Düzce Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   DÜZCE 

   İstanbul ve Ankara’nın ortasında, Batı Karadeniz’in ise sahil şeridinde yer alan Düzce, M.Ö. 1390 yılına dayanan zengin tarihi ve yemyeşil doğası ile gezilmesi gereken kentler arasında yer almaktadır. 

   Her mevsim turist çeken şehir, bulunduğu bölgenin tek antik kenti Prusias’a ev sahipliği yapmaktadır. Yaşadığınız şehrin kalabalığından bunaldığınızda kolayca ulaşabileceğiniz bir güzergahta olması sebebiyle de bir kaçış noktası olan Düzce, keşfedilmeyi bekliyor. 

   Yeşille mavinin harmanlandığı bir tabiata sahip olan Düzce’de; rafting, yelken ve safari gibi doğa sporları yapabilir ya da el değmemiş doğasında uzun yürüyüşlere çıkarak tüm yılın yorgunluğunu üzerinizden atabilirsiniz.

   DÜZCE’YE NASIL GİDİLİR?

   Karadeniz’in batısında yer alan şehre karayolu ile ulaşabilirsiniz. 

   İstanbul’a 217 km, Ankara’ya 236 km ve Antalya’ya 639 km uzaklıkta bulunan Düzce’ye bulunduğunuz konuma göre havayolu ile de varabilmeniz mümkün. Havaalanı bulunmayan Düzce’ye İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı‘nı kullanarak kolaylıkla gidebilirsiniz. 

   DÜZCE’DE NEREDE KALINIR?

   Ziyaretçilerine gezip görmek için çok sayıda olanak sunan Düzce’de, konaklayabilmeniz için pek çok alternatife sahipsiniz. Şehirde 3-4-5 yıldızlı otellerde konaklayabileceğiniz gibi isterseniz bütçenize göre Topuk Yaylasında bulunan Fenerbahçe Sosyal Tesislerinde ya da pansiyon, apart otellerde kalabilirsiniz.

   Düzce

   DÜZCE’DE GEZİLECEK YERLER

   ·  Adını Bizans prensesi Eftelya’dan alan Efteni Gölü, şehir merkezine sadece 10 kilometre uzaklıktadır. 

   Üzerine düşen çiçeklerle turistlerin dikkatini çeken göl; şehrin doğal güzelliklerindendir. Aynı zamanda bir kuş cenneti olan göl, 150 çeşit kuşa ev sahipliği yapar. 

   Efteni Gölü, etrafında bulunan yemyeşil ormanları, 120 metre yükseklikten akan Güzeldere Şelalesi ve huzur veren su sesi ile şehirde gezmeniz gereken yerlerin başında gelir. 

   · Konuralp Müzesi, Düzce’nin Konuralp beldesinde 1994 yılında açılmıştır. Müzede, Roma İmparatorluğu’ndan kalma toplam 6118 tarihi eser sergilenmektedir. 

   Düzce’nin tarihi ve kültürel birikimini görebileceğiniz müzenin bahçesinde, Prusias Ad Hypium antik kentinden çıkarılmış mezar stelleri, lahit, sütun ve sütun başlıkları sergilenmektedir.

   · Rafting severlerin akınına uğrayan Melen Çayı, Düzce’nin Yığılca ilçesinde bulunur. Su seviyesi çok yüksektir ve 13 kilometrelik uzunluğu ile Türkiye’nin 3. büyük rafting parkurudur. En heyecanlı rafting alanlarından biri olan Melen Çayı, şehre geldiğinizde mutlaka gelmeniz gereken noktalardandır. 

   · Doğaseverlerin uğrak noktalarından olan Pürenli Yaylası, ismini üzerinde bulunan püren ağaçlarından alır. Şehir merkezine sadece 28 kilometre mesafede bulunur ve rakımı 1400 metredir. Etrafını saran göknar ve kayın ormanları, üzerinde yaşayan geyik, karaca, tilki gibi yaban hayvanları ve içinde bulunan mevsimlik küçük göleti ile Pürenli Yaylası; Düzce’nin görülmesi gereken doğal güzelliklerindendir. 

   Üzerinde bir çeşmenin de bulunduğu yaylada kamp yapabilir ve küçük göletin etrafından muhteşem fotoğraflar çekebilirsiniz.  

   · Ulaşımın oldukça kolay olduğu Fakıllı Mağarası, Akçakoca şehir merkezine 8 kilometre uzaklıktadır. 1012 metre uzunluğundaki mağaranın 350 metrelik bölümü ziyarete açılmıştır.

   Mağara içindeki nemli, sıcak ve serin havanın astım ve nefes darlığı hastalıklarına iyi geldiği söylenmektedir.

   · Akçakoca’ya 15 kilometre uzaklıktaki Hemşin köyünde bulunan Hemşin Camii'nin geçmişi 1877 yılına dayanır. Hemşinliler tarafından yaptırılan cami, çivi kullanılmadan ahşap geçme tekniği ile inşa edilen çantı tipi camilerin en iyi örneklerindendir. 

   Tavan işçiliği ile dikkat çeken caminin minaresi ise ahşaptır.

   · Akçakoca Ceneviz Kalesi, Akçakoca ilçe merkezine çok yakın bir mesafede bulunur. Hem tarih hem de doğayı bir arada görebileceğiniz güzellikte bir kaledir.  Yüksek bir falezin kıyısında Latinler tarafından 1204 – 1264 yılları arasında yaptırılmıştır. Ceneviz Ticaret Yolu üzerindeki önemli duraklardandır. Gezerken şehrin tarihi dokusunu hissederken defne ağaçlarıyla kaplı muhteşem manzarası ile huzur bulup, piknik yapabilirsiniz.

   · Aydınpınar Şelaleleri, şehir merkezine 10 kilometre uzaklıktaki Güzeldere ve Samandere Şelaleleri arasında bulunur. Arka arkaya dökülen 5 ayrı şelale kümesinden oluşan şelaleler; gürgen, meşe, kestane gibi karışık yapraklı orman ağaçları arasında gürül gürül akar. 

   Trekking, foto-safari, çadır kampı yapabileceğiniz gibi eğer isterseniz I. Şelalede, şelale-kaya tırmanışı da yapabilirsiniz. Mayıs ayında Düzce’ye gelirseniz dağ çileği, Ağustos ve Eylül aylarında gelirseniz dalından böğürtlen yiyebilirsiniz.  Ayrıca bölgede bulunan bungalov evlerde kalabilir, alabalık tesislerinde taze alabalıkların tadına bakıp dinlenebilirsiniz.

   · Akçakoca, Düzce’nin en büyük ve en güzel ilçesidir. 35 kilometre uzunluğundaki kumsalı ile Karadeniz sahillerinin mavi bayrak alabilen tek turizm merkezidir. Yeşil ve mavinin karıştığı bu şirin tatil beldesi, İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlere yakın olması sebebiyle de turistlerin uğrak noktası haline gelmiştir. 

   Deniz sporlarına meraklısıysanız Karadeniz’in hırçın sularına dalabilir, heybetli dalgalarında sörf yapabilirsiniz.

   DÜZCE’DE NEREDE NE YENİR? 

   Arnavut, Çerkez, Abaza, Laz, Tatar, Gürcü gibi pek çok etnik kökenin bir arada yaşadığı Düzce; çok sayıda yemek kültürünün kaynaşması ile oluşmuş zengin bir mutfağa sahiptir.

   Düzce’ye geldiğinizde muhteşem doğasının yanı sıra zengin mutfağının da büyüsüne kapılabilirsiniz. Haluj, Düzce köftesi, ısırgan otlu gözleme, mezgit çorbası, mamursa, isli balık, Çerkez tavuğu, fındık makarnası, şıl börek, göbete, katlama, sarı burma, tavuklu keşkeği ve mısır ekmeği ile midesine düşkün ziyaretçileri memnun edecek olan Düzce’de çok çeşitli yöresel lezzetlerle tanışabilirsiniz.

   DÜZCE’YE NE ZAMAN GİDİLİR?

   Yazların sıcak, kışlarınsa soğuk geçtiği Düzce’de, Karadeniz iklimi hakimdir. Kış ve sonbahar ayları yılın en çok yağış alan dönemiyken en kurak dönem ise yaz aylarında yaşanır. 

   Doğal kaynakları, bozulmamış çevresi, tarihi geçmişi ve kültürel mirası ile dört mevsimde de gezebileceğiniz şehrin en çok turist ağırladığı dönem yaz aylarıdır.

   DÜZCE’DE DÜZENLENEN FESTİVAL VE ETKİNLİKLER

   · Kardüz Yayla Şenliği – Temmuz

   · Çınardüzü Köyü Odayeri Geleneksel Yayla Şenliği – Temmuz

   · Sinekli Yayla Şenliği – Temmuz

   · Kirazlı Köyü Kiraz Şenliği – Mayıs

   · Konuralp Gençlik Şöleni – Mayıs

   · Yağlıca Hasanlar Barajı Yelken ve Kültür Şenliği – Mayıs

   · Bekiroğlu Köyü Isırgan Şenliği – Temmuz

   · Atatürk’ün Düzce ve Selamlar Köyü‘ne Gelişi – Temmuz

   · Düzce Akçakoca Uluslararası Turizm Kültür ve Fındık Festivali – Temmuz

   · Kuzey Kafkasya Kültür ve Sanat Festivali – Temmuz

   · Gölyaka Kadırga Şenliği – Ağustos

   · Geleneksel Kırgınçayır Şenliği – Ağustos

    

   • Tunceli

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Bir vadi içinde akan nehrin yanına kurulan Tunceli yüksek kaleleri, kayalara oyulmuş derviş hücreleri ve çağlayanları ile kesinlikle gezilip görülmesi gereken yerlerdendir.

   • Bartın

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Batı Karadeniz bölgesinde yer alan Bartın; upuzun sahili, uçsuz bucaksız ormanları, mavi ile yeşilin her tonunu görebileceğiniz doğası ve tarihi yerleriyle masalsı bir güzelliğe sahiptir.

   • Hakkari

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Urartulara kadar dayanan tarihi bir geçmişe sahip olan Hakkari, Türkiye’nin güneydoğundaki en uç noktada yer almaktadır.

   • Tekirdağ

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    İstanbul’un yaklaşık 130 kilometre batısında yer alan Tekirdağ, Trakya’nın en büyük şehridir.

   • Kars

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    En yüksek il merkezlerinden biri olan Kars, dünyanın en eski yerleşim birimlerinden Ani Antik Kenti’ni sınırları içerisinde barındırır.