Söğüt Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   SÖĞÜT

   Osmanlı Devleti’nin temellerinin atıldığı yer olan Söğüt Bilecik’in en büyük ilçelerinden birisi. Tarihi dokusuyla ziyaretçi akınına uğrayan ilçede Osmanlı‘nın kuruluşundan önce ve sonra inşa edilmiş çok sayıda tarihi yapı bulunuyor.

   Bu yazımızda ‘Ufak bir beylikten imparatorluğa uzanan bir hikâyenin’ temellerinin atıldığı Söğüt’te gezilecek önemli yerleri anlatmaya çalışacağız.

   SÖĞÜT’E NASIL GİDİLİR?

   Bilecik şehir merkezinden 28 km uzaklıkta yer alan Söğüt’e karayolu ile ulaşmak mümkün. Bunun yanı sıra Bozüyük’e 22 km, Eskişehir’e 90 km, Bursa’ya da 130 km mesafede yer alan ilçeye bu merkezlerden de yine karayolu vasıtasıyla ulaşılabiliyor.

   SÖĞÜT’TE NEREDE KALINIR?

   Bilecik’in en çok ziyaretçi çeken yerlerinin başında gelmesi sebebiyle Söğüt’te konaklama açısından birçok alternatif bulunuyor. Öğretmenevleri, konuk evleri, pansiyon ve oteller gibi farklı kategorilerde tesislerin bulunduğu ilçeye alternatif olarak sadece yarım saat uzaklıktaki merkezde de konaklayabilirsiniz.

   SÖĞÜT’TE GEZİLECEK YERLER

   · Ertuğrul Gazi Türbesi: Bilecik’in en çok ziyaretçi çeken yerlerinin başında Ertuğrul Gazi Türbesi geliyor. Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi’nin babası Ertuğrul Gazi adına yaptırdığı türbe 13. yüzyılda inşa edilmiş. Osmanlı hakkında bir tarih yolculuğuna çıkacağınız Ertuğrul Gazi Türbesi’ni mutlaka ziyaret etmelisiniz!

   · Çelebi Mehmet Camii: Osmanlı mimarisinin ilk kubbeli yapılarından olan Çelebi Mehmet Camii 15. yüzyılda Sultan I. Mehmet tarafından yaptırılmış. Söğüt’ün merkezinde bulunması nedeniyle “Çarşı Camisi” olarak da bilinen bu eser ilçenin sembollerinden birisi.

   · Kaymakam Çeşmesi: Osmanlı mimarisinin örnekleriyle dolu olan Söğüt’teki önemli tarihi eserlerden birisi de Kaymakam Çeşmesi. Kütahya çinileriyle süslenmiş çeşme gerçekten görülmeye değer.

   · Türk Büyükleri Platformu: Türk büyüklerinin büstlerinin ve bayraklarının bulunduğu bir yer olan Türk Büyükleri Platformu her yıl çok sayıda ziyaretçinin akınına uğruyor. Mekan aynı zamanda Ertuğrul Gaziyi Anma ve Söğüt Şenlikleri’ne de ev sahipliği yapıyor.

   · Ertuğrul Gazi Müzesi: Bilecik-Söğüt ve civardaki köylerden toplanan tarihi eserlerin sergilendiği müze Söğüt’ün merkezinde bulunuyor. 2001 yılında açılan müzede Osmanlı‘nın ilk yıllarından kalan sancak, kıyafetler, halı ve kilimleri görebilirsiniz.

   · Dursun Fakih Türbesi: Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi’nin bacanağı olan ve kuruluş sürecinde ilim adamı ve hukukçu olarak hizmet veren olan Dursun Fakih Türbesi Söğüt’e gelindiğinde görülmesi gereken yerlerden birisi.

   SÖĞÜT’TE NE YENİR?

   Söğüt’te Bilecik mutfağından Dağ Eriği Ekşili Kesme Çorbası, Bıldırcın Kebabı ve Keklik Kebabı gibi lezzetleri deneyebilirsiniz.

   SÖĞÜT’E NE ZAMAN GİTMELİ?

   Farklı iklimlerin görüldüğü Söğüt’e gitmek için en ideal aylar ilkbahar ve sonbahar dönemi olarak göze çarpıyor. Eğer tatilinizi Eylül ayına ayarlarsanız yaklaşık 700 yıldır düzenlenen Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Söğüt Şenlikleri’ni de yerinde görebilirsiniz.

   SÖĞÜT’TEKİ FESTİVAL VE ETKİNLİKLER

   · Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Söğüt Şenlikleri - Eylül

   QR kod ile indirin

   • Seferihisar

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    İzmir’in güneybatısında kalan ve eski İyon uygarlığı zamanında kurulan eski bir yerleşkedir. Ülkemizdeki ilk ‘yavaş şehir’ olarak anılan da ilçedir.

   • Tarsus

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Eski dönemde Çukurova’ya başkentlik yapan Tarsus, Mersin’in en önemli ilçelerinin başında gelir.

   • Alanya

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Tarihi kaleleri, doğa harikası alanları ve meşhur plajlarıyla Alanya ülkemizin tatil cennetlerinin başında geliyor.

   • Bodrum

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Homeros’un, Antik Yunan destanları İlyada ve Odysseia’da da bahsettiği Bodrum, sadece güneşli plajları, mavi turları ve ünlü gece hayatıyla değil aynı zamanda kültür turizmi açısından da birçok turistin ilgisini çekmektedir.

   • Lalapaşa

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Tarih öncesi çağdan kalan antik mezarları ve Mimar Sinan imzası taşıyan yapılarıyla Lalapaşa, avcılığa gönül verenlerin de uğrak mekanlarından biridir.

   • Marmaris

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Muğla’ya bağlı güzel bir Ege ilçesi olan Marmaris; ormanlarla çevrelenmiş yapısı, mavi bayraklı koyları ve hareketli gece hayatıyla ülkemizin en çok tercih edilen yerlerindendir.