Dominik Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   DOMİNİK

   Ülkemizde yayınlanan ünlü yarışma programı Survivor’ın çekimlerinin yapıldığı yer olarak tanınan Dominik’in bundan çok daha fazlasını barındırdığını biliyor musunuz? Güney Amerika’da ayak basılan ilk ülke olan Dominik eşsiz doğal güzelliklerini yanı sıra tarihi dokusuyla unutulmaz bir tatil için en doğru adres!

   Dünyaca ünlü kaşif Christopher Colombus’un dünyayı keşfe çıktığı yolculukta ayak bastığı ilk toprak olan Dominik Cumhuriyeti Karayipler’deki Hispanola adasında yer alıyor. Küba, Jamaika ve Haiti ile çevrili olan bu ülke aynı zamanda Avrupalıların Güney Amerika’daki ilk yerleştikleri yer olarak biliniyor.

   DOMİNİK’E NASIL GİDİLİR?

   Huzur, tarih ve denizin harmanlandığı bir tatil vadeden Dominik’e vizesiz olarak giriş yapılıyor ancak Türkiye’den direkt uçuş bulunmuyor. Yapılacak aktarma sayısına bağlı olarak ortalama 12 saat süren bir yolculuk sonrası ülkenin başkenti Santo Domingo’ya ulaşılıyor.

   DOMİNİK’E NEREDE KALINIR?

   Bölgenin en önemli turizm merkezlerinin ilk sırasında yer alan Dominik’te konaklama açısından çok sayıda opsiyon bulunuyor. Hesaplı ve doğa ile iç içe butik pansiyonlardan beş yıldızlı otellere kadar değişen kategorilerdeki tesislerden birini tercih edebilirsiniz.

   Dominik

   DOMİNİK’E GEZİLECEK YERLER

   Dominik hem tarihi yerleri hem de doğal güzellikleriyle turistler için yapacak çok sayıda aktiviteye sahip bir ülke. Başkent Santo Dimango tarihi ve eşsiz doğasıyla bilinirken, deniz ve plaj isteyenler için ise en doğru adres Punta Cana ve Cabarete. Daha önceleri turistlerin favori adreslerin olmayan Dominik günümüzde ise en çok turist çeken ülkelerden birisi konumunda. Ülkede en çok rağbet gören şehir ise başkent Santo Domingo. Geçmişten izler taşıyan sokakları, kendine özgü mimarisi ile insanı bir anda içine çeken Santo Domingo’nun sokaklarında kaybolmak sizi mükemmel bir yolculuğa çıkaracak! Yeni Dünya’nın keşfinde ilk adım olan bu şehirde görülmesi gereken başlıca yerler şöyle: 

   • Cetadral Primada de America

   • Las Damas Sokağı

   • Fortaleza Ozama

   • Panteon Nacional

   • Museo de las Casas Reales

   • Alcazar de Colon

   • El Conde Sokağı

   • Los Tres Ojos

   • Plaza Espana

   • Çin Mahallesi

   • Isla Catalina

   Dominik

   DOMİNİK’TE NE YENİR?

   Dominik mutfağı çevresindeki Orta ve Güney Amerika’dan esintilerin çokça görüleceği bir yer. Deniz mahsülleri, tropikal meyveler, sebzeler ve özellikle siyah fasulye kullanımı oldukça yaygın. Yerel yiyeceklerden mangu, Creole soslu yengeç, habichuela ve bilinenden daha farklı bir tadı olan içkileri Rom’u mutlaka denenmesi gerekenlerin başında geliyor.

   DOMİNİK’TE GECE HAYATI

   Dominik’te eğlence açısından memnun ayrılacağınızı garanti edebiliriz. Sokaklarından müzik sesinin eksik olmadığı ülkede eğlenceler sabahın ilk ışıklarına kadar sürüyor. Jamaika’ya yakın olması nedeniyle Raggae’nin oldukça yaygın olduğu Dominik’ye yılın belirli dönemlerinde düzenlenen müzik festivallerine dünyanın dört bir yanından ziyaretçi geliyor. Ekim aylarında yapılan Dominican Republic Jazz Festival ise bu festivallerin en bilineni.

   Dominik sokaklarında oldukça fazla sayıda görülen mağazalara uğrayarak sevdiklerinize hediyelik eşyalar bakabilirsiniz. Ayrıca ülkenin ünlü purosunu da farklı aromalı çeşitleriyle deneyimleyebilirsiniz.

   DOMİNİK’E NE ZAMAN GİTMELİ?

   Mevsim farklılığı nedeniyle Ağustos – Ekim ayları arasında yoğun yağış alan ve kasırgaların görüldüğü Dominik’e bu dönem dışında bir tatil planı yapmak en doğru tercih olacaktır.

   DOMİNİK’TE NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

   Dominik’te Türk vatandaşlarına vize uygulanmıyor ancak havaalanında 30 gün boyunca geçerli turist kartını almak gerekiyor. Ülke sonbaharda çok yoğun yağışın etkisi altında olduğu için tatil planını bu mevsimde yapmamak akıllıca bir hareket olacaktır. Ayrıca Dominik’teki restoranlarda da fiyatlandırma oldukça farklı yapılıyor. Menüdeki fiyatlara bakıp aldanmayın çünkü hesabın üstüne %16 vergi, %10 da vergi ücreti ekleniyor!

   DOMİNİK’TEKİ FESTİVAL ve ETKİNLİKLER

   • Santo Domingo Merengue Festivali – Temmuz / Ağustos

   • Puerto Plata Merengue Festivali – Ekim

   • Dominican Republic Jazz Festivali - Ekim

   uygunfiyat-apps
   • Bali

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Endonezya’ya bağlı tropik bir ada olan Bali altın rengi kumlarla dolu plajları ve turkuaz suları, mistik tapınakları, maymunlarla dolu doğa harikası ormanları ve ilginç kültürüyle dört dörtlük bir tatil için ideal bir yer!

   • Barselona

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    İspanya’nın ikinci büyük şehri ve Katalunya özerk bölgesinin başkenti olan Barselona, ülkenin Akdeniz kıyısındaki en önemli limanıdır.

   • İzlanda

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Atlas Okyanusu’nun en kuzeyinde, Amerika ve Avrupa’nın arasında yer alan bir ada olan İzlanda coğrafi konum olarak Amerika’ya daha yakın olmasına rağmen Avrupa ülkesi olarak kabul ediliyor.

   • Kudüs

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    3000 yıldan fazla geçmişiyle dünya tarihinin önemli şehirlerinden olan Kudüs, İsrail’in başkenti ve en büyük şehridir

   • Zürih

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Bankacılık merkezi olan Zürih hem tarihi mekanları hem de İsviçre’nin meşhur doğal güzellikleri ile mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri!

   • Londra

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Kasvetli havasına rağmen Big Ben, Tower Bridge, London Eye gibi mimari yapılarının yanı sıra birçok müze ve galeriye de ev sahipliği yapan şehir mutlaka görülmesi gereken yerler listesinin ilk sıralarında yer alıyor!