Lalapaşa Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   LALAPAŞA

   Lalapaşa, Edirne’nin en kuzeyinde bulunan ve geçmişi antik çağlara dayanan bir ilçedir. Günümüzdeki ismini ise Osmanlı döneminde Lala Şahin Paşa’nın bölgeyi ele geçirmesi üzerine I. Murat’ın yönetimi komutanına tahsis etmesiyle alır.

   Tarih öncesi çağdan kalan antik mezarları ve Mimar Sinan imzası taşıyan yapılarıyla Lalapaşa, avcılığa gönül verenlerin de uğrak mekanlarından biridir.

   LALAPAŞA’YA NASIL GİDİLİR?

   Edirne şehrinde havalimanı bulunmamaktadır. En yakın havalimanı Tekirdağ‘daki Çorlu Havalimanı‘dır. Çorlu’ya Ankara üzerinden günlük seferler düzenlenmektedir. Havalimanından Edirne’ye otobüs ile yaklaşık 1,5 saatlik yolculukla ulaşabilirsiniz.

   Bir başka alternatif ise İstanbul’daki Atatürk Havalimanı‘dır. Türkiye’nin her yerinden günün her saati Atatürk Havalimanı‘na uçuş bulabilirsiniz. Atatürk Havalimanı‘ndan Edirne’ye otobüs ile yaklaşık 2,5 saatlik yolculukla gidebilirsiniz.

   Edirne’nin merkezinden yaklaşık 25 kilometre kuzeyinde bulunan Lalapaşa’ya yarım saatlik bir yolculukla ulaşabilirsiniz.

   LALAPAŞA’DA NEREDE KALINIR?

   Lalapaşa’da konaklama için pek alternatif yer almıyor. Merkezde bulunan birkaç küçük otel ve günlük kiralık daireler bulunuyor.

   Burada konaklamayı düşünmüyorsanız, oldukça yakın olduğundan Edirne merkezinden günübirlik şeklinde de ziyaret edebilirsiniz.

   Lalapaşa

   LALAPAŞA’DA GEZİLECEK YERLER

   · Dolmen, bölgenin en çok ilgi çeken yapılarıdır. Tarih öncesinden kaldığı varsayılan anıt mezarlar, bir ana oda ve etrafını çevreleyen dev taş bloklardan oluşur. Tonlarca ağırlıktaki bu taşların antik dönemde üst üste bindirilmesi büyük merak konusudur. Yapılan araştırmalar sonucu dolmenlerin içinde çeşitli madeni takılar ve gözyaşı şişelerine rastlanarak bulunan eşyalar Edirne Arkeoloji Müzesi’ne gönderilmiştir.

   Lalapaşa Kapaklısı olarak da bilinen bu mezarların benzerlerine Kars’ta da rastlanır. Aradaki mesafe göz önüne alındığında aralarındaki benzerlik bir başka merak konusu doğurur.

   · Menhirler, Hacıdenişment Köyü‘nde bulunan dik olarak yerleştirilmiş devasa bloklardır. Genel kanı mezar taşı olmasına karşın eskiden yerel halkın dini ritüeller için kullandığı semboller şeklinde de kabul edilir.

   · Muhyiddin Baba Türbesi, dönemin önemli halk ozanlarından Muhyiddin Abdal’ın mezarının bulunduğu yapıdır. Hacı Bektaş-ı Veli’nin yolundan giden şair, Kalenderi türünde de önemli eserler yapmıştır.

   · Tümülüsler, içinde mezar veya mezarlık grubunu içeren taş ve toprak yığılarak oluşturulan tepeciklerdir. Bölgede son yıllarda arkeolojik kazılara hız verilerek birçok Tümülüs örneğine rastlanmıştır.

   · Avcılık, Lalapaşa’da Osmanlı döneminden kalma bir gelenektir. Şehzadelerin dinlenme ve avlanma bölgesi olan Lalapaşa’da özellikle Hacılar, Vaysal, Hacıdanişment, Kalkansöğüt ve Çallıdere gibi ormanlık alanlar ön plana çıkar. 

   Günümüzde av meraklıları, çevre illerden buraya avlanmak için geziler düzenlemektedir.

   LALAPAŞA’DA NEREDE VE NE YENİR?

   Küçük bir yerleşke olan Lalapaşa’da yeme-içme için fazla mekan bulunmuyor. Bulunan yerel lokantalarda Edirne’ye has yemeklere rastlayabilirsiniz.

   Havuzbaşı Restoran, ilçenin en öne çıkan yeridir. Merkezde yer alan mekan, alabalığı ile meşhurdur.

   QR kod ile indirin

   • Fatsa

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Gaga Gölü, Bolaman Kalesi, Yasonburnu Kilisesi gibi turistik yerlerin yanı sıra Cip Şenliği, Pilav Günü gibi festivallere de ev sahipliği yapan Fatsa’yı mutlaka görmelisiniz!

   • Halfeti

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Birecik Barajı’nın yapımı sırasında 2000 yılında Fırat’ın suları altında kalan Halfeti, adeta saklı bir cennete dönüşmüştür

   • İznik

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Anadolu’daki ilk Türk başkenti ve Hristiyan aleminin ilk büyük toplantısına ev sahipliği yapmış İznik hem sayısız tarihi mekanları hem de eşsiz doğasıyla tatil için en ideal yerlerden!

   • Uludağ

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Türkiye’nin en donanımlı kayak merkezlerine ev sahipliği yapan Uludağ tatiline kış aylarında da devam etmek isteyenlerin mutlaka gelmesi gereken bir yer.

   • Tortum

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Doğal güzellikleriyle tanınan Tortum, Erzurum’un kuzeyinde yer alan bir ilçedir.

   • Tatvan

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Diyarbakır, Elâzığ, Siirt, Ağrı karayollarının buluştuğu bir merkez olan Tatvan, beş bin yıllık tarihiyle de Türkiye’nin en eski yerlerinden biridir.