Silvan Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   SİLVAN

   Batman’a komşu olan Silvan, Diyarbakır’ın en doğusunda yer alır. Asurlular dönemine uzanan geçmişi, binlerce yıl boyunca çeşitli medeniyetlere tanıklık etmiştir. 

   İran Şahı tarafından milattan sonra 5. Yüzyılda yapılan bir katliamda şehit edilen 40 Hristiyanın kemikleri şehirdeki kalenin kemerlerine gömülmüştür. Bu yüzden yerel halk tarafından ‘Şehitler Şehri’ olarak da anılır.

   Zengin tarihi ve meşhur Malabadi Köprüsü ile Silvan, her dönem Diyarbakır’ın en çarpıcı ilçelerinden biri olmuştur.

   SİLVAN’A NASIL GİDİLİR?

   Batman’a oldukça yakın olan Silvan’a iki farklı yoldan ulaşım mevcut. İster Diyarbakır Havalimanı‘na uçarak buradan yaklaşık 1 saatlik yolculuk ile Silvan’a geçebilir, ister Batman Havalimanı‘na uçarak buradan yaklaşık 40 dakikalık bir aktarma ile Silvan’a ulaşabilirsiniz.

   SİLVAN’DA NEREDE KALINIR?

   Silvan’da konaklama için fazla opsiyon bulunmamaktadır. İlçe merkezindeki birkaç otelin yanı sıra öğretmenevi farklı bir alternatif olarak öne çıkar.

   Silvan

   SİLVAN’DA GEZİLECEK YERLER

   · Silvan Kalesi, milattan önce Tigran Krallığı tarafından inşa edilmiştir. Bizans döneminde de uzun yıllar önemli yerleşim bölgelerinden biri olmuştur.

   Dolgu sistemiyle yapılan ilk kale olan Silvan Kalesi, Bizans dönemindeki iyileştirmelerle günümüze kadar gelmeyi başarmıştır.

   · Malabadi Köprüsü, 12. Yüzyılda Batman yolu üzerinde inşa edilen ve türkülere konu olan meşhur köprüdür. Dünyadaki en büyük taş köprülerden biri olan yapının iki ucunun altında ise zorlu hava şartlarında yolcuların konaklayabileceği odalar bulunmaktadır.

   · Hasuni Mağaraları, Diyarbakır’ın en büyük mağaralar topluluğudur. Dev bir kaya parçasının içi oyularak yapılan ve yaklaşık 300 odası bulunan bu yapının içinde kanallar, hamamlar, sarnıçlar ve hatta kiliseler bulunmaktadır.

   · Selahaddin Eyyubi Cami, Eyyubiler döneminde inşa edilen bölgenin en büyük ve eski yapısıdır. İhtişamlı görüntüsü İran edebiyatının önemli gezginlerinden Nasr-ı Hüsrev’in yazılarına konu olmuştur.

   · Kırık Minare, Eyyubiler döneminde yapılan bir başka yapıdır. İsmi ise, günümüzde beş katlı olan yapının ilk yapıldığında daha fazla katı olduğu söylentisinden gelir. Bir zamanlar gözlemevi olarak kullanılan minarenin aslında bir kiliseye ait olduğu ve üzerinde çan bulunduğu da anlatılır.

   SİLVAN’DA NEREDE VE NE YENİR?

   Diyarbakır mutfağının birçok örneği Silvan’da mevcuttur. Kebap ve ciğer çeşitleri içinden özellikle acılı kebabını denemekte fayda var.

   QR kod ile indirin

   • Kuşadası

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Mavi bayraklı eşsiz plajları ve dünyaca ünlü Efes Antik Kenti ile her yıl milyonlarca turistin akın ettiği Kuşadası‘nın mutlaka görmelisiniz!

   • Fatsa

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Gaga Gölü, Bolaman Kalesi, Yasonburnu Kilisesi gibi turistik yerlerin yanı sıra Cip Şenliği, Pilav Günü gibi festivallere de ev sahipliği yapan Fatsa’yı mutlaka görmelisiniz!

   • Tarsus

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Eski dönemde Çukurova’ya başkentlik yapan Tarsus, Mersin’in en önemli ilçelerinin başında gelir.

   • Datça

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Türkiye’de oksijen oranının en yüksek yerlerinden olan Datça; limanları, tarihi evleri, koyları, plajları, yel değirmenleri ve tarihi zenginlikleri ile adeta bir turizm cennetidir.

   • Tire

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Tire, doğal havası, tarihi yapıları ve yerel lezzetleriyle turistlerin uğrak noktası olmayı başarmıştır.

   • Mudanya

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Meşhur zeytin bahçeleri, eski Rum evleri, sahildeki sıra sıra dizilmiş balıkçıları ve tarihe tanıklık etmiş Mudanya Mütareke eviyle sessiz sakin bir ortamda doğayla iç içe bir tatil için en doğru adres Mudanya!