Söğüt Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   SÖĞÜT

   Osmanlı Devleti’nin temellerinin atıldığı yer olan Söğüt Bilecik’in en büyük ilçelerinden birisi. Tarihi dokusuyla ziyaretçi akınına uğrayan ilçede Osmanlı‘nın kuruluşundan önce ve sonra inşa edilmiş çok sayıda tarihi yapı bulunuyor.

   Bu yazımızda ‘Ufak bir beylikten imparatorluğa uzanan bir hikâyenin’ temellerinin atıldığı Söğüt’te gezilecek önemli yerleri anlatmaya çalışacağız.

   SÖĞÜT’E NASIL GİDİLİR?

   Bilecik şehir merkezinden 28 km uzaklıkta yer alan Söğüt’e karayolu ile ulaşmak mümkün. Bunun yanı sıra Bozüyük’e 22 km, Eskişehir’e 90 km, Bursa’ya da 130 km mesafede yer alan ilçeye bu merkezlerden de yine karayolu vasıtasıyla ulaşılabiliyor.

   SÖĞÜT’TE NEREDE KALINIR?

   Bilecik’in en çok ziyaretçi çeken yerlerinin başında gelmesi sebebiyle Söğüt’te konaklama açısından birçok alternatif bulunuyor. Öğretmenevleri, konuk evleri, pansiyon ve oteller gibi farklı kategorilerde tesislerin bulunduğu ilçeye alternatif olarak sadece yarım saat uzaklıktaki merkezde de konaklayabilirsiniz.

   SÖĞÜT’TE GEZİLECEK YERLER

   · Ertuğrul Gazi Türbesi: Bilecik’in en çok ziyaretçi çeken yerlerinin başında Ertuğrul Gazi Türbesi geliyor. Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi’nin babası Ertuğrul Gazi adına yaptırdığı türbe 13. yüzyılda inşa edilmiş. Osmanlı hakkında bir tarih yolculuğuna çıkacağınız Ertuğrul Gazi Türbesi’ni mutlaka ziyaret etmelisiniz!

   · Çelebi Mehmet Camii: Osmanlı mimarisinin ilk kubbeli yapılarından olan Çelebi Mehmet Camii 15. yüzyılda Sultan I. Mehmet tarafından yaptırılmış. Söğüt’ün merkezinde bulunması nedeniyle “Çarşı Camisi” olarak da bilinen bu eser ilçenin sembollerinden birisi.

   · Kaymakam Çeşmesi: Osmanlı mimarisinin örnekleriyle dolu olan Söğüt’teki önemli tarihi eserlerden birisi de Kaymakam Çeşmesi. Kütahya çinileriyle süslenmiş çeşme gerçekten görülmeye değer.

   · Türk Büyükleri Platformu: Türk büyüklerinin büstlerinin ve bayraklarının bulunduğu bir yer olan Türk Büyükleri Platformu her yıl çok sayıda ziyaretçinin akınına uğruyor. Mekan aynı zamanda Ertuğrul Gaziyi Anma ve Söğüt Şenlikleri’ne de ev sahipliği yapıyor.

   · Ertuğrul Gazi Müzesi: Bilecik-Söğüt ve civardaki köylerden toplanan tarihi eserlerin sergilendiği müze Söğüt’ün merkezinde bulunuyor. 2001 yılında açılan müzede Osmanlı‘nın ilk yıllarından kalan sancak, kıyafetler, halı ve kilimleri görebilirsiniz.

   · Dursun Fakih Türbesi: Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi’nin bacanağı olan ve kuruluş sürecinde ilim adamı ve hukukçu olarak hizmet veren olan Dursun Fakih Türbesi Söğüt’e gelindiğinde görülmesi gereken yerlerden birisi.

   SÖĞÜT’TE NE YENİR?

   Söğüt’te Bilecik mutfağından Dağ Eriği Ekşili Kesme Çorbası, Bıldırcın Kebabı ve Keklik Kebabı gibi lezzetleri deneyebilirsiniz.

   SÖĞÜT’E NE ZAMAN GİTMELİ?

   Farklı iklimlerin görüldüğü Söğüt’e gitmek için en ideal aylar ilkbahar ve sonbahar dönemi olarak göze çarpıyor. Eğer tatilinizi Eylül ayına ayarlarsanız yaklaşık 700 yıldır düzenlenen Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Söğüt Şenlikleri’ni de yerinde görebilirsiniz.

   SÖĞÜT’TEKİ FESTİVAL VE ETKİNLİKLER

   · Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Söğüt Şenlikleri - Eylül

   QR kod ile indirin

   • Kuşadası

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Mavi bayraklı eşsiz plajları ve dünyaca ünlü Efes Antik Kenti ile her yıl milyonlarca turistin akın ettiği Kuşadası‘nın mutlaka görmelisiniz!

   • Erdek

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Ünlü plajları ve İstanbul’a yakınlığı nedeniyle yıllardır büyük ilgi gören Erdek Balıkesir’in en meşhur tatil beldelerinden biri.

   • Edremit

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Balıkesir’in en güzel yerlerinden Edremit yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekanı oluyor. Altınoluk ve Akçay gibi mükemmel plajlarının yanında Kaz Dağı‘nın eşsiz doğal güzellikleriyle Edremit mutlaka görülmesi gereken yerlerden!

   • Beyşehir

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Selçuklu Sultanı Alaeddin Keykubat’ın, “Cennet ya burasıdır ya buranın altındadır” diyerek resmettiği Beyşehir; gölü, milli parkı, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle görülmeye değer bir bölgedir.

   • Sivrihisar

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Eskişehir’in doğusunda kalan Sivrihisar, şehrin en büyük ilçesidir.

   • Bozüyük

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Bilecik’in kalbinin attığı yer olarak tanımlanabilecek Bozüyük, Marmara ile diğer bölgeler arasında bir nevi köprü görevi görmesi sebebiyle ziyaretçilerin sıklıkla uğradığı yerlerin başında geliyor.