Brugge Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   BRUGGE

   Belçika’nın Orta Çağ'dan bu yana dokusu bozulmayan şehri Brugge; tarihi dokusu, romantik atmosferi ve asırlara meydan okuyan mimari yapıları ile her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapıyor. 2000 yılında UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınan şehir Avrupa’da mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında geliyor!

   Bu yazımızda ‘Orta Çağ şehri’ Brügge’de gezilecek önemli yerleri anlatmaya çalışacağız.

   BRUGGE’YE NASIL GİDİLİR?

   Belçika’nın en eski şehirlerinden olan Brugge’ye ülkemizden direkt uçuş bulunmuyor. Bu tarihi şehre gitmek için THY ve Pegasus’un düzenlediği seferlerle 3 - 3,5 saatlik bir yolculuk sonrası Brüksel’e inip oradan karayoluyla Brugge’ye geçebilirsiniz.

   BRUGGE’DE NEREDE KALINIR?

   Orta Çağ‘dan kalma tarihi dokusuyla turistlerin büyük ilgisini çeken şehirde, konaklama açısından birçok alternatif bulunuyor. Ağırlıklı olarak şehir merkezinde yoğunlaşmış kiralık odalar, butik pansiyonlar ve lüks otellerden bütçenize uygun olanı tercih edebilirsiniz.

   Brügge

   BRUGGE’DE GEZİLECEK YERLER

   · Şehrin kalbinin attığı yer olan Grote Markt (Büyük Meydan) başta Brugge Çan Kulesi olmak üzere birçok tarihi yapıya ev sahipliği yapıyor. Özellikle yılbaşı ve özel günlerde etkinliklerin merkezi olan Grote Markt çevresindeki çarşı ve pazarlara uğrayarak hediyelik eşya alabilir, cafe ve restoranlarda keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

   · Birbirine bitişik bembeyaz evlerin yanı sıra yemyeşil ağaçlarla kaplı bir bölge olan Begijnhof (Ten Wijngaerde) UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi'ne alınmış bir yer. 13. yüzyıldan bu yana yaşamın sürdüğü ve sadece yalnız kadınların yaşadığı Begijnhof’un ilginç atmosferini mutlaka görmelisiniz!

   · 13. yüzyılda inşa edilen ve şehrin sembol yapılarından biri olan Belfry of Bruges (Brugge Çan Kulesi) ile 50’ye yakın farklı çan sesi her saat başı şehrin sokaklarında yankılanıyor. Her saat başı farklı bir melodinin duyulduğu Brugge Çan Kulesi’nin uzun merdiveninden tepeye çıkıp bu tarihi şehri bir de 366 metre yüksekten görebilirsiniz!

   · Brugge’nin sembollerinden olan The Church of Our Lady, 122 metrelik heybetli görüntüsüyle dünyanın en uzun ikinci tuğla yapımı kulesi olma özelliğine sahip. Gotik mimarinin en güzel örneklerinden olan ve Michelangelo’nun “Madonna ve Çocuğu” heykeline de ev sahipliği yapan The Church of Our Lady, şehirde mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında geliyor.

   · Flandre Kontu Alsace Thierry’nin Hz. İsa’nın kanını getirdiğine inanılan Kutsal Kan Bazilikası, mistik hikayesinin yanı sıra etkileyici mimarisi ile de turistlerin büyük ilgisini çekiyor. Brugge’de görülmesi gereken mekanlar listesinde ilk sıralarda yer alan Kutsal Kan Bazilikası‘nda bağış karşılığında Hz.İsa’nın kanı görülebiliyor.

   · Özellikle tarih tutkunlarının hayran kalacağı Groeningemuseum'da Belçika’nın tarihine ilişkin neoklasik ve çağdaş sanat eserleri sergileniyor.

   · Tarihi mekanlarda dolu olan Brugge’de doğayla iç içe anlar yaşamak isteyenler için en uygun adreslerin başında Minnewaterpark geliyor. Efsaneye göre; ‘Aşk Gölü‘nün üstünden beraber geçtiğiniz kişiyle sonsuz bir aşk yaşayacağınız meşhur köprüsü, eşsiz doğa güzellikleri, kuğuları ve huzurlu ortamı ile Minnewaterpark, Brugge’de mutlaka görmeniz gereken yerlerden!

   · Tur rehberleri eşliğinde gezebileceğiniz De Halve Maan Bira Fabrikası’nda Belçika’nın farklı tat ve renklerdeki meşhur biralarıyla ilgili şeyleri öğrenip, bira yapımı süreçlerini görebilirsiniz.

   · Kutsal Kan Bazilikası ve Belediye Binası gibi 14-15. yüzyıldan kalma tarihi mekanların bulunduğu Burg Meydanı şehrin sembol yerlerinden. Burg Meydanı‘nda ister etraftaki müzeleri gezebilir isterseniz de fayton turuna çıkabilirsiniz.

   · 15. yüzyılda inşa edilmiş ve günümüze kadar ilk günkü halini korumayı başarabilmiş Belediye Sarayı, Burg Meydanı‘nda yer alıyor. Gotik mimarisinin en güzel örneklerinden olan Belediye Sarayı, 1300’e yakın penceresi ve heykelleri ile şehrin en çok turist çeken noktalarından.

   · Our Lady Kilisesi’nin yanında bulunan Eski St John Hastanesi, 11. yüzyıldan kalmış ve yıllara meydan okuyan tarihi bir mekan. Avrupa’nın en eski hastanelerinden biri olan St John’da; eski dönemlere ait belgeler, cihazlar vs. gibi materyalleri inceleyebilirsiniz.

   · İnşası 300 yıl süren ve 15. yüzyılda tamamlanan Aziz Salvator Katedrali, şehrin en eski ve görkemli yapılarının başında geliyor. Yüzyıllardır hiçbir şekilde hasar almadan günümüze ulaşabilmiş Aziz Salvator Katedrali, mutlaka görülmesi gereken yerler listesinde ilk sıralarda!

   · Belçika’nın dünyaca ünlü çikolataları ile ilgili bilgilere ulaşabileceğiniz Choco-Story Çikolata Müzesi'nde ayrıca, el yapımı mükemmel lezzetleri tadabilir isterseniz de atölye çalışmalarına katılıp kendi çikolatanızı yapabilirsiniz!

   · Şehrin merkezi Grote Markt’taki Historium Brugge’de ziyaretçiler, elektronik cihazlar ile 15. yüzyıla yolculuk edebiliyor! Sanal gerçeklik deneyimi ile yüzyıllar öncesine gidip eğlenceli anlar yaşayabileceğiniz mekanı mutlaka görmelisiniz!

   BRUGGE’DE NE YENİR?

   Brugge mutfağında, çevresindeki Fransa, Almanya ve Hollanda gibi ülkelerinin etkileri görülüyor. Orta Çağ‘dan bu yana yerleşimin olduğu şehirde oldukça geniş bir yemek yelpazesi bulunurken Brugge denilince akla ilk olarak çikolata ve bira geliyor. Waffle ve patates kızartması gibi atıştırmalık yiyeceklerin yuvası olan şehrde, liman kenti olması nedeniyle deniz ürünlerine de sık sık rastlanıyor. Her türlü damak tadına uygun lezzet bulmanın mümkün olduğu Brugge’de dünya mutfağından örnekler sunan başta De Jonkman ve Het Zwaantje gibi mekanlar olmak üzere Michelin yıldızına sahip çok sayıda restoran bulunuyor.

   Brügge

   BRUGGE’DE GECE HAYATI

   Brugge, daha çok tarihi dokusuyla bilinen bir şehir olsa da şehirdeki genç nüfus sayesinde renkli bir gece hayatına sahip. Tarihi şehir merkezinin çevresinde toplanmış başta Brugs Beertje, Cactus Club gibi yerler olmak üzere; barlar, diskolar ve jazz kulüpleri gibi mekanlarda eğlenebilirsiniz.

   BRUGGE’YE NE ZAMAN GİTMELİ?

   Brugge’de kış aylarında oldukça soğuk bir hava görülüyor. Yazların nispeten serin ve yağışlı geçtiği şehirde en sıcak periyod ise Haziran ve Ağustos ayları. Sıcaklıkların 17-18 derece dolaylarında seyrettiği bu dönem, hem havanın güzel olması hem de festivallere denk gelmesi nedeniyle Brugge’ye gitmek için en ideal tarihler.

   BRUGGE’DEKİ FESTİVAL ve ETKİNLİKLER

   · Meifoot - Nisan 

   · City Festival Klinkers - Haziran

   · Cactusfestival - Temmuz

   · MA Festival - Ağustos

   · Feest in ‘t Park - Ağustos

   · Elements Festival - Eylül

   uygunfiyat-apps
   • Blumenau

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Güney Amerika’da Almanlar tarafından kurulan bir şehir olan Blumenau’da Alman kültürünün etkileri yoğun bir şekilde hissediliyor.

   • Tiran

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Arnavutluk’un başkenti olan Tiran uzun bir süre boyunca Osmanlı İmparatorluğu yönetiminde kalmış bir şehir.

   • Shangai (Şangay)

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Son dönemde gösterdiği hızlı gelişmeyle Çin’in finans, ekonomi, kültürel ve turistik anlamda merkez şehirlerinden biri konumuna gelen Şangay Uzak Doğu’nun en büyük metropollerinin başında geliyor.

   • Vilnius

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Litvanya’nın başkenti olan Vilnius uzun yıllar süren Sovyet işgalinin ardından son 20-30 yılda toparlanma sürecine girmiş bir şehir.

   • Viyana

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Tarihi geçmişiyle Orta Avrupa’nın en önemli kalesi olan Viyana; her daim canlı yaşantısı, kendini kültür ve sanata adamış insanları ve dünyaca ünlü müzik festivalleri ile turistlerin gözde rotalarından biridir.

   • Zagreb

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Hırvatistan’ın en gelişmiş şehri ve başkenti olan Zagreb, aynı zamanda Orta Avrupa’nın da önemli merkezlerinden biridir.