İspir Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   İSPİR

   Erzurum’un kuzeybatısında yer alan İspir, dünyanın en hızlı akan akarsularından Çoruh Nehri ve Kaçkar Dağı ile meşhurdur. Özellikle bir doğa harika olan Yedigöller bölgesi ise huzuru bulabileceğiniz ender yerlerdendir.

   İSPİR’E NASIL GİDİLİR?

   Erzurum Havalimanı‘ndan karayolu ile yaklaşık 2 saatlik yolculukla İspir’e ulaşabilirsiniz. Fazla uzak olmamasına karşın kötü yolları nedeniyle yolculuk normalden uzun sürmektedir.

   İSPİR’DE NEREDE KALINIR?

   İspir’de konaklama için fazla alternatif bulunmamaktadır. Merkezde ve Kaçkar’daki küçük otellerin yanı sıra bungalov evlerinde kalabilirsiniz.

   İSPİR’DE GEZİLECEK YERLER

   · Yedigöller, Kaçkar Dağları‘nda yer alan göller bölgesidir. Deniz seviyesinden 3000 metre yükseklikte yer alan Yedigöller, turkuaz renkli volkanik ufak göllerden oluşur. 

   · İspir Kalesi, Saltuklar döneminde inşa edilen tarihi bir yapıdır. Geçiş yolu üzerinde olduğundan uzun yıllar birçok farklı devlet tarafından ele geçirilerek kullanılan kale ve surları, günümüze sağ salim ulaşmayı başarmıştır. 

   · İspir Cami, Saltuklar döneminden kalan bir başka tarihi yapıttır. Kesme taş ile inşa edilen ibadethane günümüzde halen kullanılmaktadır.

   · Kadıoğlu Medresesi, 18. Yüzyılda Osmanlı döneminde yapılan bir okuldur. Klasik Osmanlı mimarisinden çok uzak bir çizgi taşır.

   · Elmalı Mağarası, İspir’in en önemli doğa harikalarından biridir. Binlerce yılda oluşan sarkıt ve dikitlerle bir damlataş mağarasıdır. Rutubetli havasına karşın nefes darlığı ve astım hastalıklarına iyi geldiği söylenir. Gizemli mağaranın henüz diğer ucuna gidebilen olmamıştır.

   · Çoruh Nehri, rafting ve kano sporunu sevenlerin buluştuğu yerdir. Türkiye’nin farklı noktalarından düzenlenen turlarla her yıl yüzlerce kişi bölgeyi ziyaret eder. Yüksek debisi ile Türkiye’nin en zor rafting parkuru burasıdır.

   QR kod ile indirin

   • Beyşehir

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Selçuklu Sultanı Alaeddin Keykubat’ın, “Cennet ya burasıdır ya buranın altındadır” diyerek resmettiği Beyşehir; gölü, milli parkı, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle görülmeye değer bir bölgedir.

   • Kozan

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Kozan, yaylaları, tarihi evleri ve meşhur kaleleriyle Adana’nın en eski yerleşim yerlerinden biri.

   • Kemer

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Mükemmel doğal güzellikleri, tarihi şehirleri, altın rengi plajları ile Kemer dört dörtlük bir tatil için her şeye sahip!

   • Seferihisar

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    İzmir’in güneybatısında kalan ve eski İyon uygarlığı zamanında kurulan eski bir yerleşkedir. Ülkemizdeki ilk ‘yavaş şehir’ olarak anılan da ilçedir.

   • İhsaniye

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Tarihi Ayazini Kasabası, Gazlıgöl Kaplıcaları, ormanlarla kaplı tabiatı ile İhsaniye; Afyonkarahisar’ın gezilmesi gereken köşelerindendir.

   • Alanya

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Tarihi kaleleri, doğa harikası alanları ve meşhur plajlarıyla Alanya ülkemizin tatil cennetlerinin başında geliyor.