Çeşme Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   ÇEŞME

   İzmir’in en batısında yer alan tatil beldeleriyle meşhur bir ilçedir. II. Beyazıd döneminde yapılan Çeşme Kalesi ve Müzesi’nin yanı sıra Kanuni döneminde inşa edilen kervansaray bölgenin tarihi yerlerini oluşturur.

   Altın kumsalları ve masmavi deniziyle tanınan Çeşme, yaz aylarının en kalabalık turistik mekanlarından biridir. Özellikle rüzgarlı havası ile rüzgar sörfü için biçilmiş kaftan olan Alaçatı, bu ilçenin sınırları içerisinde yer alır.

   Rum evleri, Arnavut kaldırımı taşlarıyla süslü sokakları ve butik otelleriyle son dönemin en popüler tatil beldesidir. 

   ÇEŞME’YE NASIL GİDİLİR?

   İzmir Adnan Menderes Havalimanı‘na indikten sonra Çeşme’ye gitmek için çeşitli alternatifler mevcut. Gerek havalimanı otobüsleri, gerek taksi vasıtası ile yaklaşık 1 saatlik seyahatle Çeşme merkezine gidebilirsiniz. Eğer yolculuğunuza Alaçatı ile devam edeceksiniz ise, minibüsleri kullanabilirsiniz.

   İlçe içinde ulaşım ise dolmuşlar ve otobüslerle sağlanır. Dolmuş ağı oldukça geniştir ancak gece saatlerinde çalışmaz. Özellikle gece yarısından sonra tek ulaşım yolu taksilerdir. Tarihi yerleri de gezmek istiyorsanız, araba kiralamanız tavsiye edilir.

   ÇEŞME’DE NEREDE KALINIR?

   Çeşme özellikle sezonda oldukça pahalı bir beldedir. Sayısız otel ve pansiyon bulunmasına karşın hemen hemen hepsi dolu olur. Merkezden uzaklaştıkça fiyatlar biraz düşer. Ilıca tarafı merkeze nazaran daha ucuzdur.

   Bütçe dostu bir tatil planlıyorsanız, mutlaka erken rezervasyon yaptırmanız gerekir. Lüks oteller her daim pahalı olsa da erken rezervasyonla orta halli oteller ve pansiyonları daha ucuza kapatabilirsiniz.

   Çeşme

   ÇEŞME’DE GEZİLECEK YERLER

   Adıyla müsemma Çeşme ili, sınırları içerisinde birçok tarihi çeşme bulundurur. Eski Çeşme, Kaymakam Sadık Bey gibi isimler ön plana çıkarken, çoğu benzer mimariye sahiptir.

   · Çeşme Kalesi, yörenin önemli tarihi yapılarının başında gelir. II. Bayezid zamanında yapılan kale, 1508 yılında inşa edildiğinde deniz kıyısındaydı ancak zamanla önündeki dolgu alanın büyümesiyle bugünkü yerini aldı.

   İçerisinde yer alan Çeşme Müzesi ise, ilk olarak 1965 yılında Topkapı Sarayı‘ndan gelen parçalarla silah müzesi maksadıyla açıldı. Aşırı nem nedeniyle zamanla oksitlenmeye başlayan silahlar, İzmir’deki Arkeoloji Müzesi’ne gönderildi. Günümüzde ise Ildırı Antik Kenti'nde yapılan kazılardan elde edilen parçalar sergilenmektedir.

   · Tarihi Kervansaray, 16. Yüzyılda Kanuni Sultan Süleyman tarafından inşa edildi. İki katlı yapı, U biçiminde mimarisiyle dikkat çeker. Günümüzde 45 odalı bir otele ev sahipliği yapan kervansaray, etrafındaki pazar ve dükkanlarla hediyelik eşya arayanlara geniş bir yelpaze sunar.

   · Sakin deniziyle bilinen Ayayorgi Plajı, Çeşme’nin en güzel tatil koylarından biridir. Son yıllarda sosyetenin akın etmesine karşın, masmavi denizi ve hareketli gece hayatıyla tatilcilerin favori mekanları arasında yer alır.

   · Ege yaşamının en basit hali Dalyan ise, çevresine nispeten daha uygun fiyatları ve imkanlarıyla dikkat tercih edilir. Tertemiz denizi, sakin yaşantısı ve butik otelleriyle tanınır.

   · Termal sularıyla meşhur Ilıca Plajı, şifalı kaplıcalarıyla bilinir. Özellikle Şifne Kaplıcası, çamur banyosuyla ünlüdür. Çeşme’nin diğer mahallelerine kıyasla fiyatları oldukça uygundur.

   · Antik dönemden kalan Ildırı (Erythrai), 60’lı yıllarda başlayan kazı çalışmalarıyla ünlenen yerleşkedir. Çeşme’nin o hareketli yaşantısından uzakta sakince tatil geçirmek isteyenlerin mekanı olarak anılır.

   · Erythrai, ‘kırmızı kent’ anlamına gelen eski Yunanca bir kelimedir. Yörenin en eski yerleşim birimlerinden biri olarak bulunan sitenin geçmişi Tunç devrine dayanmaktadır. Çıkarılan çoğu antik eşya, Çeşme Müzesi’ne taşınmasına karşın kazı bölgesinde enteresan yapılara rastlamak mümkün.

   · Pırlanta ve Altınkum Plajları, Çeşme’nin en batısında yer alır. Altın sarısı kumsalları ve soğuk deniziyle birçok tatilcinin gözde mekanıdır.

   · Alaçatı, son yıllarda Çeşme’nin yükselen değeri. Pahalı olmasına rağmen Çeşme’nin en kalabalık tatil beldesidir. Rüzgarlı ve dalgalı deniziyle sörf yapmak isteyenler için biçilmiş kaftandır.

   Butik otelleri, Arnavut kaldırımı ve her daim canlı gece hayatıyla tatilcilerin en uğrak noktalarından biridir.

   Çeşme

   ÇEŞME’DE NEREDE VE NE YENİR?

   Ege mutfağının hakim olduğu Çeşme’de özellikle deniz mahsulleri ve zeytinyağlı mezeler ön plana çıkar. Gerek kebap çeşitleri gerek sebze yemekleri olmak üzere birçok alternatif mevcuttur. 

   Boyoz ve kumru denenmeli, ünlü sakızlı muhallebi ile dondurması yenmeden dönülmemelidir. Merkezdeki Rumeli Pastanesi ve Alaçatı Tatlıcısı İmren en meşhur yerlerdir.

   ÇEŞME’DE GECE HAYATI

   Çeşme oldukça hareketli bir gece hayatına ev sahipliği yapar. Sabaha kadar süren eğlenceler, ister disko ister barlarda birçok alternatif mevcuttur. Sabahları beach club olarak hizmet veren yerler, geceleri ise gece kulübüne dönüşür.

   Yaz aylarında ünlü şarkıcılar ve dj’lerin sahne almasıyla muhteşem bir atmosfere kavuşur.

   QR kod ile indirin

   • Alanya

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Tarihi kaleleri, doğa harikası alanları ve meşhur plajlarıyla Alanya ülkemizin tatil cennetlerinin başında geliyor.

   • Mudanya

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Meşhur zeytin bahçeleri, eski Rum evleri, sahildeki sıra sıra dizilmiş balıkçıları ve tarihe tanıklık etmiş Mudanya Mütareke eviyle sessiz sakin bir ortamda doğayla iç içe bir tatil için en doğru adres Mudanya!

   • Bolvadin

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden olan Bolvadin tarihi yapıları, köprüleri, Eber Gölü, kaplıcaları ve lezzetli yemekleri ile önemli turizm merkezlerindendir.

   • Anamur

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Doğal güzellikleriyle tanınan Anamur, ayrıca masmavi deniziyle sakin bir tatil arayışında olanların favori noktasıdır.

   • İskenderun

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Milattan önce 4. yüzyılda Büyük İskender’in İsos Savaşı‘nı kazanmasıyla kurulan antik kentten ismini alan İskenderun, Hatay’ın en kalabalık ilçesidir.

   • Edremit

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Balıkesir’in en güzel yerlerinden Edremit yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekanı oluyor. Altınoluk ve Akçay gibi mükemmel plajlarının yanında Kaz Dağı‘nın eşsiz doğal güzellikleriyle Edremit mutlaka görülmesi gereken yerlerden!