Cebelitarık Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   CEBELİTARIK

   Avrupa’nın en ufak ülkelerinden birisi olan Cebelitarık hem İngiliz hem İspanyol hem de Arap ezgileriyle süslenmiş oldukça renkli bir yer. Avrupa ile Afrika arasında bir köprü olan bu ufak ülkeye gitmeden önce onlar hakkında bildiklerinizi tekrar gözden geçirmenizde fayda var!

   Kelime anlamı olarak ‘Tarık’ın Dağı’ anlamına gelen Cebelitarık’ın adı ise Emevi İslam ordusunun komutanı Tarık Bin Ziyad’dan geliyor. Aynı zamanda sık sık kullandığınız ‘gemileri yakmak’ tabirinin hikayesi de Cebelitarık’tan çıkmış. Boğazı geçip Avrupa topraklarına ayak basan Tarık Bin Ziyad ordusunun geri dönmesini engellemek için gemileri yakmış.

   Cebelitarık, İber yarımadasının güneyinde yer alan ve Avrupa ile Afrika’yı ayırıp, Akdeniz ile Atlas Okyanusu’nu ise birleştiren bir konumda yer alıyor. İngiltere’ye bağlı olan bu küçük ülke Cebelitarık Boğazı’na da ev sahipliği yapıyor. Kendi bayrağına ve marşına sahip olan ancak yönetim olarak Birleşik Krallık’a bağlı olan ülkede 2002’de İngiltere’den ayrılmak için yapılan referandumda sadece 44 kişi ‘Evet, ayrılalım’ cevabını vermiş!

   Cebelitarık

   CEBELİTARIK’A NASIL GİDİLİR?

   Cebelitarık’a Schengen vizesi ile giriş yapılamıyor. Ülkeye giriş için İngiliz pasaportu veya İngiltere vizesi isteniyor. Gerekli vizeler alındıktan sonra İspanya üzerinden Cebelitarık’a giriş yapılabiliyor.

   CEBELİTARIK’TA NEREDE KALINIR?

   İspanya’ya oldukça yakın bir konumda bulunan Cebelitarık küçük bir ülke olmasına rağmen turistler tarafından ilgi gören bir destinasyon. Bu sebeple ülkede çok fazla sayıda ve lüks oteller bulunmasa bile her zevke ve bütçeye uygun butik pansiyonlar veya otellerden birini tercih edebilirsiniz.

   CEBELİTARIK’TA GEZİLECEK YERLER

   • Cebelitarık İspanya’dan çok İngiltere etkilerinin hissedildiği bir ülke. Avrupa ülkelerinin aksine burada para birimi olarak Euro’nun aksine Pound kullanılıyor. Bu ufak ve şirin ülkenin en bilindik simgesi ise tüm boğaza hâkim konumuyla dikkat çeken Cebelitarık Deniz Feneri.

   Tarık Dağı oldukça görkemli görüntüsüyle bu ufak ülkede hemen hemen her yerden göze çarpıyor. Arap etkilerinin de görüldüğü Cebelitarık beyaz badanalı, az katlı evler de oldukça dikkat çekici. Cebelitarık Boğazı’na en yakın yerleşim yeri olan Tarifa’da su sporları oldukça yaygın ve çok sayıda plaj bulunuyor. Müslümanlar döneminden kalma Tarifa Kalesi’ne (Castillo de Guzman el Bueno) de ev sahipliği yapan şehrin kıyısından kalkan feribotlarla Fas’a da tur düzenleniyor.

   CEBELİTARIK’TA NE YENİR?

   Cebelitarık’ın konumu ve ülkedeki İngiliz kültürü mutfağın şekillenmesinde de pay sahibi olmuş. 30 bin nüfuslu bu ufak yerde İngilizlere özgü fish & cips, deniz mahsulleri, İspanyol ve Arap mutfağından çok sayıda yemeği tadabilirsiniz!

   Cebelitarık

   CEBELİTARIK’A NE ZAMAN GİTMELİ?

   Cebelitarık’a gitmek için en ideal dönemler hava şartlarının oldukça iyi olduğu yaz ayları olarak göze çarpıyor. Kış aylarında da turist çeken bir destinasyon olan ülkeye Mayıs-Ağustos ayları arasındaki gitmeniz halinde oldukça keyifli bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

   CEBELİTARIK’TAKİ FESTİVAL ve ETKİNLİKLER

   • Cebelitarık Satranç Festivali – Ocak / Şubat

   • Cebelitarık Dünya Müzik Festivali – Haziran

   • Cebelitarık Müzik Festivali – Eylül

   uygunfiyat-apps
   • Londra

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Kasvetli havasına rağmen Big Ben, Tower Bridge, London Eye gibi mimari yapılarının yanı sıra birçok müze ve galeriye de ev sahipliği yapan şehir mutlaka görülmesi gereken yerler listesinin ilk sıralarında yer alıyor!

   • Münih

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Almanya’nın güneydoğu kısmında yer alan Münih, başkent Berlin ve Hamburg’dan sonra ülkenin en büyük üçüncü kenti konumunda.

   • Buenos Aires

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Arjantin’in başkenti olan Buenos Aires, Brezilya’daki Sao Paulo’dan sonra kıtanın en büyük ikinci şehri olma özelliğine sahip.

   • Botsvana

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Afrika’da demokrasi olarak en gelişmiş ülkelerden birisi olan Botsvana bunun yanı sıra ülkedeki elmas madenleri ve çok sayıdaki doğal yaşam parkıyla biliniyor.

   • Paraguay

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Güneyde Arjantin kuzeyde Brezilya tarafından çevrili olan Paraguay'ın denize kıyısı bulunmuyor.

   • Madrid

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    İspanya’nın başkenti Madrid Avrupa’da en çok turist ağırlayan şehirlerin başında geliyor.