Bogota Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   BOGOTA

   Adını kıtayı keşfeden Kristof Kolomb’dan alan Kolombiya’nın başkenti olan Bogota aynı zamanda ülkenin en büyük şehri olarak biliniyor. Muhteşem kahveleriyle adını tüm dünyaya duyuran Bogota, İspanyol sömürgesinden kalan tarihi yapıları, Amazon ormanlarıyla çevrelenmiş yemyeşil doğal güzellikleri ve gece gündüz renkli atmosferiyle mutlaka görülmesi gereken bir şehir!

   Bu yazımızda ‘Kahve Diyarının Başkenti’ Bogota’da gezilecek önemli yerleri anlatmaya çalışacağız.

   BOGOTA’YA NASIL GİDİLİR?

   Türk pasaportuna sahip yolcular Kolombiya’ya vizesiz olarak giriş yapabiliyor. Ülkemizden direkt uçuşun bulunmadığı Bogota’ya Türk Hava Yolları, Air France ve KLM’nin Paris, Amsterdam gibi noktalardan yaptığı aktarmalı seferlerle yaklaşık 20 saat civarında bir yolculuk sonrası ulaşabilirsiniz.

   BOGOTA’DA NEREDE KALINIR?

   Kolombiya’nın başkenti ve aynı zamanda en çok turist çeken şehirlerinden biri olan Bogota’da konaklama açısından birçok alternatif bulunuyor. Şehirdeki konaklama tesisleri ağırlıklı olarak La Candelaria bölgesinde yoğunlaşırken bütçenize bağlı olarak butik pansiyonlardan hostellere, motellerden lüks otellere kadar değişen yelpazedeki yerlerden birini tercih edebilirsiniz.

   Bogota

   BOGOTA’DA GEZİLECEK YERLER

   • La Candelaria: Bogota’nın kalbinin attığı bölge sahip olduğu tarihi eserleri, resmi kurumları, sosyal alanları vs. ile şehirde her yolun sonunda ulaşacağınız bir bölge! Duvar resimleri arasında performans sergileyen sokak sanatçıları, hediyelik eşya satan işportacılar ve yoğun insan trafiğiyle gece gündüz canlı bir atmosfere sahip olan La Candelaria’ya uğramadan Bogota’dan dönmeniz imkansız!

   • Monserrata Tepesi: 3000 metreden fazla bir yüksekliğe sahip olan tepe turistlerin Bogota’ya geldiklerinde ilk gittiği noktalardan biri oluyor. Teleferik ile ulaşımın sağlandığı tepedeki cafe & restoranlarda soluklanabilir, metrelerce yükseklikten ayaklarınızı altına serilmiş olan Bogota’yı izleyebilirsiniz!

   • Altın Müzesi (Museo del Oro): Bogota’nın en meşhur yapılarından biri olan mekan dünya üzerinde en geniş altın koleksiyonuna sahip olan müze olarak biliniyor. Ziynet eşyalarından günlük kullanım aletlerine kadar uzanan devasa bir koleksiyonun olduğu ve ücretsiz olarak gezilebilen müzeye geldiğinizde altına doyacaksınız!

   • Botero Müzesi: Kolombiyalı dünyaca ünlü ressam Fernando Botero’nun adını taşıyan müzede sanatçının yanı sıra Picasso, Dali gibi isimlerin eserleri de sergileniyor. Bogota’da turistlerin en çok ilgiyi gösterdiği sanat merkezlerinin başında gelen müze şehre geldiğinizde görmeden dönmemeniz gereken bir yer.

   Bogota

   • Parque de la 93 & Zona Rosa Bölgesi: Bogota’da daha çok ekonomik seviyesi yüksek kesimin yaşadığı bölgeler aynı zamanda şehrin gece hayatı açısından da kalbinin attığı yerler olarak biliniyor. Dünyaca ünlü markaların şubelerinin bulunduğu bölge cafe & restoranları, lüks otelleri ve devasa alışveriş merkezleri ile turistlerin büyük ilgisini çeken Park 93’te yürüyüşe çıkabilir, etraftaki mağazaları gezebilirsiniz.

   • Torre Colpatria: Şehrin en yüksek binası olan Torre Colpatria 192 metrelik bir yüksekliğe sahip. Düzenlenen turlarla gezebileceğiniz yapının üst katlarından Bogota’nın panoramik manzarasını görebilirsiniz.

   • Kolombiya Ulusal Müzesi: Tarihinde birçok olay barındıran Kolombiya ile ilgili en geniş çaplı koleksiyona ev sahipliği yapan müze şehrin önemli sanat merkezlerinden biri. La Violencia döneminden günümüze kadar uzanan eserlerin yer aldığı müze Bogota’nın en çok turist çeken yerlerinin başında geliyor.

   BOGOTA’DA NE YENİR?

   Kolombiya denince akla ilk olarak tabi ki kahve geliyor. Dünyanın bir numaralı kahvelerinin anavatanına gelmişken her köşe başında karşınıza çıkacak olan bu eşsiz lezzetleri denemeden dönmeyeceğinizi tahmin ediyoruz! Her türlü damak tadına uygun kahve çeşidinin bulunduğu Kolombiya’dan dönerken ülkenin en meşhur kahve zinciri Juan Valdez’e uğrayıp sevdiklerinize de hediye olarak birkaç paket getirebilirsiniz. Yemeklere geldiğimizde ise Kolombiya’da oldukça geniş bir mutfak sizleri bekliyor olacak. Bogota’ya geldiğinizde çorba olarak Ajicao ve Sancocho’yu deneyebilir, bir tür krep olan Arepas ve çiğ böreği andıran Empanadas gibi yerel lezzetleri tadabilirsiniz.

   Bogota

   BOGOTA’DA GECE HAYATI

   Güney Amerika’nın o kendine has sıcak atmosferi Kolombiya’da da yoğun olarak hissediliyor. Oldukça renkli görüntülerin oluştuğu Bogota’da hafta sonları ise eğlence tavan yapıyor. Barlardan gece kulüplerine, diskolardan salsa clublara kadar her türlü eğlence anlayışına uygun mekanı bulmanın mümkün olduğu şehir aynı zamanda ülkenin en iyi kumarhanelerine de ev sahipliği yapıyor. Bogota’ya geldiğinizde gece hayatını kendi gözlerinizle görmek isterseniz Avenida Septima, Parque de la 93 ve La Zona Rosa bölgesindeki mekanlara gidebilirsiniz.

   BOGOTA’YA NE ZAMAN GİTMELİ?

   Ilıman bir iklimin görüldüğü Bogota aynı zamanda ülkenin en çok yağış alan şehri konumunda. Yüksek rakımı sebebiyle Kolombiya’nın diğer şehirlerine kıyasla boğucu sıcakların yaşanmadığı başkente seyahat etmek için en ideal zamanlar ise hem hava şartları hem de festivallerin yoğunluğu bakımından Mayıs ile Ekim arasında kalan periyod olarak ön plana çıkıyor.

   BOGOTA’DAKİ FESTİVAL ve ETKİNLİKLER

   • Feria Taurina Bogotá – Ocak

   • Festival Iberoamericano de Teatro – Mart / Nisan

   • Eurocine – Nisan

   • Festival Centro – Nisan

   • Festival Estereopicnic – Nisan

   • Feria Internacional del Libro – Nisan / Mayıs

   • Festivales al Parque – Ağustos

   • Feria de las Flores – Ağustos

   • Festival de Verano – Ağustos

   • Festival de Cine de Bogotá – Eylül / Ekim

   • ARTB – Ekim

   uygunfiyat-apps
   • Bali

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Endonezya’ya bağlı tropik bir ada olan Bali altın rengi kumlarla dolu plajları ve turkuaz suları, mistik tapınakları, maymunlarla dolu doğa harikası ormanları ve ilginç kültürüyle dört dörtlük bir tatil için ideal bir yer!

   • Machu Picchu

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Peru’nun dünyaca ünlü antik şehri Machu Picchu dünyanın yedi harikasından biri olarak kabul ediliyor.

   • Roma

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Yedi tepe üzerinde kurulu olan olan Roma; Kolezyum, Roma Forumu, Trevi Çeşmesi, Pantheon gibi önemli yapıların yanı sıra birçok müze ve galeriye de ev sahipliği yapıyor.

   • Kanarya Adaları

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Yılda 5 milyona yakın turisti ağırlayan Kanarya Adaları, egzotik atmosferi ve doğal güzellikleriyle mutlaka görülmesi gereken bir yer!

   • Malta

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Akdeniz’de ufak bir ada ülkesi olan Malta geçmişi tarih öncesi dönemlere kadar dayanan tarihi bir ülke.

   • Viyana

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Tarihi geçmişiyle Orta Avrupa’nın en önemli kalesi olan Viyana; her daim canlı yaşantısı, kendini kültür ve sanata adamış insanları ve dünyaca ünlü müzik festivalleri ile turistlerin gözde rotalarından biridir.