Tatvan Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   TATVAN

   Bitlis denince akla gelen ilk yerlerden birisi Tatvan’dır. Öyle ki; Tatvan bağlı olduğu Bitlis’in merkezinden daha büyük yüzölçümü ve nüfusa sahip! Diyarbakır, Elâzığ, Siirt, Ağrı karayollarının buluştuğu bir merkez olan Tatvan, beş bin yıllık tarihiyle de Türkiye’nin en eski yerlerinden biridir.

   Bu yazımızda Tatvan’ın tarihe tanıklık etmiş mekanları ve doğal güzelliklerini anlatmaya çalışacağız.

   TATVAN’A NASIL GİDİLİR?

   Bölgedeki çoğu şehirden daha modern bir görünüme sahip olan Tatvan Van Gölü kıyısında kurulmuş bir şehir. Bölgenin bağlantı noktası olması sebebiyle de ulaşım açısından avantajlı olan ilçe merkezden 25 km uzaklıkta yer alıyor. Tatvan’a çevre illerden karayoluyla veya demiryoluyla ulaşımın yanı sıra Van Gölü üzerinden feribotla ulaşmak da mümkün.

   TATVAN’DA NEREDE KALINIR?

   Tatvan Bitlis’ten çok daha büyük ve gelişmiş olsa bile konaklama tesisleri açısından çok fazla alternatif bulunmuyor. Tatvan’a geldiğinizde Cumhuriyet Caddesi üzerindeki otellerde veya öğretmenevinde kalabilirsiniz.

   Tatvan

   TATVAN’DA GEZİLECEK YERLER

   · Nemrut Dağı ve Krater Gölü: Nemrut Dağı‘nın patlaması sonucu oluşan ve dünyanın ikinci, Türkiye’nin en büyük krater gölü olan Nemrut Gölü Bitlis’in sembollerinden birisi. Bitlis’e geldiğinizde Nemrut Gölü‘nü mutlaka görmelisiniz!

   · El-Aman Kervansarayı: Tatvan karayolunun hemen kenarında bulunan kervansaray 16. Yüzyılda inşa edilmiş ve günümüze kadar gelmiştir. Anadolu’nun en büyük kervansarayı olan El-Aman’da mola verip bu tarihi yapıyı gezebilirsiniz.

   · St.George Manastırı: Van yolu üzerinde yer alan manastır 900’lü yıllarda inşa edilmiş. Büyük bir bölümünün günümüze ulaşamadığı kilise Tatvan’ın önemli tarihi eserlerinden.

   Tatvan

   TATVAN’DA NE YENİR?

   Tatvan’da Bitlis’in meşhur kebapları ve çorbalarının yanı sıra çok sayıda et restoranı bulunuyor. Tatvan’ın yöresel lezzetini denemek isterseniz ‘Tatvan kebabı‘nı denemelisiniz!

   TATVAN FESTİVAL 

   · Tatvan Doğu Anadolu Fuarı - 30 Haziran/24 Temmuz

   QR kod ile indirin

   • Edremit

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Balıkesir’in en güzel yerlerinden Edremit yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekanı oluyor. Altınoluk ve Akçay gibi mükemmel plajlarının yanında Kaz Dağı‘nın eşsiz doğal güzellikleriyle Edremit mutlaka görülmesi gereken yerlerden!

   • Bozüyük

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Bilecik’in kalbinin attığı yer olarak tanımlanabilecek Bozüyük, Marmara ile diğer bölgeler arasında bir nevi köprü görevi görmesi sebebiyle ziyaretçilerin sıklıkla uğradığı yerlerin başında geliyor.

   • Çeşme

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Altın kumsalları ve masmavi deniziyle tanınan Çeşme, yaz aylarının en kalabalık turistik mekanlarından biridir. Özellikle rüzgarlı havası ile rüzgar sörfü için biçilmiş kaftan olan Alaçatı, bu ilçenin sınırları içerisinde yer alır.

   • Beyşehir

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Selçuklu Sultanı Alaeddin Keykubat’ın, “Cennet ya burasıdır ya buranın altındadır” diyerek resmettiği Beyşehir; gölü, milli parkı, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle görülmeye değer bir bölgedir.

   • Ayvalık

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Balıkesir’in göz bebeği Ayvalık her sene binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlıyor. Türkiye’nin en güzel plajlarından Sarımsaklı ve eşsiz atmosferiyle Cunda Adası başta olmak üzere birçok güzel mekanıyla Ayvalık ziyaretçilerini bekliyor!

   • Narman

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Narman, Erzurum’un kuzeydoğusunda kalan jeolojik oluşumlarıyla ünlü bir ilçesidir.