Blumenau Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   BLUMENAU

   Güney Amerika’da Almanlar tarafından kurulan bir şehir olan Blumenau’da Alman kültürünün etkileri yoğun bir şekilde hissediliyor. Dünyaca ünlü Oktoberfest ile aynı tarihlerde, aynı isimde düzenlenen festival ile adını dünyaya duyuran Blumenau hem farklı bir tatil hem de karnaval arayanlar için oldukça iyi bir alternatif olarak öne çıkıyor!

   Bu yazımızda ‘Brezilya’daki Almanya’ Blumenau’da gezilecek önemli yerleri anlatmaya çalışacağız.

   BLUMENAU’YA NASIL GİDİLİR?

   Türkiye vatandaşları vizesiz olarak Brezilya’ya giriş yapabiliyor. İstanbul’dan kalkan aktarmalı uçuşlarla yaklaşık 14 saatlik bir yolculuk sonra Sao Paolo Havalimanı’na oradan da karayolu ile Coritiba üzerinden Blumenau’ya ulaşabilirsiniz.

   BLUMENAU’DA NEREDE KALINIR?

   Brezilya’nın Uruguay sınırına yakın bir konumda bulunan Blumanau küçük bir şehir olmasına rağmen turistler tarafından büyük ilgi görüyor. Ekim ayında düzenlenen Oktoborfest zamanında en dolu günlerinin yaşayan şehirdeki butik pansiyonlar, moteller, bungalov evler veya dört yıldıza varana kadar değişen kalitedeki otellerden bütçenize ve kriterlerinize uygun olanının tercih edebilirsiniz. Eğer seyahatinizi Ekim ayına planlıyorsanız Blumenau’ya gelmeden önce otel rezervasyonunuzu yapmanızda fayda var çünkü Oktoberfest döneminde şehirde yer bulmak gerçekten zor!

   Blumenau - Brezilya

   BLUMENAU’DA GEZİLECEK YERLER

   • Oktoberfest: Almanların kurduğu bir şehir olan Blumenau’nun adının dünyaya duyurulmasını sağlayan Oktoberfest şehre geldiğinizde mutlaka görmeniz gereken bir festival. Orjinali Almanya’da düzenlenen etkinlikle eş zamanlı olarak Ekim ayında düzenlenen Oktoberfest’te Alman ve Brezilya biralarının tadına bakabilir, 17 gün boyunca sabaha kadar süren eğlenceli ortamın tadını çıkartabilirsiniz!

   • Vila Germanica Parkı: Almanya’dan binlerce kilometre uzaktaki Brezilya’daki küçük bir Almanya gibi olan park şehrin kalbinin attığı yer. Oldukça geniş bir alan üzerinde yayılan ve içerisinde hem sosyal aktivite alanları hem de cafe & restoran ve barların bulunduğu Vila Germanica Parkı’nda Blumenau gezinize keyifli bir mola verebilirsiniz!

   • Sao Paulo Apostolo Katedrali: Blumenau’nun sembol yapısı olarak gösterilen kilise şehrin en çok turist çeken noktalarından biri. Oldukça ilginç bir mimari yapısı bulunan Sao Paulo Apostolo Katedrali şehre geldiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerlerden.

   • Ramiro Ruediger Parkı: Küçük bir şehir olan Blumenau’nun en büyük parkı olan Ramiro Rüdiger hem yerli halkın hem de yabancı turistlerin en çok gittiği mekanlardan. Yemyeşil bir atmosfer içerisindeki bisiklet yolları, tenis kortları, spor sahaları ve çok sayıda farklı kuş ve deniz canlısının bulunduğu göletiyle Ramiro Rüdiger Parkı’nda huzurlu anlar yaşayabilirsiniz!

   • Blumenau City Hall: Alman kültürünün yoğun olarak hissedildiği şehirde en çok ilgi gören yerlerin başında belediye binası geliyor. Alman mimarisinin etkilerinin görüldüğü bina ve hemen yakınındaki kilise turistlerin en çok fotoğraf çektiği yapılar arasında ilk sıralarda!

   • Blumenau Glaspark Müzesi: Camdan yapılmış eşyalardan oluşan oldukça geniş bir koleksiyona sahip olan müze Blumenau’daki en güzel mekanlardan biri. Camın nasıl üretilip şekil verildiğini görebileceğiniz müzeden isterseniz sevdikleriniz için hediyelik eşya da satın alabilirsiniz.

    

   BLUMENAU’DA NE YENİR?

   Alman kültürünün etkilerinin görüldüğü Blumenau’ya geldiğinizde Alman yemeklerinin yanı sıra başta feijoada olmak üzere Brezilya’ya özgü yöresel yemekleri de deneyebilirsiniz. Ağırlıklı olarak deniz ve et ürünlerinin tüketildiği şehirde aynı zamanda kültürel olarak oldukça yakın olan Portekiz mutfağından yemeklere de sıklıkla rastlayabilirsiniz. 

   BLUMENAU’DA GECE HAYATI

   Brezilya’nın Santa Catarina eyaletine bağlı küçük bir şehir olan Blumenau’da gece hayatının en aktif olduğu dönem Oktoberfest’e denk geliyor. Yaklaşık 20 gün boyunca süren festival sırasında günün ilk ışıklarına kadar sürerken hareketli ortamda Brezilya gibi farklı bir kültürün dünyaca ünlü eğlence anlayışını kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

   BLUMENAU’YA NE ZAMAN GİTMELİ?

   Güney yarımkürede yer alan Brezilya ile Türkiye arasında mevsimsel farklılıklar var. Ülkemizde kış ayları yaşanırken yaz mevsiminin yaşandığı ülkenin en soğuk olduğu dönemler Temmuz ve Ağustos arasında denk geliyor. Yaz aylarının oldukça sıcak geçtiği Blumenau’ya gitmek için en ideal dönem ise Oktoberfest’in de düzenlendiği Eylül ve Ekim ayları olarak ön plana çıkıyor.

   BLUMENAU’DAKİ FESTİVAL ve ETKİNLİKLER

   • Blumenau Moto Festival – Şubat

   • Brazilian Beer Festival – Mart

   • Festival de Botecos – Mayıs

   • Oktoberfest – Eylül / Ekim

   • Vila Germânica Rock Festival – Ekim

   uygunfiyat-apps
   • Vilnius

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Litvanya’nın başkenti olan Vilnius uzun yıllar süren Sovyet işgalinin ardından son 20-30 yılda toparlanma sürecine girmiş bir şehir.

   • Hong Kong

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Çin’in güneydoğusunda yer alan Hong Kong, uzun yıllar İngiltere hakimiyetinde kaldıktan sonra 1997 yılında özerkliğini ilan ederek Çin Halk Cumhuriyeti’ne bağlanmıştır.

   • Sofya

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Tarihte Roma, Bizans ve Osmanlı yönetimi altına girmiş olan Sofya tarihi dokusuyla bölgenin en önemli şehirlerinden biri.

   • Erbil

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Mezopotamya toprakları üzerine kurulmuş olan Erbil; Kürtler, Araplar, Türkmenler ve Hristiyanlardan oluşan nüfusuyla kozmopolit bir yapıya sahiptir.

   • Beyrut

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Savaşın izlerini silip toparlanma sürecine giren Beyrut hem Türkiye’ye yakınlığı hem de tarihi mekanlarıyla yakın destinasyonlarda tatile çıkmak isteyenlerin ilk tercihlerinden birisi konumunda.