Bozcaada Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   BOZCAADA

   Ülkemizin en büyük üçüncü adası olan Bozcaada huzurlu bir tatil arayanların en çok tercih ettiği yerlerden. Meşhur şarapları, tertemiz koyları ve tarihi sokaklarıyla Bozcaada kesinlikle görülmesi gereken bir yer!

   Bu yazımızda ‘Üzüm bağlarıyla meşhur’ temellerinin atıldığı Bozcaada’da gezilecek önemli yerleri anlatmaya çalışacağız.

   BOZCAADA’YA NASIL GİDİLİR?

   Çanakkale’ye havayolu, denizyolu veya karayoluyla ulaştıktan sonra Geyikli ilçesinden her gün düzenlenen feribot seferleri Bozcaada’ya geçiş yapabilirsiniz. 

   BOZCAADA’DA NEREDE KALINIR?

   Son yıllarda turizm açısından büyük bir gelişim sürecine giren Bozcaada’da birbiri ardına yeni mekanlar açıldı. Temmuz ve Ağustos aylarında en yoğun dönemini yaşayan adada ağırlıklı olarak iskele ve çevresinde yoğunlaşmış oteller ve butik pansiyonlarda konaklayabilirsiniz.

   Bozcaada

   BOZCAADA’DA GEZİLECEK YERLER

   · Şarap Fabrikaları: Şaraplarıyla meşhur Bozcaada’da birçok fabrika bulunuyor. Haziran ayında yapılan Şarap Tadım Günleri’nde fabrikaları ziyaret edip eşsiz ada şaraplarını tadabilir, şarap yapımı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

   · Ada Sokakları: Geçmişte de Rum ve Türklerin bir arada yaşadığı ada sokaklarında iki farklı mimarı anlayışın eserlerini görebilirsiniz. Türk evleri, Rum evleri ve Arnavut kaldırımlı sokaklarıyla Bozcaada’nın sokaklarının güzelliğinde kaybolup gideceksiniz!

   · Bozcaada Kalesi: Adaya feribotla yaklaşırken görülen ilk yerlerden olan kale Osmanlı döneminin deniz savunması açısından önemli yerlerinden birisi olmuş. Zaman içerisinde restore edilerek şimdiki haline getirilen Bozcaada Kalesi kimi zaman konser ve festival alanı olarak da kullanılıyor!

   · Bozcaada Müzesi: Adadaki eski tarım aletlerinden, Bozcaada’nın tarihteki fotoğraflarına kadar geniş bir koleksiyonun görülebileceği müzede hediyelik eşya satılan bir bölüm de bulunuyor.

   · Polente Feneri: Gidiş yolunun zorlu olması nedeniyle “Dünyanın ucundaki fener” adı takılan mekan adanın en güzel yerlerinden. 17 tane rüzgar gülünün olduğu, eşsiz bir günbatımı manzarasına sahip Polente Feneri’ne mutlaka gitmelisiniz!

   · Göztepe: Adanın en yüksek yeri olan Göztepe’ye merkezden yarım saatlik bir yürüyüş sonrasında ulaşabilirsiniz. Açık havalarda Gökçeada, Çanakkale Boğazı ve Midilli Adası manzaralarını görebileceğiniz Göztepe’ye mutlaka gelmesiniz!

   · Akvaryum Koyu: Bozcaada’nın en meşhur koylarının başında Akvaryum koyu geliyor. Mermer burnu olarak da bilinen koya adanın içinden düzenlenen minibüs seferleriyle ulaşabilirsiniz!

   · Ayazma Plajı: Turkuaz rengindeki tertemiz denizi ve altın rengi incecik kumlarıyla mükemmel bir görüntüye sahip plak adanın en kalabalık plajı. Adanın tek günübirlik tesislerine ev sahipliği yapan plajın çevresindeki restoranlara yemek yiyip, içkinizi yudumlayabilirsiniz!

   · Meryem Ana Kilisesi: Adanın ibadete açık tek kilisesi olan Meryem Ana 1800’lü yıllarda inşa edilmiş tarihi bir yapı. 2006 yılında restore edilen ve tekrar ziyaretçilere açılan kiliseyi Pazara günleri gezebilirsiniz.

   · Rum Mahallesi: Birbirini kesen dik sokaklarıyla labirent gibi sokaklara sahip mahallelerde geçmişte meyhane ve taverna olarak kullanılmış birçok tarihi yapı bulunuyor. Adayı keşfederken mola verebileceğiniz en güzel yerlerden olan sokaklardaki mekanlarda sakızlı muhallebi yiyebilir, meşhur gelincik şurubu içebilirsiniz!

   · Mitos Plajı: Adanın en meşhur plajı olan Mitos ziyaretçilerin en çok ilgi gösterdiği yerlerin başında geliyor.

   Bozcaada

   BOZCAADA’DA NE YENİR?

   Kuzey Ege mutfağından esintilerin olduğu Bozcaada’da en çok tüketilen besinlerin başında deniz ürünleri geliyor. Kırmızı et ve zeytinyağlı yemeklerin de sıklıkla rastlandığı ada mutfağının en meşhur yöresel lezzetleri ise Rumların meşhur tavşan yahnisi, oğlak kapama, kalamar ve ahtapot. Adanın meşhur üzüm bağlarından üretilmiş Corvus, Yunatçılar, Talay, Gülerada, Amadeus gibi meşhur şarapların tadına bakabilir, kurutulmuş üzüm, üzüm suyu, üzüm reçeli gibi ev yapımı tatları deneyebilirsiniz.

   BOZCAADA’DA GECE HAYATI

   Sessiz sakin bir yaşamın olduğu Bozcaada’da çok fazla gürültülü, renkli bir gece hayatı yok. Ağırlıklı olarak Rum meyhanelerinin bulunduğu adada rakı-balık mekanlarına gidip Rum eğlence anlayışını deneyimleyebilir, şarapevlerinde adanın meşhur şaraplarının tadabilirsiniz.

   BOZCAADA’YA NE ZAMAN GİTMELİ?

   Yazları sıcak kışları da ılık bir atmosfere sahip Bozcaada’da temmuz aylarında sıcaklıklar 35 dereceye kadar çıkabiliyor. Rüzgarlı havası nedeniyle bunaltıcı bir sıcağın yaşanmadığı adaya gidilecek en ideal dönem ise Mayıs ve Ağustos ayları arası.

   BOZCAADA’DAKİ FESTİVAL VE ETKİNLİKLER

   · Şarap Tadım Günleri - Haziran

   · İlayda Okuması - Temmuz

   · Yelken Yarışları - Temmuz

   · Ayazma Panayırı - Temmuz

   · Yunatçılar Yıldönümü - Ağustos

   · Bağ Bozumu - Eylül

   · Yerel Tatlar Festivali - Eylül

   QR kod ile indirin

   • Ödemiş

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    İzmir’in güneydoğusunda kalan ve birçok eski medeniyete ev sahipliği yapan eski bir yerleşkedir.

   • Datça

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Türkiye’de oksijen oranının en yüksek yerlerinden olan Datça; limanları, tarihi evleri, koyları, plajları, yel değirmenleri ve tarihi zenginlikleri ile adeta bir turizm cennetidir.

   • İznik

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Anadolu’daki ilk Türk başkenti ve Hristiyan aleminin ilk büyük toplantısına ev sahipliği yapmış İznik hem sayısız tarihi mekanları hem de eşsiz doğasıyla tatil için en ideal yerlerden!

   • Fatsa

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Gaga Gölü, Bolaman Kalesi, Yasonburnu Kilisesi gibi turistik yerlerin yanı sıra Cip Şenliği, Pilav Günü gibi festivallere de ev sahipliği yapan Fatsa’yı mutlaka görmelisiniz!

   • Edremit

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Balıkesir’in en güzel yerlerinden Edremit yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekanı oluyor. Altınoluk ve Akçay gibi mükemmel plajlarının yanında Kaz Dağı‘nın eşsiz doğal güzellikleriyle Edremit mutlaka görülmesi gereken yerlerden!

   • İskenderun

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Milattan önce 4. yüzyılda Büyük İskender’in İsos Savaşı‘nı kazanmasıyla kurulan antik kentten ismini alan İskenderun, Hatay’ın en kalabalık ilçesidir.