İskenderun Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   İSKENDERUN

   M.Ö. 4. yüzyılda Büyük İskender’in İsos Savaşı‘nı kazanmasıyla kurulan antik kentten ismini alan İskenderun, Hatay’ın en kalabalık ilçesidir. Birçok uygarlığa ev sahipliği yapan toprakların geçmişi esasen milattan önce 16. yüzyıla dayanmaktadır ancak Fenikeliler tarafından inşa edilen şehirden günümüze değerli bir yapı kalmamıştır.

   Masmavi denizi ve altın rengi kumuyla son yıllarda bölgenin en önemli turizm merkezlerinden biri olarak gösterilmektedir.

   İSKENDERUN’A NASIL GİDİLİR?

   Hatay Havalimanı‘ndan yaklaşık 45 dakikalık yolculukla İskenderun’a varabilirsiniz. Şehir merkezinden bu ilçeye günün farklı saatlerinde minibüs seferleri yer almaktadır.

   İSKENDERUN’DA NEREDE KALINIR?

   İskenderun’da konaklamak için alternatifler mevcut. İster lüks otellerde ister daha hesaplı küçük otellerde kalabilirsiniz. Düşük bütçeli gezginler için öğretmenevi seçeneği de bulunuyor.

   İskenderun

   İSKENDERUN’DA GEZİLECEK YERLER

   · Aziz Pavlus Ortodoks Kilisesi, Kudüs Kilisesi’nden sonra döneminin en büyük ikinci kilisesi olarak inşa edildi. Ana Kilise olarak bilinen ibadethane, Hristiyanlığın yayıldığı dönemde Antakya’nın oynadığı rolü göstermektedir.

   · İtalyan Katolik Latin Kilisesi, 19. yüzyılda inşa edilen yapıdır. Kapusien rahipleri tarafından yapıldığı söylenir. Yapımı esnasında büyük özveri gösteren Aziz Antonio isimli rahip bu bölgeye taşınarak kendi adını taşıyan bir manastır okulu açılmıştır. Bu yüzden kilise Aziz Antuan Kilisesi olarak da bilinir.

   · Payas Kalesi, Haçlı savaşları döneminde yapılan etrafı hendeklerle çevrili görkemli bir yapıdır. Daha sonra Osmanlılar tarafından restore edilmiştir. Sekiz devasa burçlu surlarıyla günümüzde sapasağlam ayakta durmaktadır.

   · Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi, Hac ve İpek Yolu üzerinde yer alan ve içerisinde cami, kervansaray, hamam, medrese ve arasta bulunan Mimar Sinan eseridir. Mimar Sinan’ın ‘ustalık eserim’ dediği Edirne Selimiye Cami ile eş zamanlı yapılmıştır. Büyük bir alan üzerine kurulu külliye turistlerin uğrak noktalarından biridir.

   İSKENDERUN’DA GECE HAYATI

   İskenderun’da gece hayatı Arsuz bölgesinde yoğunlaşmaktadır. Burada bulunan disko ve barlar özellikle yaz döneminde oldukça hareketlidir.

   Birçok konser ve etkinliğe ev sahipliği yapan Metin Kokteyl Disko Bar ve en eğlenceli karaoke gecelerinin yaşandığı Kara Kedi Bar öne çıkan mekanlardır.

   QR kod ile indirin

   • Gelibolu

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Çok zor şartlar altına savaşılan ve binlerce şehidin verildiği Gelibolu’yu gezdikten sonra bu ülke için ne bedeller ödendiğini daha iyi anlayacaksınız!

   • Tatvan

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Diyarbakır, Elâzığ, Siirt, Ağrı karayollarının buluştuğu bir merkez olan Tatvan, beş bin yıllık tarihiyle de Türkiye’nin en eski yerlerinden biridir.

   • Erdek

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Ünlü plajları ve İstanbul’a yakınlığı nedeniyle yıllardır büyük ilgi gören Erdek Balıkesir’in en meşhur tatil beldelerinden biri.

   • Tarsus

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Eski dönemde Çukurova’ya başkentlik yapan Tarsus, Mersin’in en önemli ilçelerinin başında gelir.

   • Mudanya

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Meşhur zeytin bahçeleri, eski Rum evleri, sahildeki sıra sıra dizilmiş balıkçıları ve tarihe tanıklık etmiş Mudanya Mütareke eviyle sessiz sakin bir ortamda doğayla iç içe bir tatil için en doğru adres Mudanya!

   • Çeşme

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Altın kumsalları ve masmavi deniziyle tanınan Çeşme, yaz aylarının en kalabalık turistik mekanlarından biridir. Özellikle rüzgarlı havası ile rüzgar sörfü için biçilmiş kaftan olan Alaçatı, bu ilçenin sınırları içerisinde yer alır.