Çanakkale Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   ÇANAKKALE

   Türk milletinin kahramanlık destanının yazıldığı yer olan Çanakkale, mutlaka görülmesi gereken yerlerin ilk sırasında yer alıyor. Şehitliği, antik kentleri ve eşsiz doğası ile Çanakkale, her dönem yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olmaya devam ediyor. 

   Bu yazımızda ‘Kahramanlık destanın yazıldığı yer’ olan Çanakkale’deki gezilecek önemli yerleri anlatmaya çalışacağız.

   ÇANAKKALE’YE NASIL GİDİLİR?

   Çanakkale’ye karayolu, denizyolu ve havayoluyla ulaşabilmek mümkün. Çevre illerden İDO seferlerinin düzenlendiği şehre, Çanakkale Havalimanı’nı kullanarak havayolu ile de ulaşabilirsiniz.

   ÇANAKKALE’DE NEREDE KALINIR?

   Hem kültür hem de yaz turizminin önemli yerlerinden biri olan Çanakkale’de, konaklama açısından çok fazla sayıda seçenek bulunuyor. Ağırlıklı olarak kordon boyu çevresinde toplanmış olan oteller, butik pansiyonlar vs. dışında sezonluk olarak kiralanan evler de seçenekler arasında.

   Çanakkale

   ÇANAKKALE’DE GEZİLECEK YERLER

   · Truva Antik Kenti: 3500 yıllık bir geçmişe sahip olan bu tarihi kent, 1998 yılında UNESCO Dünya Mirası listesine alındı. Eşsiz konumu nedeniyle tarih boyunca birçok medeniyetin uğrak noktası olan ve Homeros’a ilham veren antik şehir, Çanakkale’de mutlaka görülmesi gereken yerlerden.

   · Aynalı Çarşı: Adı türkülere konu olan çarşı, 1800’lü yıllarına sonunda inşa edilmiş, savaş döneminde İngilizler tarafından bombalanmasına rağmen zaman içerisinde yapılan restorasyonlarla günümüzdeki haline ulaşmıştır. Geçmişte at gözlükleri vs. gibi eşyalar satılan ve adını da ‘ayna’ denilen bu gözlüklerden alan tarihi mekanı gezip alışveriş yapabilirisiniz.

   · Çanakkale Deniz Müzesi: Çanakkale Savaşları İhtisas Kütüphanesi, Nusret Mayın Gemisi, Resim ve Fotoğraf Galerisi gibi bölümleriyle, Çanakkale Savaşı hakkında eşsiz bilgileri bulabileceğiniz müze, şehir merkezinde yer alıyor.

   · Assos: Behramkale köyü sınırları içerisinde kalan Assos kenti, Lidyalılar, Persler, Romalılar gibi uygarlıkların yaşadığı bir bölge. M.Ö 900’lü yıllardan kalan şehirde, meşhur Athena Tapınağı’nın kalıntıları başta olmak üzere birçok tarihi eser yer alıyor. Aynı zamanda, sessiz sakin ortamı ve mükemmel denizi ile ülkemizin en güzel yerlerinden biri olan Assos, ulaşımın zahmetli olması nedeniyle çok kalabalık olmuyor. Eğer huzurlu bir mekanda kafa dinlemek istiyorsanız, Assos bu adreslerin ilk sırasında yer alıyor.

   · Arkeoloji Müzesi: Çanakkale çevresindeki antik şehirlerden çıkartılan ve geçmişi Tunç Çağı’na kadar giden Tanrıça figürlerinin, lahit mezarların ve yazıtların sergilendiği müze, tarih meraklılarının mutlaka uğraması gereken yerlerden!

   · Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı: Tarihi yarımadanın güneyinde kalan Eceabat ilçesindeki milli park, 1973 yılından bu yana ziyaretçilerini ağırlıyor. 33 bin hektarlık yeşil alan üzerindeki Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı, kamp ve karavan gibi konaklama imkanlarıyla Çanakkale’de mutlaka uğranması gereken yerlerin başında geliyor.

   · Saat Kulesi: Çanakkale’nin sembollerinden biri olan Saat Kulesi, şehir merkezinde yer alıyor. 100 yılı aşkın bir süredir ayakta olan kule, 20 metrelik yüksekliği ve mimarisiyle Çanakkale’nin önemli eserlerinden.

   · Kazdağı Milli Parkı: Balıkesir ve Çanakkale sınırları içerisinde kalan Kazdağı’na, İda Dağı da deniliyor. Sıcak iklimi ve tertemiz doğal atmosferiyle; Kazdağı’nda piknik yapabilir, yürüyüşe çıkabilir ya da çadır kurup eşsiz bir deneyim yaşayabilirsiniz!

   · Bebek Kayalıkları: Saros Körfezi’ndeki Bebek Kayalıkları, Türkiye’nin en meşhur dalış noktalarının başında geliyor. Özellikle su altı fotoğrafçılarının yoğun ilgi gösterdiği mekan, Çanakkale’nin en güzel yerlerinden biri.

   · Kordon: Özellikle yaz aylarında eşsiz bir atmosferi olan kordon, Çanakkale’de mutlaka uğramanız gereken yerlerden. Gelibolu manzarası karşısında çay-kahve içebilir ya da Çanakkale’nin güzel sahilinde yürüyüşe çıkabilirsiniz!

   · Truva Atı: Dünyaca ünlü Truva Atı, Çanakkale Kordon’da yer alıyor. Brad Pitt’in başrolünde oynadığı Troy filminin çekimlerinde kullanılan at, 2004 yılında Çanakkale’ye hediye edilmiştir.

   Truva - Çanakkale

   ÇANAKKALE’DE NE YENİR?

   Ege mutfağından en güzel yemekleri bulacağınız Çanakkale’de zeytinyağı, mutfağın değişmez lezzetlerinin başında geliyor. Çoğunlukla Kuzey Ege denizinde bulunan sardalya başta olmak üzere birçok deniz ürününü bulabileceğiniz bölgede; balık çorbası, şaraşura, oğlak çevirme, ahlat turşusu gibi yöresel tatları da mutlaka denemelisiniz. Ayrıca, Çanakkale’nin meşhur peynir tatlısı da kesinlikle tadılması gereken lezzetlerden!

   ÇANAKKALE’DE GECE HAYATI

   Şehirde, öğrenci sayısının fazla olması nedeniyle çok sayıda bar, gece kulübü vs. var. Çanakkale’ye geldiğinizde, ‘Barlar Sokağı’ olarak bilinen Fetvahane Sokak çevresinde toplanan mekanlarda eğlenebilirsiniz.

   ÇANAKKELE’YE NE ZAMAN GİTMELİ?

   Ilıman bir iklime sahip olan Çanakkale’de, konumu itibariyle bazı noktalarda geçiş iklimi de görülebiliyor. Gelibolu’nun diğer ilçelere göre daha serin bir havaya sahip olduğu şehirde, yaz aylarında sıcaklıklar 35-40 dereceye kadar yükselebiliyor. Hem kültür hem de yaz turizmi açısından önemli merkezlerden biri olan Çanakkale’ye Mart-Ekim döneminde gidebilirsiniz.

   ÇANAKKALE’DEKİ FESTİVAL VE ETKİNLİKLER

   · Çanakkale Şehitlerini Anma Günü - 18 Mart

   · Şafak Ayini - 24 Nisan

   · Troia Festivali - Ağustos

   · Ayvacık Kültür ve Sanat Festivali - Ağustos

   · Zeus Kültür ve Sanat Festivali - Ağustos

   · Bozcaada Yelken Yarışları - Temmuz

   • Kırşehir

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Binlerce yıl birçok devlete ev sahipliği yapan Kırşehir hemen hemen ülkemizin tam ortasında yer almaktadır.

   • Tokat

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Tokat tarihi mekanları ve doğa harikası yemyeşil alanlarıyla mutlaka görülmesi gereken bir şehir!

   • Kırıkkale

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Tarihe tanıklık eden camileri, türbeleri, binlerce yıllık mağaraları, yeraltı şehirleri, Kızılırmak'ın akıp geçtiği bereketli toprakları ve lezzetli mutfağı ile Kırıkkale turizm potansiyeli yüksek bir şehirdir.

   • Malatya

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Kral Yolu ve İpek Yolu’nun üstünde yer alan Malatya, Anadolu’dan pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır.

   • Trabzon

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Mavi ile yeşili birleştiren eşsiz doğası, kültürü, sıcakkanlı insanları, kendine has mutfağı, tarihe tanıklık eden yapıları ile Trabzon, Karadeniz turlarının vazgeçilmezidir.

   • Isparta

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Dünyanın en önemli gül üretim merkezi olan Isparta, Batı Akdeniz’de yer alan bir şehirdir.