Havana Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   HAVANA

   Küba’nın başkenti olan Havana aynı zamanda 2 milyonu aşan nüfusuyla Karayipler bölgesinin de en büyük şehri olma özelliğine sahip. ‘Küba’ denilince akla ilk olarak komünizm, Fidel Castro ve Che Guevara geliyor ancak her yıl milyonlarca turist ağırlayan Havana, rengarenk evler ve klasik arabalardan geçilmeyen meşhur sokakları, insanı bir anda içine çeken eğlenceli atmosferi ve tabi ki dünyaca ünlü Rom ve Puro’su ile mutlaka görülmesi gereken yerlerden!

   Bu yazımızda ‘Devrim Ülkesi Küba’nın Gözbebeği’ Havana’da gezilecek önemli yerleri anlatmaya çalışacağız.

   Havana

   HAVANA’YA NASIL GİDİLİR?

   Türk vatandaşlarının Küba’ya giriş yapabilmeleri için vize almaları gerekiyor. Ülkemizden direkt seferlerin düzenlendiği Havana’ya yaklaşık 14-15 saatlik bir yolculuk sonrası ulaşabilirsiniz.

   HAVANA’DA NEREDE KALINIR?

   Dünyanın dört bir yanından turist çeken Havana’da konaklama açısından farklı alternatifler bulunuyor. Şehre geldiğinizde isterseniz butik pansiyon ve otellerden birini tercih edebilir, isterseniz de ‘Casa’ adı verilen kiralık konutlarda konaklayabilirsiniz.

   Havana

   HAVANA’DA GEZİLECEK YERLER

   • Plaza de la Revolucion (Devrim Meydanı): Havana’nın kalbinin attığı yer olarak tanımlanabilecek Devrim Meydanı özellikle 26 Temmuz’daki yıldönümü ve 1 Mayıs İşçi Bayramı sırasında sayısızı yüzbinleri aşana kalabalığa ev sahipliği yapıyor. Dünyaca ünlü Che Guevara figürünün de yer aldığı meydan Havana’nın en çok turist çeken yerleri arasında ilk sıralarda.

   • Plaza de San Francisco: Şehrin en renkli yerlerinden biri olan meydanda gün boyu Kübalı sokak sanatçılarının performanslarını izleyebilir, uzaklar kulağınıza gelen yöresel müziklerin sesi eşliğinde etrafı gezebilirsiniz. Rom yapımıyla ilgili bilgiler bulabileceğiniz Fundacion Havana Club, 1900’lü yıllardan günümüze kadar uzanan geniş bir araba koleksiyonunu görebileceğiniz Müze del Automovil gibi mekanlara da sahip olan meydan mutlaka görülmesi gereken yerler arasında.

   • Malecon: Havana’nın kıyı şeridinde kalan Malecon şehrin kalbinin attığı noktalar arasında yer alıyor. Gece gündüz hareketli bir atmosfere sahip olan bölgede özellikle akşam saatlerinde yöresel ezgiler eşliğinde dans eden gençleri izleyebilir, sokak tezgahlarından Rom veya Mojito alabilir, isterseniz bölgenin sonuna kadar giderek Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün heykelini görebilirsiniz.

   • Plaza de Armas: Havana’nın en çok ilgi gören turistik alanlarından biri olan meydan hem tarihi yapılara hem de cafe & restoran, hediyelik eşya dükkanları, sahaflar vs. gibi çok sayıda sosyal alana ev sahipliği yapıyor. Günün her saati hareketli olan Plaza de Armas’ta yürüyüşe çıkmadan Havana’dan dönmemelisiniz.

   Havana

   • Museo de la Revolucion (Devrim Müzesi): 26 Temmuz 1953’de Fidel Castro önderliğinde komünist rejime geçen Küba’da bu devrimle ilgili en geniş çaplı müze Havana’da yer alıyor. Süreç ve aktörleri ile ilgili oldukça geniş bir koleksiyonu bulabileceğiniz Devrim Müzesi’nde Castro ve Che ile ilgili birçok dokuman ve fotoğrafı görebilirsiniz.

   • Castillo de la Real Fuerza: 16. Yüzyılda korsan saldırılarından korunma amacıyla inşa edilen kale UNESCO’nun Dünya Mirası listesinde yer alıyor. Kıta üzerindeki en eski taş yapı olma özelliğine sahip olan kalede aynı zamanda İspanyol sömürgesinden bağımsızlığı kazanan Carlos Manuel De Cepedes’in heykeli bulunuyor.

   • Plaza Vieja: UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan bölge dünya genelinde rengarenk evlerin yan yana gelerek oluşturduğu meşhur fotoğrafıyla biliniyor. Ziyaretçileri açık olan turistik alanlarıyla turistlerin büyük ilgisini çeken bölgeye giderek etrafı gezebilir, hatıra fotoğrafları çektirebilirsiniz.

   • Plaza de la Catedral: Şehirdeki meşhur alanlardan olan Katedral Meydanı Havana’nın önemli noktalarından biri. 1787 yılında inşa edilen ve Amerika kıtası üzerindeki en eski katedrallerden biri olan Havana Katedrali’ne ev sahipliği yapan meydan turistlerden büyük ilgi görüyor.

   HAVANA’DA NE YENİR?

   Küba’ya geldiğinizde sizi oldukça zengin bir mutfak bekliyor olacak. Küba’nın dünyaca ünlü puroları ve milli içkisi Rom’un yanı sıra mojito vs. gibi bölgeye özgü içkileri deneyebileceğiniz şehirde çok sayıda yöresel lezzet bulunuyor. Ham muzların kızartılmasıyla hazırlanan tostones, mısır, soğan ve domuz etiyle yapılan tamales, patatese benzeyen bir tür sebze olan yuca, pilav ile birlikte servis edilen siyah fasulye yemeği congri gibi lezzetleri tadabileceğiniz Havana’da meşhur dondurma copella da mutlaka yemeniz gereken şeyler arasında.

   Havana

   HAVANA’DA GECE HAYATI

   Küba’nın başkenti Havana’da oldukça renkli bir gece hayatı var. Özellikle yaz aylarında eğlencenin sabahın ilk ışıklarına kadar sürdüğü şehir barlardan gece kulüplerine, diskolardan salsa clublara kadar değişen yelpazedeki mekanlarıyla her türlü eğlence anlayışına cevap veriyor. Salsa ve regaton müzikleri eşliğinde doyasıya eğleneceğiniz Havana’ya geldiğinizde Don Cangrejo, Casa de la Musica, Cecilia gibi ünlü mekanlara gidebilirsiniz.

   HAVANA’YA NE ZAMAN GİTMELİ?

   Yarı tropikal iklim kuşağında yer alan Küba’da Mayıs-Ekim döneminde yoğun yağışlar görülürken Aralık ve Nisan ayları arasında ise oldukça güzel bir hava yaşanıyor. Tatil için en uygun dönem olarak bu periyod ön plana çıkarken isterseniz seyahatinizi büyük kutlamaların yapıldığı 1 Mayıs İşçi Bayramı’na veya 26 Temmuz’daki Küba Devrimi yıldönümlerine denk getirerek unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

   HAVANA’DAKİ FESTİVAL ve ETKİNLİKLER

   • Habanos Cigar Festival – Şubat

   • Havana Carnival – Temmuz / Ağustos

   • International Havana Ballet Festival – Ekim

   • Havana International Jazz Festival – Kasım

   • Havana International Film Festival – Aralık

   uygunfiyat-apps
   • Sydney

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Dünyaca ünlü Opera Binası, Bondi Plajı gibi mekanları ve adanın yerlileri Aborjinlere ait eşsiz koleksiyonların görülebileceği müzeleriyle Sydney tam bir turizm cenneti!

   • Botsvana

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Afrika’da demokrasi olarak en gelişmiş ülkelerden birisi olan Botsvana bunun yanı sıra ülkedeki elmas madenleri ve çok sayıdaki doğal yaşam parkıyla biliniyor.

   • Lihtenştayn

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    İsviçre ve Avusturya arasında yer alan Lihtenştayn Avrupa’daki en küçük ülkelerden biri.

   • New York

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Dünyanın en büyük metropollerinden biri olan New York aynı zamanda Amerika’nın en kalabalık şehri olma özelliğine sahip.

   • Marsilya

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Fransa’nın Akdeniz kıyısında konumlanan ve M.Ö. 6. Yüzyılda Foçalılar tarafından kurulun Marsilya Avrupa’nın en önemli liman şehirlerinin başında geliyor.

   • Barselona

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    İspanya’nın ikinci büyük şehri ve Katalunya özerk bölgesinin başkenti olan Barselona, ülkenin Akdeniz kıyısındaki en önemli limanıdır.