Cook Adaları Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   COOK ADALARI

   Büyük Okyanus’un güneyinde yer alan Cook Adaları 15 tane küçük adadan oluşuyor. Dünyanın en batısında yer alan ülkenin adı adayı keşfeden İngiliz denizci James Cook’tan geliyor. 1700’lü yıllarına sonunda keşfedilen Cook Adaları daha sonra Yeni Zelanda’ya verilmiş. 1965 yılında Yeni Zelanda’dan idari özerklik alan ülkenin büyük çoğunluğu daha gelişmiş olan Yeni Zalanda’ya göçmüş. Hawai ve Yeni Zelanda arasında bir konumda yer alan bu ülke sahilleri ve balta girmemiş ormanları ile keşfedilmeyi bekleyen bir cennet gibi!

   COOK ADALARI’NA NASIL GİDİLİR?

   Cook Adaları az önce belirttiğimiz gibi dünyanın en batısında yer alıyor ve bu da gerçekten dünyanın bir ucuna yapılacak bir yolculuk anlamına geliyor! Türkiye’den Cook Adaları’na direkt uçuş bulunmazken, aktarmalı uçuşlar ve 25 saatlik bir yolculukla sonrasında başkent Averua’da bulunan Rarotonga Uluslararası Havaalanı’na ulaşılıyor.

   COOK ADALARI’NDA NEREDE KALINIR?

   Cook Adaları’nda yerleşim çok fazla gelişmiş değil ancak sessiz sakin, egzotik bir ülkede tatil yapmak isteyenler için yeterli sayıda konaklama tesisi bulunuyor. Ülkeye geldiğinizde bungalov evler, butik pansiyonlar veya otellerden bütçenize ve zevkinize uygun olan herhangi birini tercih edebilirsiniz.

   Cook Adaları

   COOK ADALARI’NDA GEZİLECEK YERLER

   Cook Adaları’nı oluşturan 15 adacık da gezip keşfedilecek yerler olarak göze çarpıyor. Keşfedilmemiş ıssız bir adaya yapılan bu yolculukta halkın hayatının da çok gelişmiş olduğunu söylenemez, öyle ki çoğu kişi cep telefonu kullanmıyor! Cook Adaları’nın en gelişmiş bölgesi ise başkent Averua. Eşsiz ve doğal plajlarıyla tanınan Averua’da ziyaretçileri sakin, sessiz bir kasaba bekliyor. Tarihi eser açısından pek zengin olmayan ülke “Tatil demek deniz demek!” diyenlerin daha çok seveceği bir ülke.

   COOK ADALARI’NDA NE YENİR?

   Tropikal bir iklime sahip Cook Adaları’nın mutfağı da bu doğrultuda gelişmiş. Tropikal meyveler ve deniz ürünlerinin harmanladığı yiyeceklerin çoğunlukta olduğu ülke mutfağı aynı zamanda hafif yemekleriyle tanınıyor.

   COOK ADALARI’NA NE ZAMAN GİTMELİ?

   Cook Adaları iklimi gereği Kasım-Mart döneminde yoğun yağış ve tayfunların etkisinde kalıyor. Bu yüzden tatil planını ayarlarken bu döneme denk getirmemekte fayda var.

   COOK ADALARI’NDAKİ FESTİVAL ve ETKİNLİKLER

   • Te Mire Atu - Mart

   uygunfiyat-apps
   • Londra

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Kasvetli havasına rağmen Big Ben, Tower Bridge, London Eye gibi mimari yapılarının yanı sıra birçok müze ve galeriye de ev sahipliği yapan şehir mutlaka görülmesi gereken yerler listesinin ilk sıralarında yer alıyor!

   • Paraguay

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Güneyde Arjantin kuzeyde Brezilya tarafından çevrili olan Paraguay'ın denize kıyısı bulunmuyor.

   • Zagreb

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Hırvatistan’ın en gelişmiş şehri ve başkenti olan Zagreb, aynı zamanda Orta Avrupa’nın da önemli merkezlerinden biridir.

   • Lihtenştayn

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    İsviçre ve Avusturya arasında yer alan Lihtenştayn Avrupa’daki en küçük ülkelerden biri.

   • Mexico City

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    20 Milyonluk nüfusuyla dünyanın en kalabalık başkentlerinden biri olan Mexico City, Güney ve Orta Amerika’nın en çok turist çeken yerlerinin başında geliyor.

   • Nice

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Fransız Rivierası Cote d’Azur’un başkenti olan Nice, aynı zamanda civar bölgelerinin yüksek turizm ve kültür potansiyeliyle de herkes tarafından bilinen bir konumda bulunmaktadır.