Uludağ Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   ULUDAĞ

   Kış turizmi denince akla gelen ilk yerlerden olan Uludağ her sene yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor. Türkiye’nin en donanımlı kayak merkezlerine ev sahipliği yapan Uludağ tatiline kış aylarında da devam etmek isteyenlerin mutlaka gelmesi gereken bir yer.

   Bu yazımızda ‘Kış turizminin başkenti’ Uludağ‘daki önemli yerleri anlatmaya çalışacağız.

   ULUDAĞ‘A NASIL GİDİLİR?

   Uludağ Bursa’nın merkezine 40 km uzaklıkta yer alıyor. Karayolu, denizyolu veya havayolu ile Bursa’ya geldikten sonra ister şehir merkezinden kalkan otobüs seferleriyle isterseniz de kendi aracınızla 1 saatlik bir yolculuk sonrası Uludağ‘a ulaşabilirsiniz.

   ULUDAĞ‘DA NEREDE KALINIR?

   Türkiye’nin en büyük kış turizmi merkezi Uludağ‘da çok sayıda konaklama tesisi bulunuyor. Uludağ Kayak Merkezi Oteller Bölgesi’nde 2 yıldız ile 5 yıldız arasında değişen kalitede oteller, nispeten daha hesaplı pansiyon veya butik oteller veya paket teklifler sunan tesislerde kalabilirsiniz.

   Uludağ

   ULUDAĞ‘DA GEZİLECEK YERLER

   · Uludağ Milli Parkı: 60 yıldır koruma altına olan Uludağ Milli Parkı Bursa’dan 22 km uzaklıkta. Parkın içine girdikten 10 km sonrasında oteller bölgesine varılıyor. Uludağ‘a çıkmadan önce mutlaka uğramanız gereken bir yer olan Uludağ Milli Parkı‘nın yüzde 70’den fazlasını ormanlık alanlar oluşturuyor. Yemyeşil atmosferinin yanı sıra yaban hayatının da olduğu parkta akbaba, tilki, sansar, ayı, kaplumbağa, bukalemun ve onlarca kuş çeşidine rastlamak mümkün.

   · Uludağ Kayak Merkezi: Türkiye’nin en meşhur kış turizmi adresi olan Uludağ 2543 metrelik bir yüksekliğe sahip. 11 bin hektardan fazla bir alan üzerinde yayılan Uludağ‘da 800 metre uzunluğundaki Ergün ve Belvi pistlerinin yanı sıra, 1100 metrelik Kervansaray ve 2750 metrelik Kuşaklıkaya kayak pistleri bulunuyor. Türkiye’nin ve Dünyanın dört bir yanından ziyaretçilerin akın yerde 11 ana pist, 13 liftin, 7 telesiyaj, 6 teleski, 7 T-Bar, 24 saat açık sağlık ve güvenlik merkezleri ile tam donanımlı bir tesis sizleri bekliyor olacak!

   Uludağ

   ULUDAĞ‘DA NE YENİR?

   Bursa’nın meşhur iskenderi ve diğer eşsiz lezzetlerini de tadabileceğiniz Uludağ‘da kış aylarında en çok rastlayacağınız şey mangal olacak. Karlar üzerinde yakılan mangallarda sucuk-ekmek, köfte vs. yiyebilir veya Uludağ‘ın meşhur restoranları Le Chalet Yazıcı Restoran ve Palabıyık Et Mangal’a gidebilirsiniz.

   ULUDAĞ‘DA GECE HAYATI

   Kış aylarında ülkenin her yerinden tatilcilerin akın ettiği Uludağ‘da gece hayatı da oldukça renkli anlara sahne oluyor. Özellikle gençlerin büyük ilgi gösterdiği Uludağ‘da geceler DJ performansları, gece kulüpleri, kış festivalleri, ünlü sanatçıların konser etkinlikleri İstanbul’u aramıyor!

   ULUDAĞ‘A NE ZAMAN GİTMELİ?

   Kış turizminin başkenti Uludağ‘da yılın 4 ayı kış sporları yapılıyor. Kasım-Şubat döneminde kayak, snowboard, kızak, plaet, buz pateni vs. gibi sporlar oldukça elverişli durumda olan Uludağ‘da gidilecek en doğru dönem tabi ki kış ayları. Nisan ve yaz döneminde gitmeniz halinde ise Uludağ‘ın tertemiz havasında dağcılık, trekking, kamp gibi etkinlikler yapabilirsiniz.

   ULUDAĞ‘DAKİ FESTİVAL VE ETKİNLİKLER

   · Winterfest Bursa Uluslararası Kış Festivali

   · Whitefest

   QR kod ile indirin

   • Beyşehir

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Selçuklu Sultanı Alaeddin Keykubat’ın, “Cennet ya burasıdır ya buranın altındadır” diyerek resmettiği Beyşehir; gölü, milli parkı, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle görülmeye değer bir bölgedir.

   • İhsaniye

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Tarihi Ayazini Kasabası, Gazlıgöl Kaplıcaları, ormanlarla kaplı tabiatı ile İhsaniye; Afyonkarahisar’ın gezilmesi gereken köşelerindendir.

   • Kemer

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Mükemmel doğal güzellikleri, tarihi şehirleri, altın rengi plajları ile Kemer dört dörtlük bir tatil için her şeye sahip!

   • Sivrihisar

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Eskişehir’in doğusunda kalan Sivrihisar, şehrin en büyük ilçesidir.

   • Ayvalık

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Balıkesir’in göz bebeği Ayvalık her sene binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlıyor. Türkiye’nin en güzel plajlarından Sarımsaklı ve eşsiz atmosferiyle Cunda Adası başta olmak üzere birçok güzel mekanıyla Ayvalık ziyaretçilerini bekliyor!

   • Halfeti

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Birecik Barajı’nın yapımı sırasında 2000 yılında Fırat’ın suları altında kalan Halfeti, adeta saklı bir cennete dönüşmüştür