Bolu Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   BOLU

   Yeşil ve mavinin buluştuğu eşsiz doğa harikası mekanlarıyla Bolu, yaz ve kış turizminin en çok ilgi gören yerlerinden. Abant Gölü ve Yedigöller gibi insana huzur veren mekanları, kış turizminin uğrak yeri Kartalkaya ve dünyaca ünlü mutfağıyla Bolu’yu mutlaka görmelisiniz!

   Bu yazımızda ‘Yanıbaşımızdaki Cennet’ Bolu’da gezilecek önemli yerleri anlatmaya çalışacağız.

   BOLU’YA NASIL GİDİLİR?

   Marmara bölgesinden İç Anadolu’ya geçişteki önemli dinlenme merkezlerinden olan Bolu, büyükşehirlere yakın bir konumda yer alıyor. Birçok yerden karayoluyla ulaşımın olduğu Bolu’ya havayoluyla ulaşmak için ise 150 km uzaklıktaki Cengiz Topel Havalimanı veya 200 km mesafedeki Sabiha Gökçen ile Esenboğa Havalimanlarından birini tercih etmeniz gerekiyor, çünkü Bolu’da maalesef havalimanı bulunmuyor.

   BOLU’DA NEREDE KALINIR?

   Bolu’da konaklama açısından birçok alternatif bulunuyor. Merkezdeki tesislerin yanı sıra Bolu’nun en çok ziyaretçi ağırlayan noktaları olan Abant ve Kartalkaya’daki oteller, butik pansiyonlar veya bungalov evlerden birini tercih edebilirsiniz.

   Bolu

   BOLU’DA GEZİLECEK YERLER

   · Türkiye’nin büyüleyici doğa harikası yerlerinden Abant, sadece Bolu’nun değil Türkiye’nin de en çok turist çeken yerlerinin başında geliyor. 1000 hektardan fazla bir alan üzerinde yayılan Abant Tabiat Parkı, Abant Gölü‘nün yanı sıra yüzlerce ağaç türüyle kaplı inanılmaz doğal güzellikleriyle de ziyaretçilerine mükemmel bir deneyim yaşatıyor. Yaz-kış yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olan Abant, Bolu’da görülmeden gelinmemesi gereken bir yer!

   · Abant’a yakın bir konumda bulunan Sinekli Yaylası, özellikle yaz aylarında trekking, safari, izcilik, kampçılık ve bisiklet gezileri gibi doğa aktivitelerine ev sahipliği yapıyor.

   · Ziyaretçilerine Bolu’nun sahip olduğu doğal güzelliklerin en güzel örneklerini sunan Yedigöller bölgesi, şehrin en çok turist ağırlayan yerlerinde ilk sıralarda yer alıyor. Milli Park olarak ilan edilen Yedigöller’de seyir terasına çıkıp manzarayı seyredebilir, kamp veya piknik yapabilir veya uzun doğa yürüyüşlerine çıkabilirsiniz. Eğer bu doğa harikası yerde kalmak isterseniz de çevredeki bungalov evlerde konaklayıp unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz!

   · Ülkemizin en meşhur kayak merkezlerinden Kartalkaya, Bolu’nun merkezinden yaklaşık 45 dakikalık bir mesafede yer alıyor. Bolu’nun çam ağaçlarıyla çevrilmiş eşsiz doğal güzellikleri arasında yer alan bembeyaz karlarla kaplı alan üzerinde kayak yapabilir, karın keyfini doyasıya çıkartabilirsiniz!

   · Tabiat anıtı olarak ilan edilen Samandere köyündeki Samandere Şelalesi, Abant ve çevresini gezmek isteyenlerin uğrak noktalarından biri. Kamp ve doğa yürüyüşlerinin yapıldığı Samandere’de, el değmemiş anıt ağaçlarla dolu doğa harikası bir mekan sizleri bekliyor!

   · Abant’ta yer alan Akkaya Travertenleri, Pamukkale’yi andıran atmosferi ile ziyaretçilerin uğrak mekanlarından. Bölgedeki havuzda serinleyebilir, çam ağaçlarıyla kaplı yemyeşil doğa içinde piknik yapabilirsiniz. Özellikle gün batımında eşsiz bir manzara sunan Akkaya Travertenleri'ni kesinlikle görmelisiniz!

   · Merkeze 10 km uzaklıktaki Gölcük, suni olarak inşa edilmiş bir göldür. Burada; çam ve köknar ağaçları ile kaplı eşsiz manzara eşliğinde yürüyüşe çıkabilir, piknik yapabilir, doğayla iç içe şahane bir ortamda yorgunluğunuz atabilirsiniz!

   · Bolu’nun Göynük ilçesinde bulunan Fatih Sultan Mehmet’in hocası Akşemseddin’in türbesi ziyaretçilerin büyük ilgi gösterdiği yerlerden.

   · Bolu’nun Seben ilçesindeki Kaya Evleri, kayaların oyulmasıyla inşa edilmiş. Çevredeki haç işaretlerinden dolayı Bizans dönemine ait olduğu düşünülen bu ilginç yapılar, Bolu’da görülmesi gereken tarihi mekanlar arasına yer alıyor.

   · Kartalkaya’dan sonra Bolu’nun en meşhur kayak merkezi olan Esentepe Kayak Merkezi, Gerede ilçesinde bulunuyor. Çam ormanları arasındaki merkezde kışın keyfini yaşayabilirsiniz!

   · Eski Türk evlerinden en güzel örneklerinin görüleceği Mudurnu ve Göynük’teki Bolu Evleri, ‘Kentsel Sit Alanı’ ilan edilerek koruma altına alındı. Halen günlük yaşamın devam ettiği bölge, Bolu’da görülmesi gereken yerlerinden.

   · Osmanlı, Urartu, Lidya, Firg, Grek, Roma ve Bizans gibi uygarlıkların yaşadığı Bolu topraklarında bu uygarlıklara ait buluntuların sergilendiği Bolu Müzesi'ni gezerek şehrin geçmişi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

    Bolu

   BOLU’DA NE YENİR?

   Dünyaca ünlü aşçılarıyla tanınan Bolu’nun oldukça geniş bir mutfağı var. Önemli aşçıların yetiştiği Mengen ilçesi başta olmak üzere Bolu’nun her yerinde usta ellerden çıkan yöresel yemekler ve dünya mutfağından lezzetleri tadabilirsiniz. Çantıklı pide, kedi batmazı, Mengen pilavı, Bolu köftesi, ovmaç çorbası gibi tatların yanı sıra Bolu’nun kebapları da meşhur. Kartalkaya, Yedigöller ve Abant kebaplarına ek olarak Bolubeyi tatlısı ve Saray helvası da Bolu’da yemeden dönmemeniz gereken lezzetlerden!

   BOLU’DA GECE HAYATI

   Bolu’da çok aktif bir gece hayatı yok. Daha çok doğa ile iç içe, sessiz ve sakin dinlenme alanlarının olduğu şehirde, Abant ve Kartalkaya gibi yerlerdeki otellerin barlarında eğlenebilirsiniz.

   BOLU’YA NE ZAMAN GİTMELİ?

   Bolu’ya yılın herhangi bir zamanında gidebilirsiniz. Kayak ve kış sporları için kış aylarında, Bolu’nun doğal güzelliklerini ve tarihi dokusunu görmek için de yaz aylarında şehri ziyaret edebilirsiniz.

   BOLU’DAKİ FESTİVAL VE ETKİNLİKLER

   · Karagöl Şenlikleri - Mayıs

   · Akşemseddin Anma Günü - Mayıs

   · İzzet Baysal Kültür ve Sanat Festivali - Mayıs

   · İpek Yolu Kültür Festivali - Haziran

   · Pazarköy Yayla Şenliği - Temmuz

   · Köroğlu Aşçılar ve Turizm Festivali - Eylül

   · Ahilik Kültürü Haftası - Ekim

   · Elma Festivali - Ekim

   • Osmaniye

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Akdeniz Bölgesi’nde bereketli Çukurova topraklarının en doğusunda yer alan Osmaniye, Türkiye’nin 80. ilidir.

   • Artvin

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Çoruh Nehri’nin yanında yemyeşil bir vadi üzerinde kurulmuş olan Artvin, Doğu Karadeniz’in en güzel yerlerinin başında geliyor.

   • Samsun

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Samsun, bölgenin en kalabalık şehri olmakla birlikte eğitim, sağlık, sanayi, ticaret, ulaşım, ekonomi alanlarında da bölgenin en gelişmiş şehridir.

   • Batman

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Dicle Nehri ve onun kolları Batman ile Garzan Çayları arasındaki bölgede bulunan Batman, 4000’den fazla mağarasıyla benzersiz güzellikte bir şehirdir.

   • Amasya

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Tarih boyunca krallıklara başkentlik yapmış, Osmanlı şehzadelerini yetiştirmiş ve Ferhat ile Şirin’in aşkına şahitlik etmiş olan Amasya, zengin tarihi ve eşsiz doğasıyla ülkemizin en güzel yerlerinin başında geliyor.

   • Burdur

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Akdeniz Bölgesi’nin batısında yer alan ‘Göller Yöresinin İncisi’ Burdur, antik kentleri, eşsiz gölleri, tarihi evleri ve kervansarayları ile keşfedilmesi gereken yerlerin başında geliyor!