Kuşadası Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   KUŞADASI

   Türkiye’nin en güzel yerlerinden olan Kuşadası yat limanı sayesinde yabancı turistlerin en çok uğradığı tatil yörelerinin başında geliyor. Mavi bayraklı eşsiz plajları ve dünyaca ünlü Efes Antik Kenti ile her yıl milyonlarca turistin akın ettiği Kuşadası‘nın mutlaka görmelisiniz!

   Bu yazımızda ‘Ege’nin incisi’ Kuşadası‘ndaki gezilecek önemli yerleri anlatmaya çalışacağız.

   KUŞADASI’NA NASIL GİDİLİR?

   Kuşadası‘na çevre illerden ve diğer tatil merkezlerinden karayolu vasıtasıyla ulaşılabiliyor. Havayolu ile ulaşımın bulunmadığı ilçeye uçakla gelmek için önce 82 km uzaklıktaki İzmir Adnan Menderes Havalimanı‘na inip oradan aktarma yapmak gerekiyor.

   KUŞADASI’NDA NEREDE KALINIR?

   Nisan ve Mayıs arasındaki dönem başta olmak üzere yılın büyük bir bölümü turist akınına uğrayan Kuşadası‘nda oldukça fazla sayıda konaklama tesisi bulunuyor. Yat limanı sayesinde yabancı turistlerin uğrak noktası olan bölgede farklı kalitede ve özelliklerde tatil köyleri ve butik pansiyonlardan 5 yıldızlı otellere varana kadar değişen kalitede yer bulmak mümkün.

   Kuşadası

   KUŞADASI’NDA GEZİLECEK YERLER

   · Güvercinada: İlçeye adını veren ada üzerindeki tarihi kale Bizans döneminden kalmış bir tarihi eser. Yapılan çalışmalarla karayla bağlanan mekân güvercinin yanı sıra birçok farklı kuş türüne de ev sahipliği yapıyor. Özelliklere geceleri eşsiz bir manzarası olan Güvercinada’ya karşı çayınızı içerken günbatımını izleyebilirsiniz!

   · Zeus Mağarası: Yunan tanrısı Zeus’un kardeşi Poseidon’u kızdırdığı zaman bu mağaraya gelip sakinleşmesini beklediğine inanılıyor. İçerisinde bulundurduğu havuza turistler büyük ilgi gösterirken mağaranın çamurunun da cilde iyi geldiği düşünülüyor.

   · Kuşadası Milli Parkı: Kuşadası ve Söke arasında kalan parkta 200’den fazla kuş türü bulunuyor. Yabancı turistler ve fotoğrafçılar tarafından büyük ilgi gören Kuşadası Milli Parkı‘nda yürüyüşe çıkabilir, eşsiz doğal güzelliklerini görebilirsiniz.

   · Kadınlar Denizi: Merkezden 2-3 km uzaklıktaki Mavi Bayrak ödüllü Kadınlar Plajı‘na ücretsiz olarak giriş yapılabiliyor.

   · Davutlar: Yemyeşil ormanları ve kumsalları ile yeşil ve mavinin buluşma noktası olan Davutlar plajı bölgenin en çok ilgi gören yerlerinden.

   · Dilek Yarımadası Milli Parkı: İçindeki doğal zenginlikler ve tarihi kalıntılar nedeniyle milli park olarak koruma altına alınan Dilek Yarımadası Kuşadası‘nın en güzel yerlerinden biri. Dünya’da sadece bu yörede yetişen bitkilerin de aralarında bulunduğu 800’den fazla çeşide ve nesli tükenmekte olan Anadolu Parsı gibi hayvan türlerine ev sahipliği yapan parkı mutlaka görmelisiniz!

   · Kuştur Plajı: Bölgenin en eski plajlarından biri olan Kuştur’a özellikle yabancı turistler büyük ilgi gösteriyor. Girişin ücretsiz olduğu plajın 600 metrelik sahil şeridinde denizin keyfini çıkartabilirsiniz!

   · Efes Antik Kenti: Efes Kuşadası‘na yarım saat mesafede yer alıyor. Cilalı Taş Devri’nden kalma eserlerin yer aldığı antik kent bölgedeki ziyaret edilecek yerler listesinin ilk sıralarında yer alıyor.

   · Şirince Köyü: Kuşadası‘nın hemen yanı başındaki Şirince Köyü yakın bir zamanda ‘kıyamette güvenli bölge olduğu’ haberiyle gündeme gelmişti. 2012 yılında dünyanın dört bir yanından binlerce kişinin akın ettiği Şirince köyü normalde ise tarihi köy evleri, bağları ve meyve şaraplarıyla meşhur bir yer. Kuşadası‘na gelince bu ünlü köye uğrayabilir, köydeki yerel lezzetleri tadabilirsiniz.

   · Meryem Ana Evi: Kuşadası‘na 9 km uzaklıktaki Selçuk’ta bulunan tarihi evde Meryem Ana’nın son yıllarının geçtiğine inanılıyor. Hristiyanların hac yerlerinden biri olan Meryem Ana Evi’ni gezebilir, çevredeki dükkanlardan sevdiklerinize hediyelik eşya alabilirsiniz.

   Kuşadası

   KUŞADASI’NDA NE YENİR?

   Ülkemizin en fazla yabancı turist ağırlayan yerlerinden Kuşadası‘nda Ege mutfağının yanı sıra dünya mutfağından örnekler sunan restoranlar da bulunuyor. Zeytinyağlı yemekler, deniz ürünleri vs. gibi lezzetleriyle Kuşadası‘nda her türlü damak tadına uygun bir lezzet bulmak mümkün.

   KUŞADASI’NA NE ZAMAN GİTMELİ?

   Kuşadası özellikle yaz aylarında dünyanın dört bir yanından turisti ağırlıyor. Meşhur gece hayatı ve eşsiz mavi bayraklı plajlarıyla ünlü Kuşadası‘na Mayıs-Eylül arasındaki herhangi bir dönemde gidebilirsiniz.

   KUŞADASI’NDA GECE HAYATI

   Türkiye’nin tatil cenneti olan Kuşadası‘nın nüfusu yaz aylarında neredeyse 1 milyona ulaşıyor. Yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği bölgenin gece hayatı da oldukça meşhur. Sabahın ilk ışıklarına kadar süren çılgın Kuşadası gecelerinde zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız! Meşhur Kuşadası Barlar Sokağı başta olmak üzere barlar, diskolar, gece kulüpleri, beach clublar gibi sayısız mekandan birini tercih edip eğlencenin dibine vurabilirsiniz!

   KUŞADASI’NDAKİ FESTİVAL VE ETKİNLİKLER

   · Geleneksel Kuşadası Motosiklet Festivali - Mayıs

   QR kod ile indirin

   • İskenderun

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Milattan önce 4. yüzyılda Büyük İskender’in İsos Savaşı‘nı kazanmasıyla kurulan antik kentten ismini alan İskenderun, Hatay’ın en kalabalık ilçesidir.

   • Beypazarı

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Tarihi Osmanlı evleri, meşhur yemekleri, müzeleri ve ünlü gümüş eşyalarıyla Beypazarı Ankara’nın en güzel yerlerinden biri.

   • Kozan

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Kozan, yaylaları, tarihi evleri ve meşhur kaleleriyle Adana’nın en eski yerleşim yerlerinden biri.

   • Uludağ

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Türkiye’nin en donanımlı kayak merkezlerine ev sahipliği yapan Uludağ tatiline kış aylarında da devam etmek isteyenlerin mutlaka gelmesi gereken bir yer.

   • Tarsus

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Eski dönemde Çukurova’ya başkentlik yapan Tarsus, Mersin’in en önemli ilçelerinin başında gelir.

   • Bolvadin

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden olan Bolvadin tarihi yapıları, köprüleri, Eber Gölü, kaplıcaları ve lezzetli yemekleri ile önemli turizm merkezlerindendir.