Bozüyük Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   BOZÜYÜK

   Bilecik’in en büyük ilçesi Bozüyük, şehir merkezinden daha fazla nüfusa sahip. Bilecik’in kalbinin attığı yer olarak tanımlanabilecek ilçe, Marmara ile diğer bölgeler arasında bir nevi köprü görevi görmesi sebebiyle ziyaretçilerin sıklıkla uğradığı yerlerin başında geliyor. 

   Bu yazımızda ‘Bilecik’in kalbi’ Bozüyük’ün gezilecek önemli yerleri anlatmaya çalışacağız.

   BOZÜYÜK’E NASIL GİDİLİR?

   Bilecik şehir merkezinden 34 km uzaklıkta yer alan Bozüyük’e kara yoluyla yarım saat gibi kısa bir sürede ulaşılabiliyor. Eskişehir’e 45 km, İnegöl’e 60 km, Bursa’ya 125 km, İstanbul’a 245 km, Ankara’ya da 290 km mesafedeki Bozüyük’e bu yerlerin yanı sıra demiryoluyla da gidilebiliyor.

   BOZÜYÜK’TE NEREDE KALINIR?

   Bilecik’in en gelişmiş ilçesi Bozüyük’te konaklama açısından birçok alternatif bulunuyor. Öğretmenevleri, konuk evleri, pansiyon ve oteller gibi farklı kategorilerde tesislerin bulunduğu ilçede her ihtiyaca ve bütçeye göre yer bulmak mümkün.

   Bozüyük

   BOZÜYÜK’TE GEZİLECEK YERLER

   · Metristepe Zafer Anıtı: Cumhuriyetin 50. yılında, İnönü Savaşları Zafer Anıtı olarak açılan anıtın üzerinde Atatürk’ün İsmet İnönü‘ye gönderdiği telgrafta yazan meşhur “Siz orada düşmanı değil, milletin makus talihini de yendiniz!” sözü yazmaktadır. Yüksek bir tepe üzerinden inşa edilmiş Metristepe Zafer Anıtı‘ndan özellikle akşam saatleri Eskişehir, Bozüyük ve Söğüt manzarasını kesinlikle izlemelisiniz!

   · İnönü Şehitliği: İnönü savaşlarının geçtiği yere inşa edilen şehitlik Bilecik’te kesinlikle ziyaret edilmesi gereken yerlerden.

   · İntikamtepe Şehitliği: Kurtuluş Savaşı sırasında şehit düşen askerlerin anısına inşa edilen şehitlik Bozüyük-Dodurga yolu üzerinde yer alıyor. Kurtuluş Savaşı destanının yazıldığı ve İsmet Paşa’ya İnönü soyadını kazandıran savaşta şehit olan askerlerimizin mezarlarının bulunduğu İntikamtepe Şehitliği’ni kesinlikle görmelisiniz!

   · Bozüyük Türbin: Adını şelalelerden elektrik üretmek amacıyla kurulan rüzgâr türbinlerinden alan mekân Bozüyük’ün en meşhur dinlenme alanlarından birisi.

   · Atatürk Köşkü: Atatürk’ün silah arkadaşı Albay İbrahim Çolak önce Çolak İbrahim Bey Köşkü‘nü daha sonra da Bozüyük’e 10 km uzaklıktaki bir kasabaya Atatürk Orman Köşkünü inşa ettirmiş. 1930’da Bozüyük’ü ziyaret eden Atatürk’ün konakladığı bu köşk Bozüyük’te görülmesi gereken tarihi yerlerin başında geliyor.

   Bozüyük

   BOZÜYÜK’TE NE YENİR?

   Bilecik’e ait tüm yöresel yemekleri Bozüyük’te de tadabilirsiniz. Bunlara ek olarak Bozüyük’e geldiğinizde mutlaka ilçenin meşhur bozasını denemeden dönmemelisiniz. Yol kenarlarında sıklıkla rastlayacağınız bozanın yanı sıra ilçenin adını verdiği “Bozüyük Tatlısı” da mutlaka tadılması gereken yiyeceklerden birisi.

   BOZÜYÜK’E NE ZAMAN GİTMELİ?

   Bölgenin iklim şartları ve festival takvimine bakıldığı zaman Bozüyük’e gitmek için en ideal ayların İlkbahar ve Sonbahar dönemi olduğunu söyleyebiliriz.

   BOZÜYÜK’TEKİ FESTİVAL VE ETKİNLİKLER

   · İnönü Şehitleri’nin Anma Festivali

   · Bozüyük Festivali

   · Bozüyük Çocuk Festivali

   · Bozüyük Boza Gecesi

   QR kod ile indirin

   • Harran

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Efsaneye göre Adem ile Havva’nın yeryüzünde ayak bastıkları ilk yer Harran Ovası’dır.

   • Kozan

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Kozan, yaylaları, tarihi evleri ve meşhur kaleleriyle Adana’nın en eski yerleşim yerlerinden biri.

   • İskenderun

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Milattan önce 4. yüzyılda Büyük İskender’in İsos Savaşı‘nı kazanmasıyla kurulan antik kentten ismini alan İskenderun, Hatay’ın en kalabalık ilçesidir.

   • Kaş

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Antalya’nın en güzel yerlerinden olan Kaş upuzun altın rengi plajları, antik kentleri ve doğal güzellikleriyle adeta keşfedilmeyi bekleyen bir cennet gibi!

   • Seferihisar

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    İzmir’in güneybatısında kalan ve eski İyon uygarlığı zamanında kurulan eski bir yerleşkedir. Ülkemizdeki ilk ‘yavaş şehir’ olarak anılan da ilçedir.

   • Edremit

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Balıkesir’in en güzel yerlerinden Edremit yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekanı oluyor. Altınoluk ve Akçay gibi mükemmel plajlarının yanında Kaz Dağı‘nın eşsiz doğal güzellikleriyle Edremit mutlaka görülmesi gereken yerlerden!