıralamasında ilk sırada geliyor.

   • Erzincan

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Tarihi dokusunun yanı sıra doğal güzellikleriyle de tanınan kent, manevi değeri yüksek birçok türbeye de ev sahipliği yapmaktadır.

   • Bitlis

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Doğu Anadolu’nun tarihi şehirlerinden Bitlis; tarihi şehirleri, kaleleri ve Türk İslam dönemi eserleriyle doğuda görülmesi gereken yerlerin başında geliyor!

   • Karaman

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    İç Anadolu ve Akdeniz arasında köprü görevi gören Karaman tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir yer.

   • Düzce

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    İstanbul ve Ankara’nın ortasında ve Batı Karadeniz’in sahil şeridinde yer alan Düzce, M.Ö. 1390 yılına dayanan zengin tarihi ve yemyeşil doğası ile gezilmesi gereken kentler arasında yer almaktadır.

   • Trabzon

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Mavi ile yeşili birleştiren eşsiz doğası, kültürü, sıcakkanlı insanları, kendine has mutfağı, tarihe tanıklık eden yapıları ile Trabzon, Karadeniz turlarının vazgeçilmezidir.