Bakü Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   BAKÜ

   Hazar Denizi’nin yanı başında, Abşeron Yarımadası‘nın ise güney ucunda yer alan Azerbaycan’ın gözbebeği Bakü; şehri aydınlatan gece ışıklandırması, müzeleri ve kendinizi evinizde hissettiren insanları ile görmeniz gereken şehirlerdendir.

   Hem değişik bir ülkeye gitmek hem de yabancılık çekmek istemiyorsanız doğru yere geldiğinizden emin olabilirsiniz. 

   BAKÜ‘YE NASIL GİDİLİR?

   Azerbaycan’ın başkenti, Kafkaslarınsa en büyük şehri olan Bakü‘ye giderken vize almanıza gerek yok. 2 milyon nüfusu olan şehre ulaşabilmek için İstanbul’dan direk uçuşlarla 2 saat 45 dakikalık bir yolculuk yapmanız gerekiyor. Bu yolculuğun ardından varacağınız havalimanının adı ise Bakü Haydar Aliyev Havalimanı. Bu arada hatırlatalım: Azerbaycan’ın para birimi Azerbaycan Manatı. (1 manat 2,70 TL’ye eşit)

   BAKÜ‘DE NEREDE KALINIR? 

   Konaklama açısından pek çok seçeneği bulabileceğiniz şehirde bütçenize göre lüks otellerde veya apart ve pansiyonlarda kalabilirsiniz.

   Bakü

   BAKÜ‘DE GEZİLECEK YERLER

   Bakü, tarihi yerlerin olduğu İçeri Şehir, uzun süre Sovyet egemenliği altında inşa edilen binaların bulunduğu kısım ve modern binaların bulunduğu bölüm olmak üzere 3 ana bölgeye ayrılıyor. 

   · Şirvanşahlar Sarayı ve Kız Kulesi ile birlikte UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Eski Şehir(İçeri Şeher) sokaklarında gezerken zamanda yolculuk yaptığınızı hissedebilirsiniz. Tüm ihtişamıyla Eski Şehir’de yükselen Şirvanşahlar Sarayı, Asya taş mimarisinin en güzel örneklerinden kabul edilir. Dünya Mirası Listesi’nde olan bu yapı, kesinlikle görülmesi gereken yerlerdendir. 

   · Zerdüşt Tapınağı olarak bilinen Kız Kulesi, 12. yüzyılda inşa edilmiş ve bir dönem deniz feneri olarak da kullanılmış. 27 metre yüksekliğindeki bu kuleye kırmızı metro hattına binip İcari Seher durağında inerek ulaşabilmeniz mümkün. Işıklarla adeta bir hayal dünyasına dönen Bakü, her mevsim ve dönemde ziyaretçilerine farklı sürprizler sunuyor. 

   · Torgovaya Caddesi'ne (Nizami Street) geldiğinizde kendinizi İstiklal Caddesi’nde yürüyor gibi hissedebilirsiniz. Azerbaycan’ın mutlaka gezilmesi gereken yerlerinden olan cadde, Bakü‘nün önemli sembollerinden biridir. İstiklal Caddesi gibi arka sokaklarında barların olduğu cadde, zengin ışıklandırması ile geceleri bile aydınlık olmasıyla bilinir.

   Bakü gezinizi tamamlamadan önce; Türk Şehitliği’ni, Azerbaycan Ulusal Edebiyat Müzesi’ni, Apseron Yarımadası‘nı, Alev Kuleleri’ni, Haydar Aliyev Kültür Merkezi’ni, Fountain Square’i, Teze Pir Camii’ni, Bakü Filarmonu Orkestrası Binası‘nı da mutlaka görmelisiniz.

   BAKÜ‘DE NEREDE NE YENİR?

   Yemeklerde kullandıkları kişniş ve safran baharatları dışında yabancılık çekmeyeceğiniz Azeri mutfağının Türk Mutfağı ile pek çok ortak noktası vardır. Hazar Denizi’nden çıkan Mersin Balığı ile hem lezzetli hem ucuz havyarının yanı sıra; pyty, dushbara, kyufta-bozbash, dovga, ovdukh, Iyulya-kebap, djudja kebap, shor gogal, mutaky, shakerbura gibi lezzetlerini tatmadan gelmeyin! 

   Bakü

   BAKÜ‘DE NEREDE ALIŞVERİŞ YAPILIR?

   Biraz pahalı bir şehir olan Bakü‘de alışveriş yapmak istiyorsanız Fıskiye Meydanı ve Nizami Caddesi sizin için doğru adres olabilir. 

   BAKÜ‘DE GECE HAYATI 

   National Geopraphic’e göre en iyi gece hayatı olan şehirler sıralamasında 10. seçilen Bakü‘de eğlenmek için Fıskiye Meydanı‘na gidebilirsiniz. Eğlence hayatı hafta sonu gece 2-3 gibi, hafta içi ise 1’de bitiyor. 

   BAKÜ‘YE NE ZAMAN GİDİLİR?

   9 farklı iklim kuşağına sahip şehirde; kışları soğuk geçerken yaz aylarında ise sıcaklık 40 dereceye kadar çıkmaktadır. Dolayısıyla ‘Rüzgarlar şehri’ olarak bilinen Bakü için mayıs, eylül ve ekim ayları en ideal dönemdir.  

   BAKÜ‘NÜN FESTİVALLERİ

   · Bakü Uluslararası Caz Festivali - Haziran

   · Bakü Uluslararası Turist Film Festivali - Kasım

   · Bakü Nevruz Kutlamaları - Mart

   uygunfiyat-apps
   • Toronto

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Kanada’da 5 milyondan fazla insanın yaşadığı Ontario eyaletinin başkenti olan Toronto, Kuzey Amerika’nın en temiz ve en güvenilir kentidir.

   • Edinburgh

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    İskoçya’nın başkenti olan Edinburgh tarihi atmosferiyle dünya üzerindeki en eski şehirlerden biri.

   • Milano

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    İtalya’nın kuzeyinde yer alan Milano başkent Roma’dan sonra ülkenin en büyük ikinci şehri olma özelliğine sahip

   • Zagreb

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Hırvatistan’ın en gelişmiş şehri ve başkenti olan Zagreb, aynı zamanda Orta Avrupa’nın da önemli merkezlerinden biridir.

   • Viyana

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Tarihi geçmişiyle Orta Avrupa’nın en önemli kalesi olan Viyana; her daim canlı yaşantısı, kendini kültür ve sanata adamış insanları ve dünyaca ünlü müzik festivalleri ile turistlerin gözde rotalarından biridir.

   • Madrid

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    İspanya’nın başkenti Madrid Avrupa’da en çok turist ağırlayan şehirlerin başında geliyor.