Erbil Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   ERBİL

   Kürtler, Araplar, Türkmenler ve Hristiyanlardan oluşan nüfusuyla kozmopolit bir yapıya sahip Erbil, petrol çalışmaları başladıktan sonra hem ticaret hem de turizm açısından eski şaşalı günlerini tekrar yakalamaya başladı. Mezopotamya toprakları üzerindeki kurulmuş olan şehir, tarihi dokusu ile ziyaretçilerini bekliyor!

   Bu yazımızda ‘Ortadoğu’nun en güzel şehirlerinden’ Erbil’de gezilecek önemli yerleri anlatmaya çalışacağız.

   ERBİL’E NASIL GİDİLİR?

   Ülkemizin güneyindeki şehirlerden karayolu ile de ulaşımın olduğu Erbil’e giderken, özellikle güvenlik açısından havayolunu tercih etmekte fayda var. Adana ve Diyarbakır’dan aktarmasız direkt uçuşların düzenlendiği Erbil’e İstanbul’dan da ortalama 2 saatlik bir uçuş sonrası ulaşabilirsiniz.

   ERBİL’DE NEREDE KALINIR?

   Erbil’de her bütçeye uygun konaklama tesisi bulmak mümkün. Merkezden uzaklaştıkça fiyatların düştüğü şehirde, hem turistik yerlere yakın olması bakımından hem de güvenlik açısından merkezdeki otel ve pansiyonlardan birini tercih etmenizde fayda var.

   Erbil

   ERBİL’DE GEZİLECEK YERLER

   · Erbil’in sembollerinden olan Erbil Kalesi'ni görmek için oldukça dik bir yokuştan çıkmanız gerekiyor. Şehrin en eski yapısı olan Erbil Kalesi UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınmış bir yapı.

   · Şehrin önemli müzelerinden olan Kültür Müzesi, Erbil Kalesi içinde yer alıyor. Kültür Müzesi’ni ziyaret ederek, yörede daha önce yaşamış olan medeniyetlerin kıyafetlerini ve tarihi eşyalarını görebilirsiniz.

   · “Erbil’in Kapalıçarşısı” olarak nitelendirilebilecek olan Bazaar, bölgenin en hareketli yerlerinin başında geliyor. Hediyelik eşyalar, kıyafetler, takılar, yöresel halılar vs. gibi sayısız eşyanın bulunabileceği Bazaar, Erbil’e geldiğinizde mutlaka uğramanız gereken yerlerden!

   · Sıcak ve kurak bir yer olan Erbil’de dinlenip nefes alınacak yerlerin başında Sami Abdurrahman Parkı geliyor. Parkın içindeki cafe ve restoranlarda yorgunluğunuzu atabilir, çay-kahve içebilirsiniz. 

   · Son zamanlarda birçok alışveriş merkezinin açıldığı Erbil’in en büyük AVM’si Family Mall’deki restoranlarda yemek yiyebilir, ünlü markaların mağazalarını dolaşabilirsiniz.

   · Binlerce yıldır medeniyetlerin beşiği olmuş Mezopotamya bölgesinde yapılan arkeolojik kazılardan çıkartılmış eserlerin bulunduğu Erbil Medeniyetler Müzesi, sizi tarihi bir yolculuğa çıkartacak!

   · Erbil’in en meşhur camisi olan Jalil Khayat Camisi; mavi çini işlemeleri, geniş avluları ve eşsiz mimarisiyle mutlaka görülmesi gereken yerlerden.

   · Erbil’de halkın en çok ilgi gösterdiği doğal alanlardan olan Gali Ali Beg’in içerisinde yemyeşil ağaçların yanı sıra küçük şelale ve göletler de yer alıyor. Parkın içindeki restoranlarda yemek yiyebilir, şehrin sıcak atmosferinden bir nebze olsun kaçabilirsiniz!

   · Erbil’in merkezinden 2 saat mesafedeki Korek Dağı, yöre halkının sıklıkla gittiği yerlerin başında geliyor. Korek Dağı‘na kış aylarında gittiğinizde karlar altına eşsiz bir manzara, yaz aylarında gittiğinizde ise yemyeşil doğal güzellikler sizi bekliyor olacak!

   ERBİL’DE NE YENİR?

   Erbil’de İslam, Kürt, Arap, Türk ve Lübnan mutfaklarının esintileri görülüyor. Ağırlıklı olarak pirinç, bulgur ve etin kullanıldığı Erbil mutfağında her damak tadına uygun bir lezzet bulmak mümkün. Son yıllarda ardı ardına açılan alışveriş merkezlerindeki fast-food restoranları da büyük ilgi görürken, bölgenin en meşhur yöresel yemekleri arasında kebap, şavurma, lahmacun gibi et ürünleri yer alıyor.

   Erbil

   ERBİL’DE GECE HAYATI

   Eğlence anlayışının çok gelişmediği bir ülke olan Irak’ta, aktif bir gece hayatı bulunmuyor. Yine de akşam bir şeyler içip stres atmak isterseniz ağırlıklı olarak Hristiyan nüfusun yaşadığı Ainkawa bölgesindeki birkaç bar veya meyhaneye gidebilirsiniz. 

   ERBİL’E NE ZAMAN GİTMELİ?

   Kış aylarında çok soğuk, yaz aylarında da tam tersi oldukça sıcak bir iklime sahip olan Erbil’e gitmek için Mart-Nisan ve Eylül-Ekim gibi ilkbahar ve sonbahar aylarını tercih edebilirsiniz.

   ERBİL’DEKİ FESTİVAL ve ETKİNLİKLER

   · Kayak Festivali - Şubat

   · Uluslararası Erbil Festivali - Mart

   uygunfiyat-apps
   • Andorra

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    İspanya ve Fransa arasında dağların arasına kurulmuş bir ülke olan Andorra ismini duyduğumuz zaman ‘Nerede?’ diye düşündüğümüz Avrupa’nın en ufak ülkelerinden birisi.

   • Venedik

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    ‘Kanallar Şehri’ ve ‘Aşıklar Şehri’ olarak da bilinen Venedik yüzyıllardır ayakta olan tarihi yapıları ve dünyaca ünlü gondollarıyla ziyaretçilerine eşsiz bir seyahat vadediyor!

   • İzlanda

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Atlas Okyanusu’nun en kuzeyinde, Amerika ve Avrupa’nın arasında yer alan bir ada olan İzlanda coğrafi konum olarak Amerika’ya daha yakın olmasına rağmen Avrupa ülkesi olarak kabul ediliyor.

   • Beyrut

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Savaşın izlerini silip toparlanma sürecine giren Beyrut hem Türkiye’ye yakınlığı hem de tarihi mekanlarıyla yakın destinasyonlarda tatile çıkmak isteyenlerin ilk tercihlerinden birisi konumunda.

   • Bratislava

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Tuna Nehri’nin kıyısına kurulmuş tarihi bir şehir olan Bratislava’nın hem Avusturya hem de Macaristan’a sınırı bulunuyor.

   • Brüksel

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Avrupa Birliği’nin başkenti olan Brüksel siyasi kimliğinin yanı sıra birçok tarihi mekana ve müzeye de ev sahipliği yapıyor.