Samandağ Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   SAMANDAĞ

   Hatay’ın en kalabalık ilçelerinden biri olan Samandağ, Asi Nehri’nin Akdeniz’e döküldüğü havza etrafına kurulmuştur. Milattan önceki yıllarda şehirdeki liman, doğuya giden ticaret yolunun üzerinde yer aldığından büyük bir öneme sahipti. Çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapan topraklar, birçok tarihi yapıyı da içinde barındırır.

   SAMANDAĞ‘A NASIL GİDİLİR?

   Hatay Havalimanı‘ndan yaklaşık 40 dakikalık yolculukla Samandağ‘a varabilirsiniz. Şehir merkezinden bu ilçeye günün farklı saatlerinde minibüs seferleri yer almaktadır.

   SAMANDAĞ‘DA NEREDE KALINIR?

   Samandağ‘da konaklamak için fazla alternatif bulunmamaktadır. Antakya’ya oldukça yakın olduğu için şehir merkezinde kalırken, günübirlik ziyaret edebilirsiniz.

   SAMANDAĞ‘DA GEZİLECEK YERLER

   · Saint Simeon Manastırı, Aziz Simeon’un adının verildiği ibadethanedir. İçerisinde 3 kilise ve 1 vaftizhane yer alır. Rivayete göre küçük yaşta ailesini kaybeden Simeon, Halep’te ünlü bir keşişin yanında dini eğitim aldıktan sonra Antakya’ya döner. Burada Stilitler tarikatı adı verilen müritleriyle beraber dev sütunlardan oluşan manastırı inşa ederler. Tam 40 yılını Tanrı‘ya daha yakın olmak için 10 metre yüksekliğinde bir sütunun üzerinde yaşar. Kendisini tamamen Hristiyanlığa adayarak ömrünün son günlerine kadar buradan müritlerine ders vermiştir.

   · Titus Tüneli, Antik Roma döneminden kalan bir yapıdır. Nehirlerin ağzında bulunan iç liman sel basma tehlikesiyle karşı karşıya kalınca dönemin hükümdarının 7 metre yüksekliğinde ve 6 metre genişliğinde bu devasa tüneli inşa ettirir. Tünel vasıtasıyla sel suları yönünü değiştirerek limandan oldukça uzağa akmaya başlar.

   · Titus Mezarlıkları, tünelin oldukça yakınlarında yer alan kaya mezarlardır. İrili ufaklı birçok mezarlık bulunmaktadır. En ünlüsü ise Beşikli Mağarası denen kısımdır. Diğer mezarlıklardan oldukça farklı bir yapıya sahip olan mağara, turistlerin uğrak noktalarından biridir.

   · Vakıflı Köyü, Ermenistan’ın dışında dünyadaki tek Ermeni köyüdür. Organik tarıma geçen ilk köylerden olan Vakıflı, ünlü Musa Ağacı‘na da ev sahipliği yapar. Rivayete göre Hz. Hızır ile su içmek için dere kenarına inen Hz. Musa asasını bırakır. Geri döndüklerinde ise asanın filizlenerek ağaca dönüşmeye başladığını görürler. Günümüzde 6 metre çapındaki bu devasa çınar ağacına yerel halk tarafından Musa Ağacı adı verilir.

   · Surp Asdvadzadzin Kilisesi, Vakıflıköy’ünde yer alan Ermeni Apostolik kilisesidir.

   QR kod ile indirin

   • Tarsus

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Eski dönemde Çukurova’ya başkentlik yapan Tarsus, Mersin’in en önemli ilçelerinin başında gelir.

   • Silifke

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Sınırları içerisinde birçok antik kent barındıran Silifke, doğal güzellikleriyle de ön plana çıkan bir ilçedir.

   • Bodrum

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Homeros’un, Antik Yunan destanları İlyada ve Odysseia’da da bahsettiği Bodrum, sadece güneşli plajları, mavi turları ve ünlü gece hayatıyla değil aynı zamanda kültür turizmi açısından da birçok turistin ilgisini çekmektedir.

   • Sivrihisar

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Eskişehir’in doğusunda kalan Sivrihisar, şehrin en büyük ilçesidir.

   • Seferihisar

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    İzmir’in güneybatısında kalan ve eski İyon uygarlığı zamanında kurulan eski bir yerleşkedir. Ülkemizdeki ilk ‘yavaş şehir’ olarak anılan da ilçedir.

   • Bozcaada

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Ülkemizin en büyük üçüncü adası olan Bozcaada huzurlu bir tatil arayanların en çok tercih ettiği yerlerden. Meşhur şarapları, tertemiz koyları ve tarihi sokaklarıyla Bozcaada kesinlikle görülmesi gereken bir yer!