İspir Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   İSPİR

   Erzurum’un kuzeybatısında yer alan İspir, dünyanın en hızlı akan akarsularından Çoruh Nehri ve Kaçkar Dağı ile meşhurdur. Özellikle bir doğa harika olan Yedigöller bölgesi ise huzuru bulabileceğiniz ender yerlerdendir.

   İSPİR’E NASIL GİDİLİR?

   Erzurum Havalimanı‘ndan karayolu ile yaklaşık 2 saatlik yolculukla İspir’e ulaşabilirsiniz. Fazla uzak olmamasına karşın kötü yolları nedeniyle yolculuk normalden uzun sürmektedir.

   İSPİR’DE NEREDE KALINIR?

   İspir’de konaklama için fazla alternatif bulunmamaktadır. Merkezde ve Kaçkar’daki küçük otellerin yanı sıra bungalov evlerinde kalabilirsiniz.

   İSPİR’DE GEZİLECEK YERLER

   · Yedigöller, Kaçkar Dağları‘nda yer alan göller bölgesidir. Deniz seviyesinden 3000 metre yükseklikte yer alan Yedigöller, turkuaz renkli volkanik ufak göllerden oluşur. 

   · İspir Kalesi, Saltuklar döneminde inşa edilen tarihi bir yapıdır. Geçiş yolu üzerinde olduğundan uzun yıllar birçok farklı devlet tarafından ele geçirilerek kullanılan kale ve surları, günümüze sağ salim ulaşmayı başarmıştır. 

   · İspir Cami, Saltuklar döneminden kalan bir başka tarihi yapıttır. Kesme taş ile inşa edilen ibadethane günümüzde halen kullanılmaktadır.

   · Kadıoğlu Medresesi, 18. Yüzyılda Osmanlı döneminde yapılan bir okuldur. Klasik Osmanlı mimarisinden çok uzak bir çizgi taşır.

   · Elmalı Mağarası, İspir’in en önemli doğa harikalarından biridir. Binlerce yılda oluşan sarkıt ve dikitlerle bir damlataş mağarasıdır. Rutubetli havasına karşın nefes darlığı ve astım hastalıklarına iyi geldiği söylenir. Gizemli mağaranın henüz diğer ucuna gidebilen olmamıştır.

   · Çoruh Nehri, rafting ve kano sporunu sevenlerin buluştuğu yerdir. Türkiye’nin farklı noktalarından düzenlenen turlarla her yıl yüzlerce kişi bölgeyi ziyaret eder. Yüksek debisi ile Türkiye’nin en zor rafting parkuru burasıdır.

   QR kod ile indirin

   • Harran

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Efsaneye göre Adem ile Havva’nın yeryüzünde ayak bastıkları ilk yer Harran Ovası’dır.

   • Gelibolu

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Çok zor şartlar altına savaşılan ve binlerce şehidin verildiği Gelibolu’yu gezdikten sonra bu ülke için ne bedeller ödendiğini daha iyi anlayacaksınız!

   • Maçka

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Ladin ormanlarıyla kaplı Değirmendere dere yatağına kurulan bu şirin ilçe, Trabzon’a gelen turistlerin uğrak noktası haline gelmiştir.

   • Ödemiş

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    İzmir’in güneydoğusunda kalan ve birçok eski medeniyete ev sahipliği yapan eski bir yerleşkedir.

   • Ayvalık

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Balıkesir’in göz bebeği Ayvalık her sene binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlıyor. Türkiye’nin en güzel plajlarından Sarımsaklı ve eşsiz atmosferiyle Cunda Adası başta olmak üzere birçok güzel mekanıyla Ayvalık ziyaretçilerini bekliyor!

   • Bolvadin

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden olan Bolvadin tarihi yapıları, köprüleri, Eber Gölü, kaplıcaları ve lezzetli yemekleri ile önemli turizm merkezlerindendir.