Didim Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   DİDİM

   Ege’nin en güzel plajlarına sahip Didim yaz aylarında en çok turist çeken yerlerin başında geliyor. Apollon Tapınağı ve antik kentleriyle köklü bir tarihe de ev sahipliği yapan Didim’i mutlaka görmelisiniz!

   Bu yazımızda ‘Ege sahilindeki en güzel yerlerden’ Didim’de gezilecek önemli yerleri anlatmaya çalışacağız.

   DİDİM’E NASIL GİDİLİR?

   Ülkenin her yerinden otobüs seferleri düzenlenen Didim’e karayoluyla da uluşabilirsiniz. Aydın’ın henüz havalimanı olmayan tek büyükşehir olması sebebiyle havayolu gelmek isteyenlerin ise çevredeki İzmir Adnan Menderes, Muğla Dalaman veya Bodrum Havalimanlarından birine inip oradan karayoluyla ile Didim’e geçmesi gerekiyor.

   DİDİM’DE NEREDE KALINIR?

   Tam bir tatil cenneti olan Didim’de konaklama açısından oldukça fazla seçenek bulunuyor. Yaz aylarında binlerce misafir ağırlayan Didim’e gelmeden önce otel rezervasyonunuzu yaptırmakta da büyük fayda var. Özellikle Akbük ve Altınkum çevresindeki butik pansiyonlardan 5 yıldızlı otellere varana kadar değişen özelliklerdeki tesislerde konaklayabilirsiniz.

   Didim

   DİDİM’DE GEZİLECEK YERLER

   · Altınkum: Didim denilince akla ilk olarak Altınkum geliyor. 2 km uzunluğundaki mavi bayraklı plajı, çevresindeki gece kulüpleri, restoranlar ve kafeleriyle Altınkum bölgenin kalbinin attığı yer!

   · Apollon Tapınağı: Dünyaca ünlü Apollon Tapınağı Didim’e 2 km uzaklıktaki Didyma Antik Kenti’nde yer alıyor. Yüzyıllardın ayakta olan tarihi mekanı kesinlikle ziyaret etmelisiniz!

   · Saplı Ada: Altınkum ve Akbük plajlarının arasında konumlanan Saplı Ada yarımadasının karayla bağlantısını sağlayan bir yolu bulunuyor. Deniz çekildiğinde yürüyerek de ulaşılabilen adayı kesinlikle görmelisiniz!

   · Bafa Gölü Tabiat Parkı: Didim’e 30 km mesafedeki park Didim’de mutlaka görülmesi gereken yerler listesinde ilk sıralarda yer alıyor. Çam ve zeytin ağaçlarının arasında yüzlerce balık ve kuş türünü görebilir, gölde tekne turuna çıkabilirsiniz!

   · Manastır Koyu: Yaz aylarında oldukça kalabalık olan Altınkum ve Akbük yerine daha sakin bir plaj arıyorsanız Manastır Koyu en doğru adres!

   · Milet Müzesi: Milet Müzesi’nde bölgede yapılan kazılarda bulunan ve Arkaik, Klasik, Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait ait lahitler, yazıtlar, steller, heykeller ve sütun başlıkları gibi buluntuları görebilirsiniz.

   · Büyük Menderes Dalyanları: Türkiye’nin benzersiz doğal güzellikleri arasında yer alan Büyük Menderes Dalyanları yerli ve yabancı turistlerin en çok gittikleri yerlerin başında geliyor. Deniz ve karanın aynı seviyede buluştuğu bu eşsiz doğa harikasını mutlaka görmelisiniz!

   · Akbük: Didim’in en meşhur iki plajından biri olan Akbük yaz aylarında oldukça büyük ilgi görüyor. Altınkum’a oranla daha sakin ve doğayla iç içe bir yer olan Akbük Didim’in en güzel sahillerinden!

   · Didyma Antik Kenti: Didim’in merkezine yürüme mesafesindeki Didyma bölgeye adını vermiş bir antik kent. Apollon Tapınağı ve Yunan mitolojisinin en meşhur figürlerinden Medusa’nın heykelinin bulunduğu Didyma’da bir de cami bulunuyor.

   · Faustina Hamamı: Didim’de mutlaka görülmesi gereken yapılardan olan tarihi hamam Milet Antik Kenti’nde bulunuyor. Roma döneminden kalma bir eser olan Faustina Hamamı‘nın yanında bir de antik tiyatro yer alıyor.

   · Herakleia Antik Kenti: Büyük Agora ve Athena Tapınağı gibi eserlerin yer aldığı Heraklia’da maalesef bu yapıların oldukça küçük bir kısmı ayakta kalabilmiş. Beşparmak Dağları‘nın eteklerinde kurulmuş antik bir kent olan Heraklia arkeolojik açıdan bölgenin en çok ilgi çeken yerlerinden biri.

   Didim

   DİDİM’DE NE YENİR?

   Didim’ e geldiğinizde hem Ege mutfağından hem de geleneksel Türk yemeklerinden tatları deneyebilirsiniz. Zeytinyağlı yemekler, acılı güveç, tandır kebabı, ciğer, çingene pilavı ve tarhana çorbası bölgenin en bilinen yöresel lezzetleri arasında. Ayrıca mevsimin en taze balıklarına rastlayacağınız Didim’de çipura, mercan, barbun, kefal gibi deniz ürünleri de mutlaka tadılması gereken şeylerin başında geliyor.

   DİDİM’E NE ZAMAN GİTMELİ?

   Plajlarıyla bilinen Didim’in birçok tarihi mekânı ve doğal alanları da var. Yaz sezonunun erken açılıp geç kapandığı bölgede hava sıcaklıkları 40 dereceye kadar ulaşabiliyor. Aynı zamanda çok fazla rüzgar alan bir yer olması nedeniyle yoğun sıcaklara zaman çok bunaltıcı bir atmosfer görülmediği Didim’in en çok ilgi gördüğü dönem ise Nisan-Eylül arası.

   DİDİM’DE GECE HAYATI

   Yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan Didim’de oldukça renkli bir gece hayatı var. Özellikle Altınkum ve çevresindeki mekanlarda sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenebilirsiniz. Çevredeki bar, disko gece kulüplerine gidebilir açık hava mekanı istiyorsanız da beach clubları tercih edebilirsiniz.

   DİDİM’DEKİ FESTİVAL VE ETKİNLİKLER

   · Uluslararası Dans Festivali - Nisan

   · Yöresel Ürünler Festivali - Nisan

   · Apollon Motofest - Haziran

   · Didim Altınkum Yazarlar Festivali - Temmuz

   · Uluslararası Halk Oyunları Festivali - Ağustos

   · Barış Şenliği - Eylül

   · Didim Zeytin Festivali - Kasım

   QR kod ile indirin

   • Bozüyük

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Bilecik’in kalbinin attığı yer olarak tanımlanabilecek Bozüyük, Marmara ile diğer bölgeler arasında bir nevi köprü görevi görmesi sebebiyle ziyaretçilerin sıklıkla uğradığı yerlerin başında geliyor.

   • Bolvadin

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden olan Bolvadin tarihi yapıları, köprüleri, Eber Gölü, kaplıcaları ve lezzetli yemekleri ile önemli turizm merkezlerindendir.

   • Ödemiş

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    İzmir’in güneydoğusunda kalan ve birçok eski medeniyete ev sahipliği yapan eski bir yerleşkedir.

   • Beypazarı

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Tarihi Osmanlı evleri, meşhur yemekleri, müzeleri ve ünlü gümüş eşyalarıyla Beypazarı Ankara’nın en güzel yerlerinden biri.

   • Ünye

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Doğudan Fatsa, batıdan da Samsun ile çevrili olan Ünye, plajları ve sahil şeridiyle ünlü bir şehir.

   • Lalapaşa

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Tarih öncesi çağdan kalan antik mezarları ve Mimar Sinan imzası taşıyan yapılarıyla Lalapaşa, avcılığa gönül verenlerin de uğrak mekanlarından biridir.