Balıkesir Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   BALIKESİR

   Hem Ege hem de Marmara kıyısındaki eşsiz tatil destinasyonlarıyla meşhur Balıkesir, yaz aylarında yerli ve yabancı turist akınına uğruyor. 

   Bu yazımızda "Tatil Cenneti Balıkesir"de gezilecek önemli yerleri anlatmaya çalışacağız.

   BALIKESİR’E NASIL GİDİLİR?

   Balıkesir’e karayolu, havayolu ve demiryolunun yanı sıra denizyoluyla da ulaşılabiliyor. Denizyoluyla Bandırma üzerinden ulaşılan şehre havayoluyla ise Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’nı kullanarak gidebilirsiniz.

   Balıkesir

   BALIKESİR’DE NEREDE KALINIR?

   Sahil şeridinde birçok tatil merkezine sahip Balıkesir’de çok fazla sayıda konaklama tesisi bulunuyor. Sarımsaklı, Ayvalık, Cunda, Erdek, Akçay, Altınoluk, Avşa gibi tatil cennetlerinde, butik pansiyonlardan 5 yıldızlı otellere kadar farklı kalitelerdeki mekanlarda kalabilirsiniz. 

   BALIKESİR’DE GEZİLECEK YERLER

   · Kozak Yaylası, fıstık çamı ormanlarıyla meşhur bir yer. Ege Denizi ve Midilli Adası manzaralı bu güzel yere uğrayabilir, civardaki köylerde çam fıstıklarından yapılmış yemekleri tadabilirsiniz.

   · Manyas Kuş Cenneti, Balıkesir’de görülmesi gereken yerler listesinde ilk sıralarda. 266 farklı kuş türüne ev sahipliği yapan Manyas’ın doğal atmosferini mutlaka görmelisiniz.

   · Troia Savaşı'nı anlatan mozaiklerin bulunduğu Antandros Antik Kenti, Edremit Altınoluk’a 2 kilometre uzaklıkta yer alıyor. 

   · Uzun süren çalışmalar sonucunda keşfedilen Yazören Mağarası'nda, yılın bazı dönemlerinde suyun akış yönü değişiyor. Mistik bir havası olan Yazören’i mutlaka görmelisiniz.

   · Çanakkale ve Balıkesir arasında uzanan Kaz Dağı, Balıkesir’in en meşhur yerlerinden. Sayısız ağaç türünün olduğu yemyeşil ormanının yanı sıra Biga ve Gönen çaylarının da geçtiği Kaz Dağı’nda, isterseniz yürüyüşe çıkabilir isterseniz de kamp yapabilirsiniz.

   BALIKESİR’DE NE YENİR?

   Balıkesir mutfağında ağırlıklı olarak sebze ve baklagil yemekleriyle karşılaşacaksınız. Genellikle zeytinyağlı yemeklerin tüketildiği bölgede düğün çorbası, keşkek, şehriye çorbası, Balıkesir mantısı yöresel yemeklerin başında geliyor. Sahil kesimlerinde mevsimin en taze balıklarını bulabileceğiniz Balıkesir’de ayrıca, höşmerim tatlısı ve Susurluk ayranı da tatmadan dönmemeniz gereken lezzetlerden.

   Balıkesir

   BALIKESİR’DE GECE HAYATI

   Balıkesir’in gece hayatı bölgelere göre değişebiliyor. Sahil kesimlerinin merkezden daha gelişmiş olduğu şehirde Ayvalık, Cunda, Edremit gibi tatil yerlerinde oldukça renkli bir gece hayatı sizleri bekliyor. Gittiğiniz bölgeye bağlı olarak; ister gece kulüpleri ve barlar, isteseniz de nispeten daha sakin Rum tavernaları ve rakı-balık restoranları gibi yerlerde tatilin tadını çıkartabilirsiniz.

   BALIKESİR’E NE ZAMAN GİTMELİ?

   Hem Ege hem de Marmara’ya kıyısı olan Balıkesir’de farklı iklimler görülebiliyor. Kış aylarında Ege kıyısı daha ılık olurken, Marmara’ya bakan kesim ise oldukça soğuk oluyor. Balıkesir’in doğal güzelliklerinin ve sayısız tatil merkezlerinin tadını çıkarmak için en ideal aylar ise ilkbahar-yaz dönemi.

   BALIKESİR’DEKİ FESTİVAL VE ETKİNLİKLER

   · Balıkesir Sinema Günleri - Haziran

   · Geleneksel Şamlı Payanırı - Haziran

   · Yörük Türkmen Festivali - Mayıs

   · Özürlüler Şenliği - Ekim

   · Altın Kumsal Kültür ve Turizm Festivali - Temmuz

   · Ayvalık Kültür Sanat Günleri - Eylül

   · Hayvan ve Emtia Festivali - Haziran

   · Uluslararası Bandırma Kuş Cenneti Kültür ve Turizm Festivali - Haziran

   · Burhaniye Uluslararası Zeytin ve Zeytinyağı Festivali - Ocak

   • Iğdır

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Türkiye’nin en doğudaki yerlerinden Iğdır bölgedeki soğuk iklimin aksine adete korunmuş bir ova üzerinde yayılıyor.

   • Mersin

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Antalya ve Adana’nın ardından Akdeniz Bölgesi’nin en kalabalık üçüncü şehri olan Mersin, binlerce yıllık geçmişiyle bölgenin en eski ve önemli yerleşkelerinden biri olmuştur.

   • Bingöl

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Bu tarihi şehir, Evliya Çelebi’nin Seyahatname’sinde övgü yağdırdığı yaylaları ve meşhur Yüzen Ada’sıyla ziyaretçilerini bekliyor!

   • Gümüşhane

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Doğu Karadeniz’de yer alan Gümüşhane, İç Anadolu ve Doğu Anadolu üçgeni arasındaki bir geçiş noktasıdır.

   • Batman

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Dicle Nehri ve onun kolları Batman ile Garzan Çayları arasındaki bölgede bulunan Batman, 4000’den fazla mağarasıyla benzersiz güzellikte bir şehirdir.

   • Şanlıurfa

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan ‘Peygamberler Şehri’ Şanlıurfa, Türkiye’nin en kalabalık ve aynı zamanda en büyük illerinden biridir.