Seferihisar Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   SEFERİHİSAR

   İzmir’in güneybatısında kalan ve eski İyon uygarlığı zamanında kurulan eski bir yerleşkedir. Ülkemizdeki ilk ‘yavaş şehir’ olarak anılan da ilçedir. 

   Tarihi yapıları, antik kentleri ve mavi bayraklı plajlarıyla büyükşehir kalabalığından kaçarak Ege kasabasına yerleşme fikrinin ilk doğduğu yerdir.

   Kavak Yelleri dizisi ve Ata Demirer’in ‘Olanlar Oldu’ filmine ev sahipliği yaparak ününe ün katmıştır.

   SEFERİHİSAR’A NASIL GİDİLİR?

   Adnan Menderes Havalimanı‘ndan otobüs veya minibüsle Seferihisar'a gidebilirsiniz. Ulaşım yaklaşık 1 saat sürer. 

   SEFERİHİSAR’DA NEREDE KALINIR?

   Seferihisar’da bütçenize göre kalabileceğiniz pek çok alternatif bulunmaktadır. İster 5 yıldız otel, ister pansiyon veya apart otellerde konaklayabilirsiniz. Sığacık veya bir başka sahil beldesinde rahatlıkla yer bulabilirsiniz.

   Seferihisar

   SEFERİHİSAR’DA GEZİLECEK YERLER

   · Sığacık, Seferihisar’ın sahil kasabasıdır. 16. yüzyılda Kanuni Sultan Süleyman’ın yaptırdığı Sığacık Kalesi ve her pazar günü etrafında kurulan yerel pazar, bölgenin en ünlü sembolleridir. Kale içinde ayrıca Süleyman Han Cami, medrese ve hamamı oldukça ilgi gören yerlerden.

   Pazar ve kale gezisinin dışında limanda bolca reklamlarını göreceğiniz tekne turlarına katılabilirsiniz.

   · Seferihisar Doğa Okulu, Seferihisar belediyesinin ‘cittaslow’ akımına dahil olduktan sonra başlattığı kültür projesidir. Dalında uzman kişilerin eğitim verdiği ve birçok ünlü ismin destek verdiği oluşum, doğa hakları ve felsefesi başta olmak üzere birçok alanda sertifikalı programlar düzenliyor.

   Okulun internet sitesi üzerinden programları takip edebilir ve katılım sağlayabilirsiniz.

   · Teos Antik Kenti, M.Ö. 1000 yıllarında Akalar’dan kaçan İyon uygarlığının bölgeye adım bastıktan sonra kurduğu 12 yerleşim bölgesinden biridir. Roma ve Helenistik dönem izlerini taşıyan kalıntılar arasında büyük bir Akropol ve devasa bir Dionysos Tapınağı bulunmaktadır. Ayrıca halen konserlerin verildiği bir antik tiyatro ve antik limanda yer almaktadır.

   · Lebedos Antik Kenti, 12 eski İyon kentinden biridir. Günümüzde Ürkmez beldesinin sınırları içerisinde bulunur. Eski döneme ait neredeyse hiç eser kalmamıştır. Sadece eski kalenin duvar taşlarından bir parça görebilirsiniz.

   · Akkum ve Ekmeksiz Plajları, Seferihisar’ın en gözde deniz tercihleridir. Görünce hayran kalacağınız güzellikteki mavi bayraklı kumsallarda belediyenin işlettiği kısımları şemsiye ve şezlong hizmeti vermektedir.

   · Doğanbey ve Payamlı, sıcak su kaynaklarıyla meşhur mağaraları ve akvaryum berraklığındaki koylarıyla Seferihisar’ın diğer deniz seçenekleridir. Yazlık evlerin ağırlıkta olduğu bölgede oldukça sakin bir tatil geçirebilirsiniz.

   Seferihisar

   SEFERİHİSAR’DA NEREDE VE NE YENİR?

   Enginar, yörede öne çıkan bitkilerinden biri. Büyük enginar tarlalarında yetişen taze ürünlerden birçok çeşit yemek yapılmaktadır. Özellikle Sığacık yakınlarındaki Artemis Restoran’da çorbasından tatlısına kadar çok sayıda tat bulunmakta.

   Seferihisar ve çevresinde uçsuz bucaksız zeytinliklere rastlamak mümkün. Gerek zeytin çeşitleri, gerek zeytinyağının en tazelerini bulabilirsiniz.

   Mandalina, yine yörede yetişen önemli ürünlerden. Hatta her kasım ayı bölgede geniş çaplı mandalina festivalleri düzenlenir.

   Tatlılardan ise Seferihisar katmeri öne çıkıyor. Yöredeki kadınların evlerinde yaptığı baklava, su böreği, helva, aşure ve bazlamalar da meşhur olsa da gitmişken katmeri yemeden dönmeyin.

   Sığacık Köy Ürünleri Pazarı, dünyada yaygınlaşan ‘fast food’ akımına karşı çıkan ‘slow food’ direnişinin en güzel örneklerinden biridir. Ev yapımı poğaça, kurabiye, pasta, kremalı börek sütlü çörek gibi envai çeşit hamur işinin satıldığı pazarda fiyatlar oldukça uygundur.

   Roma Pizza Eis Cafe, Sığacık’ta bulunan ve pizza ile mantısıyla meşhur mekan.

   SEFERİHİSAR’DA GECE HAYATI

   Yazlık ve sezonda oldukça kalabalıktır ancak gece hayatı pek hareketli değildir. ‘Cittaslow’ akımının felsefesine aykırı olmasına karşın yine de akşam dışarı çıkıp eğlenebileceğiniz birkaç mekan mevcut. Alternatif arayanlar komşu ilçe ve beldelere, hatta Kuşadası veya Çeşme’ye geçerek güzel bir akşam geçirebilir.

   QR kod ile indirin

   • Bozcaada

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Ülkemizin en büyük üçüncü adası olan Bozcaada huzurlu bir tatil arayanların en çok tercih ettiği yerlerden. Meşhur şarapları, tertemiz koyları ve tarihi sokaklarıyla Bozcaada kesinlikle görülmesi gereken bir yer!

   • Kaş

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Antalya’nın en güzel yerlerinden olan Kaş upuzun altın rengi plajları, antik kentleri ve doğal güzellikleriyle adeta keşfedilmeyi bekleyen bir cennet gibi!

   • Bolvadin

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden olan Bolvadin tarihi yapıları, köprüleri, Eber Gölü, kaplıcaları ve lezzetli yemekleri ile önemli turizm merkezlerindendir.

   • Narman

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Narman, Erzurum’un kuzeydoğusunda kalan jeolojik oluşumlarıyla ünlü bir ilçesidir.

   • Silvan

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Batman’a komşu olan Silvan, Diyarbakır’ın en doğusunda yer alır. Asurlular dönemine uzanan geçmişi, binlerce yıl boyunca çeşitli medeniyetlere tanıklık etmiştir.

   • Bodrum

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Homeros’un, Antik Yunan destanları İlyada ve Odysseia’da da bahsettiği Bodrum, sadece güneşli plajları, mavi turları ve ünlü gece hayatıyla değil aynı zamanda kültür turizmi açısından da birçok turistin ilgisini çekmektedir.