Edremit Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   EDREMİT

   Balıkesir’in en güzel yerlerinden Edremit yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekanı oluyor. Altınoluk ve Akçay gibi mükemmel plajlarının yanında Kaz Dağı‘nın eşsiz doğal güzellikleriyle Edremit mutlaka görülmesi gereken yerlerden!

   Bu yazımızda ‘Turizm cenneti’ Edremit’te gezilecek önemli yerleri anlatmaya çalışacağız.

   EDREMİT’E NASIL GİDİLİR?

   Edremit’e karayolu, denizyolu ve havayolu gibi alternatiflerle ulaşmak mümkün. Koca Seyit Havalimanı‘na ev sahipliği yapan ilçeye İstanbul ve çevre illerden kendi aracınızla gelmek isterseniz de 240 km uzaklıktaki Bandırma’ya feribotla gelip oradan karayoluyla Edremit’e geçebilirsiniz.

   EDREMİT’TE NEREDE KALINIR?

   Balıkesir’in en çok turist çeken yerlerinden Edremit’te kalacak yer açısından birçok alternatif bulunuyor. Bütçenize ve isteklerinize bağlı olarak butik oteller, pansiyonlar, 5 yıldızlı oteller veya sezonluk olarak kiralanan evlerden birini tercih edebilirsiniz.

   Edremit

   EDREMİT’TE GEZİLECEK YERLER

   · Altınoluk: Edremit’in en meşhur yeri olan Altınoluk’un kış aylarında 20 bin civarlarında olan nüfusu yaz aylarında 400 bine kadar çıkıyor. Mükemmel plajları, zeytin ağaçları ve çam ormanlarıyla dolu eşsiz doğal güzellikleri ve şirin köyleriyle Altınoluk tam bir tatil cenneti!

   · Kaz Dağı: Çanakkale ve Balıkesir arasında uzanan Kaz Dağı Balıkesir’in en meşhur yerlerinden. Sayısız ağaç türünün olduğu yemyeşil ormanının yanı sıra Biga ve Gönen çaylarının da geçtiği Kaz Dağı‘nda isterseniz yürüyüşe çıkabilir isterseniz de kamp yapabilirsiniz.

   · Edremit Körfezi: Yerleşimin milattan önceki yıllara kadar dayandığı Edremit körfezi yemyeşil zeytin ağaçlarıyla Ege’nin masmavi sularının birleştiği mükemmel bir manzaraya sahip!

   · Şahinderesi Kanyonu: Edremit’in en güzel yerlerinden biri de Şahinderesi Kanyonu. Doğa tutkunları ve maceraseverler tarafından büyük ilgi gören bu doğa harikası mekanı rehber eşliğinde keşfedebilirsiniz!

   · Akçay: Plajlarıyla meşhur Balıkesir’in en güzel yerlerinden birisi de Akçay. Yaz aylarına turist akınına uğrayan Akçay bölgede denize girilebilecek en güzel yerlerden.

   · Sarıkız Türbesi: Edremit’in en çok ziyaretçi çeken mekanlarından olan Sarıkız türbesinin oldukça ilginç bir efsanesi var. Köylülerin iftira atması üzerine babası tarafından buraya bırakılan kız evliyalar arasında katılır ve babası bir daha kızını göremediği için üzüntüden ölür. Sarıkız'ın ve babasının mezarlarının bulunduğu türbe her yıl Ağustos ayında yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan bir mekan.

   · Sütüven Şelalesi: Edremit’in eşsiz doğal güzelliklerinden olan Sütüven Şelalesi mutlaka görülmesi gereken yerlerden!

   · Hasan Boğuldu Göleti: Kaz Dağları‘ndaki göletin adı yöredeki bir hikayeden geliyor. Birbirlerine aşık iki genç olan Emine ve Hasan’ın evlenmesine izin vermeyen aileler Hasan’ı bir dizi sınava sokar. Sırtına tuz çuvalı yüklenen Hasan tepeye ulaşmaya çalışırken bu gölete düşüp boğulur, sevdiği de kendini oradaki bir ağaca asar.

   · Zeytinli: Edremit’in şirin beldesi Zeytinli ile Akçay’ı sadece bir dere ayırıyor. Yaz aylarında müzik festivalleri düzenlenen Zeytinli mutlaka görülmesi gereken yerler listesinde ilk sıralar yer alıyor.

   · Derman Kaplıcaları: Özellikle yerli turistler tarafında ziyaret edilen kaplıcaların romatizma ve kadın hastalıklarına iyi geldiği düşünülüyor.

   Edremit

   EDREMİT’TE NE YENİR?

   Edremit’te sizi ağırlıklı olarak deniz ürünleri ve zeytinyağlı yemekler bekliyor olacak. Çaça balığı, Balıkesir’in meşhur tatlısı höşmerim, zeytinyağlı börülce, Balıkesir mantısı, mafiş tatlısı ve karanfilli ekmek Edremit’e geldiğinizde mutlaka tatmanız gereken lezzetlerinin başında geliyor. Bunların yanı sıra çevredeki lokanta ve restoranlarda her damak tadına uygun yemekleri bulmak mümkün.

   EDREMİT’TE GECE HAYATI

   Edremit’te gece hayatı yaz sezonunda zirve yapıyor. Akşam saatlerinde Altınoluk ve Akçay’daki gece kulüpleri, barlar ve diskolarda başlayan eğlence sabahın ilk ışıklarına kadar sürüyor. İsterseniz daha sakin yerlerde isterseniz de daha kalabalık mekanlarda Edremit’in tadını çıkartabilirsiniz!

   EDREMİT’E NE ZAMAN GİTMELİ?

   Edremit özellikle yaz aylarında oldukça hareketli oluyor. Yerli ve yabancı turistlerin adresi olan tatil yöresine gidilecek en ideal zamanlarlar ise Mayıs ve Eylül ayları arasındaki dönem.

   EDREMİT’TEKİ FESTİVAL VE ETKİNLİKLER

   · Uçurtma Şenliği - Nisan

   · Akçay Yaza Merhaba Şenlikleri - Haziran

   · Zeytinli Rock Festivali - Temmuz

   · Zeytin Şenliği - Temmuz

   · Altınoluk Antandros Yaşama Saygı Kültür ve Sanat Festivali - Ağustos

   · Edremit Zeytin Festivali - Ağustos

   · Akçay İda Kültür ve Sanat Şenliği - Ağutos

   QR kod ile indirin

   • Datça

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Türkiye’de oksijen oranının en yüksek yerlerinden olan Datça; limanları, tarihi evleri, koyları, plajları, yel değirmenleri ve tarihi zenginlikleri ile adeta bir turizm cennetidir.

   • Gelibolu

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Çok zor şartlar altına savaşılan ve binlerce şehidin verildiği Gelibolu’yu gezdikten sonra bu ülke için ne bedeller ödendiğini daha iyi anlayacaksınız!

   • Beypazarı

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Tarihi Osmanlı evleri, meşhur yemekleri, müzeleri ve ünlü gümüş eşyalarıyla Beypazarı Ankara’nın en güzel yerlerinden biri.

   • Tire

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Tire, doğal havası, tarihi yapıları ve yerel lezzetleriyle turistlerin uğrak noktası olmayı başarmıştır.

   • Ödemiş

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    İzmir’in güneydoğusunda kalan ve birçok eski medeniyete ev sahipliği yapan eski bir yerleşkedir.

   • İskenderun

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Milattan önce 4. yüzyılda Büyük İskender’in İsos Savaşı‘nı kazanmasıyla kurulan antik kentten ismini alan İskenderun, Hatay’ın en kalabalık ilçesidir.