Tatvan Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   TATVAN

   Bitlis denince akla gelen ilk yerlerden birisi Tatvan’dır. Öyle ki; Tatvan bağlı olduğu Bitlis’in merkezinden daha büyük yüzölçümü ve nüfusa sahip! Diyarbakır, Elâzığ, Siirt, Ağrı karayollarının buluştuğu bir merkez olan Tatvan, beş bin yıllık tarihiyle de Türkiye’nin en eski yerlerinden biridir.

   Bu yazımızda Tatvan’ın tarihe tanıklık etmiş mekanları ve doğal güzelliklerini anlatmaya çalışacağız.

   TATVAN’A NASIL GİDİLİR?

   Bölgedeki çoğu şehirden daha modern bir görünüme sahip olan Tatvan Van Gölü kıyısında kurulmuş bir şehir. Bölgenin bağlantı noktası olması sebebiyle de ulaşım açısından avantajlı olan ilçe merkezden 25 km uzaklıkta yer alıyor. Tatvan’a çevre illerden karayoluyla veya demiryoluyla ulaşımın yanı sıra Van Gölü üzerinden feribotla ulaşmak da mümkün.

   TATVAN’DA NEREDE KALINIR?

   Tatvan Bitlis’ten çok daha büyük ve gelişmiş olsa bile konaklama tesisleri açısından çok fazla alternatif bulunmuyor. Tatvan’a geldiğinizde Cumhuriyet Caddesi üzerindeki otellerde veya öğretmenevinde kalabilirsiniz.

   Tatvan

   TATVAN’DA GEZİLECEK YERLER

   · Nemrut Dağı ve Krater Gölü: Nemrut Dağı‘nın patlaması sonucu oluşan ve dünyanın ikinci, Türkiye’nin en büyük krater gölü olan Nemrut Gölü Bitlis’in sembollerinden birisi. Bitlis’e geldiğinizde Nemrut Gölü‘nü mutlaka görmelisiniz!

   · El-Aman Kervansarayı: Tatvan karayolunun hemen kenarında bulunan kervansaray 16. Yüzyılda inşa edilmiş ve günümüze kadar gelmiştir. Anadolu’nun en büyük kervansarayı olan El-Aman’da mola verip bu tarihi yapıyı gezebilirsiniz.

   · St.George Manastırı: Van yolu üzerinde yer alan manastır 900’lü yıllarda inşa edilmiş. Büyük bir bölümünün günümüze ulaşamadığı kilise Tatvan’ın önemli tarihi eserlerinden.

   Tatvan

   TATVAN’DA NE YENİR?

   Tatvan’da Bitlis’in meşhur kebapları ve çorbalarının yanı sıra çok sayıda et restoranı bulunuyor. Tatvan’ın yöresel lezzetini denemek isterseniz ‘Tatvan kebabı‘nı denemelisiniz!

   TATVAN FESTİVAL 

   · Tatvan Doğu Anadolu Fuarı - 30 Haziran/24 Temmuz

   QR kod ile indirin

   • Bozcaada

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Ülkemizin en büyük üçüncü adası olan Bozcaada huzurlu bir tatil arayanların en çok tercih ettiği yerlerden. Meşhur şarapları, tertemiz koyları ve tarihi sokaklarıyla Bozcaada kesinlikle görülmesi gereken bir yer!

   • Kaş

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Antalya’nın en güzel yerlerinden olan Kaş upuzun altın rengi plajları, antik kentleri ve doğal güzellikleriyle adeta keşfedilmeyi bekleyen bir cennet gibi!

   • Sivrihisar

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Eskişehir’in doğusunda kalan Sivrihisar, şehrin en büyük ilçesidir.

   • Kuşadası

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Mavi bayraklı eşsiz plajları ve dünyaca ünlü Efes Antik Kenti ile her yıl milyonlarca turistin akın ettiği Kuşadası‘nın mutlaka görmelisiniz!

   • Fethiye

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Doğal güzellikleriyle olduğu kadar tarihi dokusuyla da dikkat çeken Fethiye, turizm açısından Türkiye’nin en gelişmiş ilçelerindendir.

   • Ödemiş

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    İzmir’in güneydoğusunda kalan ve birçok eski medeniyete ev sahipliği yapan eski bir yerleşkedir.