Belgrad Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   BELGRAD

   Belgrad, Sırbistan’ın başkenti ve en büyük şehridir. Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği noktada yer alan ve Güneydoğu Avrupa’nın en büyük şehirlerinden biri olan kentin adı Beyaz Şehir anlamına gelmektedir.

   Orta Çağ süresince Bizans, Franklar, Birinci Bulgar Devleti, Macaristan Krallığı ve Sırp egemenliğine giren şehir, 1521’de Osmanlı İmparatorluğu hakimiyetine girmiş ve devletin Avrupa’daki topraklarına kıyasla tüm Avrupa’nın en büyük kentlerinden biri olmuş.

   1918’de Yugoslavya’nın başkenti ilan edilen kent, 2006’da ülke tamamen dağılana kadar da başkent olarak kalmıştır.

   BELGRAD'A NE ZAMAN GİDİLİR?

   Dört mevsimin de yaşandığı Belgrad'da hava sıcaklıkları, sonbahar ve kış döneminde ülkemiz standartlarına göre biraz daha düşük seyretmektedir. Şehir bu dönemlerde soğuk olsa da Belgrad'ın gece hayatı, ziyaretçi çekmeye devam etmektedir. Şehri gezmek için en ideal zaman ise Mayıs ile Eylül arasındaki dönemi kapsayan aylardır.

   BELGRAD’A NASIL GİDİLİR?

   Türkiye’den Belgrad’a uçak, tren, otobüs ya da özel araçla gitmek mümkün. İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanı‘ndan Belgrad’a haftanın her günü direkt uçak seferleri bulunmaktadır. 1 saat 45 dakika süren yolculuk sonunda Nikola Tesla Havalimanı‘ndan şehre giriş yapabilirsiniz.

   BELGRAD’DA NEREDE KALINIR?

   Avrupa’daki birçok şehre göre ekonomik olan Belgrad, şehir merkezinde ve gezilecek yerlere oldukça yakın bölgelerde kolay ve ucuz konaklama imkanı sunmaktadır.

   Belgrad

   BELGRAD GEZİLECEK YERLER

   · Republic Square (Cumhuriyet Meydanı), şehrin ünlü yeri olan Knez Mihailova Caddesi’ne oldukça yakın bir konumda yer almaktadır. Meydanda yer alan at üzerinde Prens Mihailo Obrenović heykeli ise 1882’de dikilmiştir. Ulusal Tiyatro, Bosko Buha Tiyatrosu ve Ulusal Müze gibi önemli mekanlar bu meydanın çevresinde yer almaktadır.

   · Şehrin merkezi caddelerinden Knez Mihailova Caddesi, Terazije’den başlayıp Kalemegdan’a kadar uzanır ve buraya Belgrad’ın İstiklal Caddesi desek yanlış olmaz. Republic Square’nin hemen yanı başından itibaren uzayıp giden cadde, şehir sakinlerinin ana buluşma noktalarından birisi. Doğu Avrupa’nın en güzel yaya caddesi olarak da listelerde adı sıkça geçiyor. Cadde boyunca dallanıp budaklanan şirin sokaklarda sayısız nefis kafe, restorant ve butik dükkanlar sıralanıyor.

   · Belgrad, zengin tarihini şehrin her köşesinde gözler önüne seren bir kent. Şahane parklara ve etkileyici tarihi alanlara sahip Kalemegdan da bunun en güzel örneklerinden biri. Sırpların Kalemegdan dedikleri Belgrad Kalesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği yere nazır halde yükseliyor. Osmanlı döneminde İstanbul ile birlikte yüz bin nüfusu aşan ikinci büyük şehir olan Belgrad’daki bu kale, o dönem şehrin kalbiydi. Askeri Müze, St. Petka ve Ruzia kiliseleri, Kula Nebojsa (Cesaret Kulesi), Türk Hamamı, VI. Carl Kapısı, Roma Kuyuları ve Belgrad’ın sembolü olan Pobednik de görülecek yerler arasında.

   · 9. yüzyılda, şehrin ünlü simalarının toplanma yeri olan Skadarlija, Paris’in Montmartre bölgesi ile karşılaştırılacak kadar güzel. Oldukça canlı olan Skadarlija’da, yerel lezzetleri ve Sırp şaraplarını sunan çok sayıda restorant bulabilirsiniz. Bizdeki meyhanelere benzeyen bu mekanlarda, geleneksel Sırp canlı müzikleğiyle keyifli akşamlar geçirmek mümkün.

   · Sırp Ortodoks Kilisesi’nin kurucusu ve Orta Çağ Sırbistan’ında önemli bir kişilik sayılan Aziz Sava’ya ithaf edilen St. Sava Ortodoks Kilisesi, teknik anlamda bir katedral olarak sayılmasa da büyüklüğü nedeniyle katedral olarak nitelendirilmektedir.

   · Sırbistan Ulusal Müzesi, ülkenin en büyük ve en eski müzesidir. 1844 yılında kurulan ve binlerce eserin sergilendiği bu müze, Cumhuriyet Meydanı‘nın merkezinde bulunmaktadır.

   · Ünlü bilim insanı, alternatif akımın mucidi Nikola Tesla, Sırbistan’ın en önemli kahramanları arasında sayılmaktadır. 1952 yılında açılan Nikola Tesla Müzesi'nde, Tesla’ya ait icatlar ve eşyaları sergilenmektedir.

   BELGRAD'DA NE YENİR?

   Çok kültürlü bir yapıya sahip olan Sırp mutfağı; Bizans, Akdeniz, Avusturya, Macar ve Türk mutfaklarıyla karma bir yapıdadır. Baharatların ve etin önemli yer tuttuğu mutfakta, balık tüketimi de kırmızı et kadar olmasa da yaygındır.

   Yemek fiyatlarının son derece uygun olduğu şehirde, çoğu restoran Knez Mihailova, Strahinjica ve Skardarlija caddelerinde bulunmaktadır. Kajmak, rakija, cevap cici kebabı, Sırp salatası, riblja çorbası şehirde yiyebileceğiniz geleneksel lezzetlerdir.

   Belgrad

   BELGRAD GECE HAYATI

   Belgrad’da gece hayatı sadece bu kentin sakinleri için değil, turistler için de bir fenomen haline gelmiş durumda. Şehrin çoğu noktasında birbirinden güzel barlar, gece kulüpleri bulmak mümkün.

   Club Plastic ve Club Angels ise öne çıkan mekanlardır.

   BELGRAD FESTİVALLERİ

   · Gitar Festivali

   · Uluslararası Film Festivali - Şubat

   · Dans Festivali - Nisan

   · Şarap Festivali - Mayıs

   · Yaz Festivali - Temmuz 

   · Uluslararası Caz Festivali

   · Bira Festivali - Ağustos

   uygunfiyat-apps
   • Podgorica

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Karadağ’ın başkenti olan Podgorica, Bodva ile beraber ülkenin en çok turist çeken iki şehrinden biri.

   • Amsterdam

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Amsterdam, Hollanda‘nın başkenti ve Avrupa’nın en popüler ve en ilginç turistik şehirlerinden biridir.

   • Seyşeller

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Seyşeller, Doğu Afrika’da yer alan Hint Okyanusu’nun üstünde 115 adadan oluşan bir ada ülkesidir.

   • Riga

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Letonya’nın başkenti olan Riga, Baltık Denizi’nin kıyısına kurulmuş tarihi bir şehir.

   • Atina

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Atina, Yunanistan'ın başkenti ve yaklaşık 4 milyon kişilik nüfusuyla en büyük şehridir.

   • Kyoto

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’nde 17 farklı yapı bulunduran Kyoto, geleneksel Japon kültürünü en iyi şekilde temsil eden ve geyşa efsanesinin doğduğu yer olarak geçmektedir.