Ödemiş Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   ÖDEMİŞ

   İzmir’in güneydoğusunda kalan ve birçok eski medeniyete ev sahipliği yapan eski bir yerleşkedir. Antik Yunan döneminden kalan sit alanları, Bozdağ kayak merkezi ve meşhur Birgi köyüyle İzmir’in en ilgi çekici ilçelerinden biridir.

   ÖDEMİŞ‘E NASIL GİDİLİR?

   Adnan Menderes Havalimanı‘ndan otobüs, minibüs veya trenle Ödemiş‘e gidebilirsiniz. Ulaşım yaklaşık 1,5 ila 2 saat arası sürer.

   ÖDEMİŞ‘TE NEREDE KALINIR?

   Ödemiş‘te konaklama konusunda fazla alternatif bulunmuyor. Merkezde bulunan 2 veya 3 yıldızlı oteller ya da öğretmenevinde kalabilirsiniz.

   Ödemiş

   ÖDEMİŞ‘TE GEZİLECEK YERLER

   Küçük Menderes’in suladığı alanlar üzerine kurulan 5000 yıllık tarihi ile Ödemiş, doyurucu bir geçmişe sahip. Helenistik, Roma ve Bizans dönemine ait kalıntılar ve yerleşkeler, Osmanlı izi taşıyan yapılar tarihi açıdan büyük bir zenginlik sunuyor.

   Günlüce yakınlarındaki Hypaipa Antik Kenti ve Birgi beldesindeki Zeus’un kutsal yeri Dios Hieron başta olmak üzere birçok sit alanı bulunuyor.

   · Bedia Akartürk Müzesi, Türk musiki ve sinema dünyasının yaşayan efsanelerinden Bedia Akartürk’ün yaşamı boyunca almış olduğu ödüllerin, giymiş olduğu sahne kıyafetlerinin ve resimlerinin sergilendiği müzedir.

   · Tarihi Arasta Çarşısı, ilçenin en eski ticaret merkezidir. Tarihi 19. yüzyılın başlarına dayanan çarşı, Osmanlı döneminin mimarisini taşır. Dar sokaklarında yer alan yüzlerce dükkanda ağırlıklı olarak el zanaatlarına ait parçalar satılır. Özellikle ipek dokumacılık ürünleri revaçtadır.

   · 125. Yıl Kültür Parkı, devasa bir alan üzerine kurulu içerisinde yapay gölet, şelaleler, çay bahçeleri, koşu yolları ve spor tesisleri bulunan bir parktır. Eşsiz güzelliği ve sakin havasıyla şehir yaşantısından bunalanların favori noktasıdır.

   · Ödemiş Müzesi, iki kattan oluşan bina esas olarak etnografya müzesi olarak düşünülmesine karşın arkeolojik eserlerin de yer aldığı bir sergi sarayıdır. Çevre bölgelerdeki kazılarda elde edilen bazı eserler, ilçe merkezinde bulunan bu müzede korunur. Eski medeniyetlere ait parçaların yanı sıra Osmanlı dönemine ait silahlar, eşyalar ve giysiler de sergilenir.

   · İlk Kurşun Anıtı, Hacıilyas Köyü girişinde yer alan heykeldir. Yunan işgaline karşı halkın örgütlenip ilk kurşunun atıldığı yerdir. Örgütlü direnişin ilk başladığı ve kıvılcımın tüm Anadolu’ya yayılmasında büyük öneme sahiptir. 

   Bu yüzden çevre illerden gelen katılımcıların iştirakiyle her yıl Mayıs’ın son haftasında ‘İlk Kurşun Bayramı’ kutlanır.

   · Gölcük, Bozdağ‘ın eteklerinde yer alan piknik alanıdır. Esas güzellik ise dağın tepesinde yer alan muhteşem gölüdür. Serin ve temiz havası nedeniyle yerel halk tarafından yayla olarak kullanılır.

   Kamp alanı, tekne turları ve en leziz yemekleri tadabileceğiniz restoranlarıyla mutlaka uğramanız gereken yerlerin başında geliyor.

   · Bozdağ Kayak Merkezi, Ege bölgesinin favori kış sporları merkezlerinden biridir. İzmir’e yakınlığı ve tesislerin geniş imkanlarıyla her kış binlerce kişiye ev sahipliği yapar. Özellikle Aralık ve Mart arası kayak için en elverişli dönemdir.

   İki teleski tesisi bulunan merkezde ayrıca yamaç paraşütü ve dağcılık sporları gibi alternatifler de bulunmakta.

   · Lübbey Köyü, nam-ı diğer hayalet köydür. Paranormal aktivitelerin bulunduğu yerleşke, son 30 yıldır terkedilmiş durumdadır. Köyde eski yerli halktan kalan 10 civarı kişi yaşamaktadır. Kurtuluş Savaşı zamanı efelerin geçiş noktası olan köy, günümüzde sadece meraklı gezginlerin ve habercilerin uğradığı bir yer olarak bilinir.

   · Birgi Mahallesi, Lidya ve Pers dönemine ait yapılar bulunmasına karşın ağırlıklı olarak Osmanlı izlerini taşıyan bir yerleşkedir. Dönemin önemli isimlerinin yaşadığı tarihi evlerin çoğu, Yunan işgali esnasında büyük bir yangında zarar görmüştür.

   Aydınoğlu Hamamı, Çakırağa Konağı, Ulu Cami, İmam-ı Birgivi Türbesi gibi önemli yapılar günümüzde bölgenin turistik cazibe merkezlerini oluşturur.

   Ödemiş

   ÖDEMİŞ‘TE NEREDE VE NE YENİR?

   Töngül pidesi, Ödemiş peyniri, maydanoz, süt ve yaş mayası ile bölgeye has bir lezzettir. 

   Yörenin en iyi patateslerinin yetiştiği yerde kumpiri denemeden dönmek olmaz. 

   Ödemiş Kebabı, yağlanmış ekmeği ile ünlenen köftedir. Birçok kişi kebap olarak bildiği aslında yağlı köftedir. Sumaklı soğan veya cacıkla yapılan özel sunumuyla aşık olacağınız bir tattır.

   Hurşit Kebap, Ödemiş‘in en iyi kebaplarının yapıldığı lokantadır. Hurşit isminin Ödemiş ile bağdaşmasını sağlamıştır. Günün her saati önündeki kalabalık sizi büyük bir şaşkınlığa sürükleyebilir.

   ÖDEMİŞ‘TE GECE HAYATI

   Genellikle kebapçıların bile akşamüstü saatlerinde kapattığını düşünürsek, Ödemiş ilçesi pek gece hayatının yaşanacağı bir yer değildir. Akşam dışarı çıkmak isteyenler, çevre ilçelerdeki aktivitelere katılması gerekir.

   QR kod ile indirin

   • Tarsus

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Eski dönemde Çukurova’ya başkentlik yapan Tarsus, Mersin’in en önemli ilçelerinin başında gelir.

   • Bozüyük

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Bilecik’in kalbinin attığı yer olarak tanımlanabilecek Bozüyük, Marmara ile diğer bölgeler arasında bir nevi köprü görevi görmesi sebebiyle ziyaretçilerin sıklıkla uğradığı yerlerin başında geliyor.

   • İskenderun

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Milattan önce 4. yüzyılda Büyük İskender’in İsos Savaşı‘nı kazanmasıyla kurulan antik kentten ismini alan İskenderun, Hatay’ın en kalabalık ilçesidir.

   • Ayvalık

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Balıkesir’in göz bebeği Ayvalık her sene binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlıyor. Türkiye’nin en güzel plajlarından Sarımsaklı ve eşsiz atmosferiyle Cunda Adası başta olmak üzere birçok güzel mekanıyla Ayvalık ziyaretçilerini bekliyor!

   • Çumra

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Türkiye’nin ilk modern şehircilik örneği olan Çumra, Konya’nın güney tarafında kalmaktadır.

   • Gelibolu

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Çok zor şartlar altına savaşılan ve binlerce şehidin verildiği Gelibolu’yu gezdikten sonra bu ülke için ne bedeller ödendiğini daha iyi anlayacaksınız!