Erdek Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   ERDEK

   Ünlü plajları ve İstanbul’a yakınlığı nedeniyle yıllardır büyük ilgi gören Erdek Balıkesir’in en meşhur tatil beldelerinden biri. Yaz aylarında turist akınına uğrayan, aynı zamanda hafta sonu kaçamakları için de en uygun adreslerden biri olan Erdek tüm güzelliğiyle ziyaretçilerini bekliyor!

   Bu yazımızda ‘Türkiye’nin ilk tatil merkezlerinden’ Erdek’te gezilecek önemli yerleri anlatmaya çalışacağız.

   ERDEK’E NASIL GİDİLİR?

   Erdek Balıkesir merkeze 120 km, Bandırma’ya da 20 km uzaklıkta yer alıyor. Ağırlıklı olarak denizyolu ulaşımının kullanıldığı Erdek’e özellikle yaz aylarında İstanbul ve Tekirdağ‘dan İDO seferleri düzenleniyor.

   ERDEK’TE NEREDE KALINIR?

   Yaz aylarında nüfusu normalin 4-5 katına ulaşan Erdek’te kalacak yer açısından birçok alternatif yer var. Ağırlıklı olarak butik pansiyonların olduğu bu şirin tatil yöresinde her bütçeye göre kalacak yer bulabilirsiniz. Eğer kalabalık bir grupsanız Erdek’te sezonluk ev kiralamak da mümkün.

   Erdek

   ERDEK’TE GEZİLECEK YERLER

   · Seyit Gazi Tepesi: Erdek’in meşhur yerlerinden olan Seyit Gazi Tepesi’e çıktığınızda tüm Erdek ayaklarınız altına serilecek!

   · Kyzikos Antik Kenti: Tarih boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapan Kyzikos şehri Erdek-Bandırma yolu üzerinde bulunuyor. Eğer tarihi bir gezinti yapmak istiyorsanız Hadrianus Tapınağı ve manastırlara sahip Kyzikos’u mutlaka görmelisiniz.

   · Kapıdağ Yarımadası: Plajlarıyla meşhur Erdek aynı zamanda birçok doğal güzelliğe sahip. Doğa turlarıyla Kapıdağ‘ı keşfedebilir, trekking yapabilirsiniz.

   · Kirazlı Manastırı: Geçmiş dönemlerde Rumların dini merkezi olarak kullanılan manastır uzun süre boyunca dünyanın her yerinden ziyaretçilerin adresi olmuş bir yer. Doğanın içine saklanmış gizli bir mabed olan Kirazlı günümüzde ise terk edilmiş durumda.

   · Zeytinli Ada: İsmini ada üzerindeki zeytin ağaçlarından alan adada tarihi Meryem Ana Kilisesi bulunuyor. Manastırlar, hamamlar, fenerler gibi birçok tarihi esere ev sahipliği yapan Zeytinli’nin kaynak suyunun ise şifalı olduğuna inanılıyor.

   · Erdek Plajları: Yaz aylarında ziyaretçilerin uğrak yerlerinden Erdek 12 km uzunluğundaki sahil şeridiyle birçok plaja sahip. Kurbağalı, Çuğra gibi plajların yanı sıra Erdek’in yanı başındaki Marmara Adası ve Avşa denize girmek için en ideal yerlerden.

   ERDEK’TE NE YENİR?

   Erdek’te yöresel lezzetlerin yanı sıra her türlü damak tadına uygun yemeğin bulunabileceği çok sayıda restoran var. Sahil şeridinde bir yer olması sebebiyle deniz ürünlerinin bolca tüketildiği bölgede karagöz, istavrit, sarıkanat ve sardalyanın yanı sıra kokoreç ve midye de yiyebilirsiniz. 

   ERDEK’TE GECE HAYATI

   Balıkesir’in diğer tatil merkezleriyle kıyaslanacak kadar gelişmiş olmasa da Erdek’te oldukça renkli bir gece hayatı var. Diskolar, barlar, gece kulüpleriyle eğlencenin sabaha kadar sürdüğü Erdek’te Barni Bar, Saklıkent, Kaya The Rock gibi mekanlara gidebilirsiniz.

   ERDEK’E NE ZAMAN GİTMELİ?

   Sessiz sakin atmosferi ve İstanbul’a yakınlığı nedeniyle en çok ilgi gören tatil yerlerinden olan Erdek yaz aylarında sıcak olmasına rağmen kış aylarında oldukça soğuk bir havaya sahip. Yurtdışından ve başta çevre iller olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından ziyaretçinin geldiği Erdek’e gidilecek en ideal dönem şüphesiz ki yaz ayları.

   ERDEK’TEKİ FESTİVAL VE ETKİNLİKLER

   · Uluslararası Plaj Hentbolu - Haziran

   · Erdek Yaz Festivali - Ağustos

   QR kod ile indirin

   • Marmaris

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Muğla’ya bağlı güzel bir Ege ilçesi olan Marmaris; ormanlarla çevrelenmiş yapısı, mavi bayraklı koyları ve hareketli gece hayatıyla ülkemizin en çok tercih edilen yerlerindendir.

   • Edremit

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Balıkesir’in en güzel yerlerinden Edremit yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekanı oluyor. Altınoluk ve Akçay gibi mükemmel plajlarının yanında Kaz Dağı‘nın eşsiz doğal güzellikleriyle Edremit mutlaka görülmesi gereken yerlerden!

   • Narman

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Narman, Erzurum’un kuzeydoğusunda kalan jeolojik oluşumlarıyla ünlü bir ilçesidir.

   • Viranşehir

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Tarihi milattan önce Sümerlere dayanan Viranşehir geçmişinde birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır.

   • Sivrihisar

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Eskişehir’in doğusunda kalan Sivrihisar, şehrin en büyük ilçesidir.

   • Ödemiş

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    İzmir’in güneydoğusunda kalan ve birçok eski medeniyete ev sahipliği yapan eski bir yerleşkedir.