Keban Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   KEBAN

   Türkiye’nin en büyük ikinci baraj gölüne sahip olan Keban, Elazığ‘ın kuzeybatısında kalan bir ilçedir. Barajın yanı sıra Keban, oldukça köklü bir geçmişe sahiptir. Yapılan kazılarda milattan önce 5000 yılına dayanan tarihi buluntulara rastlanmıştır.

   Urartu ve Asur döneminden kalan eserler, günümüzde şehir merkezinde yer alan Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’nde sergilenmektedir.

   KEBAN’A NASIL GİDİLİR?

   Elazığ Havalimanı‘ndan karayolu ile yaklaşık 50 dakikalık yolculukla Keban’a varabilirsiniz. Şehir merkezinden kalkan dolmuşların yanı sıra çevre ilçelerden feribotla da ulaşım mümkündür.

   KEBAN’DA NEREDE KALINIR?

   Keban’da konaklama için fazla alternatif bulunmuyor. İlçe merkezinde yer alan öğretmenevi veya kiralık daireler seçenekleriniz arasında yer alıyor.

   Şehir merkezinden düzenlenecek günübirlik turla da bölgeyi rahatça gezebilirsiniz.

   Keban

   KEBAN’DA GEZİLECEK YERLER

   · Keban Barajı, ilçenin en önemli yapısıdır. Devasa büyüklükteki baraj, elektrik üretiminin yanı sıra balıkçılık ve piknik alanı olarak da kullanılmaktadır. Özellikle yaz aylarında çevre illerden büyük bir ziyaretçi akını olur.

   · Çırçır Şelalesi, Keban Baraj Gölü‘nün oluşumu esnasında doğan dünyanın en genç şelalelerinden biridir. İsmini bölgede yoğun olarak bulunan Çırçır böceklerinden alır. Çırçır böceklerinin ahenkli sesi, meşhur alabalığı ve çay bahçeleriyle bölgenin en ilgi çeken yeridir.

   · IV. Murat Köprüsü, IV. Murat zamanında Bağdat seferine giderken yapılmış tarihi bir köprüdür. Bakımsızlıktan dolayı iki ayağı arasındaki yıkılan kısım demir çubukların üzerine tahta konularak ulaşıma devam etmektedir.

   · Yusuf Paşa Cami ve Türbesi, 18. Yüzyılda dönemin Elazığ valisi Yusuf Ziya Paşa’nın yaptırdığı külliyedir. İçinde bir medresenin de yer aldığı yapı, Osmanlı mimarisinin klasik örneklerindendir.

   QR kod ile indirin

   • Harran

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Efsaneye göre Adem ile Havva’nın yeryüzünde ayak bastıkları ilk yer Harran Ovası’dır.

   • Gelibolu

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Çok zor şartlar altına savaşılan ve binlerce şehidin verildiği Gelibolu’yu gezdikten sonra bu ülke için ne bedeller ödendiğini daha iyi anlayacaksınız!

   • Kemer

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Mükemmel doğal güzellikleri, tarihi şehirleri, altın rengi plajları ile Kemer dört dörtlük bir tatil için her şeye sahip!

   • Silvan

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Batman’a komşu olan Silvan, Diyarbakır’ın en doğusunda yer alır. Asurlular dönemine uzanan geçmişi, binlerce yıl boyunca çeşitli medeniyetlere tanıklık etmiştir.

   • Beyşehir

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Selçuklu Sultanı Alaeddin Keykubat’ın, “Cennet ya burasıdır ya buranın altındadır” diyerek resmettiği Beyşehir; gölü, milli parkı, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle görülmeye değer bir bölgedir.

   • Edremit

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Balıkesir’in en güzel yerlerinden Edremit yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekanı oluyor. Altınoluk ve Akçay gibi mükemmel plajlarının yanında Kaz Dağı‘nın eşsiz doğal güzellikleriyle Edremit mutlaka görülmesi gereken yerlerden!