İskenderun Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   İSKENDERUN

   M.Ö. 4. yüzyılda Büyük İskender’in İsos Savaşı‘nı kazanmasıyla kurulan antik kentten ismini alan İskenderun, Hatay’ın en kalabalık ilçesidir. Birçok uygarlığa ev sahipliği yapan toprakların geçmişi esasen milattan önce 16. yüzyıla dayanmaktadır ancak Fenikeliler tarafından inşa edilen şehirden günümüze değerli bir yapı kalmamıştır.

   Masmavi denizi ve altın rengi kumuyla son yıllarda bölgenin en önemli turizm merkezlerinden biri olarak gösterilmektedir.

   İSKENDERUN’A NASIL GİDİLİR?

   Hatay Havalimanı‘ndan yaklaşık 45 dakikalık yolculukla İskenderun’a varabilirsiniz. Şehir merkezinden bu ilçeye günün farklı saatlerinde minibüs seferleri yer almaktadır.

   İSKENDERUN’DA NEREDE KALINIR?

   İskenderun’da konaklamak için alternatifler mevcut. İster lüks otellerde ister daha hesaplı küçük otellerde kalabilirsiniz. Düşük bütçeli gezginler için öğretmenevi seçeneği de bulunuyor.

   İskenderun

   İSKENDERUN’DA GEZİLECEK YERLER

   · Aziz Pavlus Ortodoks Kilisesi, Kudüs Kilisesi’nden sonra döneminin en büyük ikinci kilisesi olarak inşa edildi. Ana Kilise olarak bilinen ibadethane, Hristiyanlığın yayıldığı dönemde Antakya’nın oynadığı rolü göstermektedir.

   · İtalyan Katolik Latin Kilisesi, 19. yüzyılda inşa edilen yapıdır. Kapusien rahipleri tarafından yapıldığı söylenir. Yapımı esnasında büyük özveri gösteren Aziz Antonio isimli rahip bu bölgeye taşınarak kendi adını taşıyan bir manastır okulu açılmıştır. Bu yüzden kilise Aziz Antuan Kilisesi olarak da bilinir.

   · Payas Kalesi, Haçlı savaşları döneminde yapılan etrafı hendeklerle çevrili görkemli bir yapıdır. Daha sonra Osmanlılar tarafından restore edilmiştir. Sekiz devasa burçlu surlarıyla günümüzde sapasağlam ayakta durmaktadır.

   · Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi, Hac ve İpek Yolu üzerinde yer alan ve içerisinde cami, kervansaray, hamam, medrese ve arasta bulunan Mimar Sinan eseridir. Mimar Sinan’ın ‘ustalık eserim’ dediği Edirne Selimiye Cami ile eş zamanlı yapılmıştır. Büyük bir alan üzerine kurulu külliye turistlerin uğrak noktalarından biridir.

   İSKENDERUN’DA GECE HAYATI

   İskenderun’da gece hayatı Arsuz bölgesinde yoğunlaşmaktadır. Burada bulunan disko ve barlar özellikle yaz döneminde oldukça hareketlidir.

   Birçok konser ve etkinliğe ev sahipliği yapan Metin Kokteyl Disko Bar ve en eğlenceli karaoke gecelerinin yaşandığı Kara Kedi Bar öne çıkan mekanlardır.

   QR kod ile indirin

   • Viranşehir

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Tarihi milattan önce Sümerlere dayanan Viranşehir geçmişinde birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır.

   • Uludağ

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Türkiye’nin en donanımlı kayak merkezlerine ev sahipliği yapan Uludağ tatiline kış aylarında da devam etmek isteyenlerin mutlaka gelmesi gereken bir yer.

   • Keban

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Türkiye’nin en büyük ikinci baraj gölüne sahip olan Keban, Elazığ‘ın kuzeybatısında kalan bir ilçedir.

   • Silvan

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Batman’a komşu olan Silvan, Diyarbakır’ın en doğusunda yer alır. Asurlular dönemine uzanan geçmişi, binlerce yıl boyunca çeşitli medeniyetlere tanıklık etmiştir.

   • Anamur

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Doğal güzellikleriyle tanınan Anamur, ayrıca masmavi deniziyle sakin bir tatil arayışında olanların favori noktasıdır.

   • Beyşehir

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Selçuklu Sultanı Alaeddin Keykubat’ın, “Cennet ya burasıdır ya buranın altındadır” diyerek resmettiği Beyşehir; gölü, milli parkı, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle görülmeye değer bir bölgedir.