Berlin Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   BERLİN

   Berlin, yaklaşık 3 buçuk milyonluk nüfusu ile Almanya'nın en büyük kentidir. Sanatsal ve mimari yönü ön planda olan Berlin, özellikle son yıllarda modern sanatların da merkezi haline gelmiştir. Tarih boyunca birçok savaş ve olaya şahitlik eden kent; uluslararası mimari, güzel sanatlar ve sahne sanatları alanlarında da Avrupa’nın kültür başkenti olarak bilinir.

   Tarihi 13. yüzyıla kadar uzanan Berlin’e; Demir Çağı’ndan önce Alman boyları, daha sonra ise Slav boyları yerleşmiştir. Otuz Yıl Savaşları’ndan sonra ise Prusya Krallığı’nın başkenti olan şehir, Fransızların egemenliği altına girmiştir. Berlin, 1871’de Alman Birliği’nin kurulmasıyla imparatorluk başkenti oldu.

   1933 yılından itibaren Nazi Almanyası’na başkentlik yapan şehir, daha sonra patlak veren II. Dünya Savaşı sırasında yoğun hava saldırılarına maruz kaldı. Hava bombardımanları sonucunda kentteki yapıların %20’si tümüyle, %50’si ise kısmen zarar gördü. 1945 Mayıs’ında Almanya, hiçbir koşul öne sürmeksizin teslim oldu. Berlin ise SSCB, ABD, Büyük Britanya ve Fransa arasında dört denetim bölgesine ayrıldı.

   1949 ile 1989 yılları arasında Doğu ve Batı Berlin olarak ikiye bölünmüş olan kent, Berlin Duvarı’nın Kasım 1989’da yıkılmasıyla, yeniden birleşmiştir. Birleşmeden sonra ise şehir uzun bir süre küllerinden yeniden doğma mücadelesi vermiştir.

   BERLİN NEREDEDİR?

   Almanya’nın en büyük şehri olan Berlin, ülkenin kuzeydoğusunda, Spree ve Havel Nehirleri’nin arasında yer almaktadır. Polonya sınırına sadece 70 km uzaklıkta olan kent, aynı zamanda "eyalet-kent"tir.

   BERLİN VİZE İŞLEMLERİ

   Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Almanya’ya gitmeleri için vize alması gerekir. Fakat yeşil pasaport sahiplerinin 30 güne kadar vize şartı olmaksızın kalma hakları vardır.

   BERLİN'E NE ZAMAN GİDİLİR?

   Berlin, Türkiye’ye göre kuzeyde yer aldığından hava şartları ülkemize kıyasla daha zorludur. Soğuk ve sert kışlar geçiren kentte yaz ayları da serin ve yağışlı geçmektedir. Tam mevsiminde gitmek istiyorsanız, Mayıs ve Eylül arasındaki herhangi bir zaman diliminde gitmek daha uygun olacaktır.

   BERLİN'E NASIL GİDİLİR?

   Berlin, Türkiye’den ulaşımın en kolay olduğu Avrupa şehirlerinden biridir. Şehre; İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya’dan direkt uçuşlar bulunur ve ortalama 3 saatlik yolculuğun ardından Brandenburg, Tegel veya Schönefeld Havalimanları vasıtasıyla da şehre giriş yapılır.

   Berlin

   BERLİN'DE NEREDE KALINIR?

   En büyük gelir kaynaklarından biri turizm olan Berlin’de, konaklama açısından bir çok farklı seçenek bulabileceğinizden emin olabilirsiniz. Şehirde; isimleriyle marka olmuş otellerde veya yerel fakat bir o kadar da kaliteli olan butik tarzda otellerde konaklama imkanı bulunmaktadır.

   BERLİN'DE ŞEHİR İÇİ ULAŞIM

   Dünyanın en gelişmiş toplu taşıma sistemlerinden birine sahip olan Berlin’de, metro hatları arası bağlantılar son derece işlevseldir ve şehrin her yanına ulaşmak mümkündür. Yaygın bir ağa sahip metro seferlerinin yanı sıra en eski tramvaylardan olan Berlin hattı, tercih edilebilecek ulaşım opsiyonlarıdır.

   Kurallara oldukça bağlı yaşayan bir kent olan Berlin’de, şehir içi ulaşımda dikkat etmeniz gereken konu ise bilet sistemleridir. Metro hattını kullanmadan önce, istasyonlarda bulunan otomatlardan bilet edinebileceğiniz gibi otobüslerde de biletinizi doğrudan şoförden alabilirsiniz. Ayrıca, şehirde Türk nüfusunun yoğunluğundan ötürü bu otomatlarda Türkçe dil seçeneğini de bulmanız mümkündür.

   BERLİN'DE GEZİLECEK YERLER

   · Başkent’in en önemli tarihi sembollerinden biri olan Brandenburg Kapısı, 1788-1791 senesinde inşa edilmiştir. Aradan geçen yıllar içinde birçok kez kapatılıp açılmıştır. En son 1989 yılında tekrar açılan yapıt, tarihi dokusuyla günümüze kadar koruyarak ziyaretçilerini deyim yerindeyse adeta büyülemektedir.

   · Alman Parlamento binası olan Reichstag, mimar Paul Wallot tarafından tasarlanmıştır ve yapımı 1894 yılında tamamlanmıştır. Tepesindeki cam kubbesiyle bir tasarım harikası olan bina; 1999 senesinde gerekli restorasyon çalışmalarının ardından yeniden meclis binası olarak kullanılmaya başlanmıştır.

   · Berlin'in tarih kokan Mitte ilçesinde bulunan Alexanderplatz, Spree Nehri yakınlarında bulunan Berlin Katedrali'ne de ev sahipliği yapar. Tarihi garı, şehre 360 derecelik panaromik bir seyir şansı tanıyan Berliner Fernsehturm (Televizyon Kulesi) ve alışveriş dükkanlarıyla turistlerin yoğun olarak ilgi gösterdiği noktalarıdır.

   · Spee Nehri üzerinde küçük bir adada kurulmuş olan Müze Adası ise adından anlaşılacağı üzere 5 müzeden oluşmaktadır. Tarihi ve kültürel değerlerine sahip çıkan Berlin’in önemli bölgelerinden olan ada, UNESCO’nun Dünya Mirasları Listesi’ndedir. Adada yer alan müzeler; Bode Museum, Neues Museum, Alte Nationalgalerie, Atles Museum ve Pergamonmuseum’dur.

   · Berlin’in görkemli sembollerinden olan Berlin Katedrali (Berliner Dom), 1700’lü yıllarda barok stilinde tasarlanmış, 1822 yılında yeniden modellenmiş ve 1894’te II. Wilhelm’in yıkılarak yeniden yapılmasını emretmesiyle neo-barok tarzda tasarlanarak 1905 yılında inşa edilmiştir. II. Dünya Savaşı’nda büyük hasar gören yapı, 1981’de restore edilmiştir.

   · Berlin’in özgürlük anıtı olarak kabul edilen Doğu Yakası Galerisi, Berlin Duvarı’nın doğu yakasında dünyanın hemen her yerinden gelen ressamların yaptığı 105 resmi içermektedir. 

   Brandenburg - Berlin

   · Checkpoint Charlie, Doğu ve Batı Berlin arasındaki ana geçiş noktalarından biridir. Amerikan ve Sovyet askerlerinin nöbet tuttukları geçiş noktalarından biri olan bu yer, günümüzde turistlerin yoğun ilgisini çekmektedir.

   · Yahudi soykırımında hayatını kaybeden Yahudilere adanan bir anıt mezarı olan Holocaust Anıtı, 2004 yılında tamamlanmıştır. Mimar Peter Eisenman tarafından tasarlanan yapının altında ise 800 metrekarelik bir müze yer almaktadır.

   · Mitte'ye yakın bir noktada bulunan Postdamer Platz, şehrin modern yüzünü temsil etmektedir. Yüzlerce mağaza, sinema salonları ve film müzesinin yer aldığı Sony Center bu meydana yapılmıştır.

   BERLİN'DE NE YENİR?

   Başta Fransız, İtalyan ve Türk mutfağından esintilerin bulunduğu Berlin'de hem geleneksel tatlara hem de modern dünyanın lezzetlerine rastlayabilirsiniz. Sığır eti ve sebze çoğu yemeğin ana ürünüdür.

   Kıymaklı ekmek ve siyah puding tatlısının yanı sıra şehrin birçok noktasında bira fabrikalarına rastlayabilirsiniz. Envai çeşit biranın üretildiği şehirde özellikle kahvaltı kültürü oldukça yaygındır.

   BERLİN'DE GECE HAYATI

   Sanat ve eğlencenin başkenti olan Berlin’de sayısız bar, pub ve gece kulübü bulmak mümkündür. Sabaha kadar açık mekanları ile ünlü olan şehirde, ayrıca sokak sanatçılarının performanslarına ve opera gösterilerine de rastlayabilirsiniz.

   Berlin’in popüler mekanları ise; Berghain Panaroma, Chalet, Sisyphos, Prince Charles, KitKat Club ve Watergate’tir. 

   BERLİN'DEKİ FESTİVALLER

   · Berlin Film Festivali (Berlinale) - Şubat

   · Carnival of Cultures (Karnival der Kulturen) - Temmuz

   · Berlin Müzik Festivali 

   · Love Parade - Temmuz

   · The Long Night of the Museums - 25 Ağustos

   · Berlin Stiletto Run - Ağustos

   · Pyronale Festivali - 7/8 Eylül

   · Berlin Marathon - 29 Eylül

   · Berlin Jazz Festival - Kasım

   · Festival of Lights - 10/21 Ekim

   · Berlin Fotoğrafçılık Festivali - Ekim

   · Berlin Tattoo Convention - Aralık

   uygunfiyat-apps
   • Zürih

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Bankacılık merkezi olan Zürih hem tarihi mekanları hem de İsviçre’nin meşhur doğal güzellikleri ile mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri!

   • Üsküp

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Makedonya’nın başkenti olan Üsküp aynı zamanda Büyük İskender’in de anavatanı olarak biliniyor.

   • Cook Adaları

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Büyük Okyanus’un güneyinde yer alan Cook Adaları 15 tane küçük adadan oluşuyor.

   • New York

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Dünyanın en büyük metropollerinden biri olan New York aynı zamanda Amerika’nın en kalabalık şehri olma özelliğine sahip.

   • Kopenhag

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    İskandinavya’nın Stockholm’den sonra en çok turist çeken ikinci şehri olan Kopenhag tarihi eserleri, yemyeşil parkları, renkli gece hayatı ve rengarenk evlerle dolu dar sokaklarıyla mutlaka görülmesi gereken şehirlerden!

   • Beyrut

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Savaşın izlerini silip toparlanma sürecine giren Beyrut hem Türkiye’ye yakınlığı hem de tarihi mekanlarıyla yakın destinasyonlarda tatile çıkmak isteyenlerin ilk tercihlerinden birisi konumunda.