Tire Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   TİRE

   İzmir’in güneyinde yer alan ve Selçuk’a komşu oldukça eski bir yerleşkedir. Tarihi Hititler’e kadar dayanan tarihi belde, Bizans döneminde de sebebi bilinmemekle birlikte söz sahibi bir yönetime sahipti. 

   Sınırları içerisinde bulunan altın rezervleri sayesinde Lidya tarihinin de önemli bir parçasını oluşturur. 

   Tire, doğal havası, tarihi yapıları ve yerel lezzetleriyle turistlerin uğrak noktası olmayı başarmıştır. 

   TİRE’YE NASIL GİDİLİR?

   Adnan Menderes Havalimanı‘ndan otobüs, minibüs veya taksi ile Tire’ye gidebilirsiniz. Ulaşım yaklaşık 1 ila 1,5 saat arası sürer.

   TİRE’DE NEREDE KALINIR?

   Tire’de konaklama için fazla alternatif bulunmuyor. Merkezde bulunan 2 veya 3 yıldızları oteller, kiralık evler veya çevre ilçelerde kalarak günübirlik gelmeyi deneyebilirsiniz.

   Tire

   TİRE’DE GEZİLECEK YERLER

   · Tire Pazarı, Ege’nin en büyük pazar yerlerinden biridir. Aydın, Manisa gibi çevre illerden bile satıcılar ve alıcılar burada buluşur. Tam bir ot cenneti olan Tire pazarı, binbir çeşit sebzenin yanı sıra çeşitli el işleri, giysi ve takıların sergilendiği yerdir. Salı günleri kurulan yerel pazar, kaçıranlar için cuma günleri de küçük çapta kurulur.

   · Kaplan köyü, yemyeşil doğası ve tatlı su kaynaklarıyla öne çıkan bir yer. Doğayla iç içe olan Kaplan Dağ Restoranı, Türkiye’nin en iyileri arasında bulunuyor. Ege mutfağından birçok örneğin bulunduğu restorana rezervasyonsuz gitmeniz pek mümkün değil.

   · Yoğurtluoğlu Külliyesi, şehrin günümüze kalan önemli yapı taşlarından biri. Yoksul barınağı olarak da bilinen ibadethane, geniş avlusu, haremi, kütüphanesi ve farklı mimarisiyle oldukça dikkat çekiyor.

   · Necip Paşa Kütüphanesi, 19. yüzyılda Gürcü Mehmet Necip Paşa tarafından kuruldu. Osmanlı dönemine ait birçok kitap ve eserin sergilendiği mekan, Necip Paşa Vakfı‘nın gayretleriyle ayakta duruyor.

   · Ali Baba Tekkesi, Ahilik geleneğinin en eski dergahlarından biri. Evliya Çelebi’nin Ahi babası olarak hitap ettiği Ali Baba’nın bu evde yaşadığı kabul ediliyor. Bektaşi tarikatının birçok önemli isminin mezarları burada bulunuyor.

   · Theos Mozolesi, M.Ö. 3. yüzyıldan kalma büyük bir anıt mezar. Tam olarak kime ait olduğu bilinmiyor ancak tarihçiler Selevkos kralı II. Theos adına yaptırıldığına inanıyor. Yörenin önemli tarihi eserlerinden biri olan mezar, ilginç yapısıyla turistlerin uğrak noktalarından biridir.

   TİRE’DE NEREDE VE NE YENİR?

   Yöresel ot yemeklerinin yanı sıra Tire, köftesiyle de meşhurdur. Bir nevi çöp şiş olan bu lezzeti diğerlerinden ayıran farkı ise etidir. Özel olarak hazırlanan köftenin harcında klasik ekmek, soğan ve baharatlar yerine sadece kıyma ve tuz bulunur. Tereyağıyla beraber bambaşka bir tada dönüşür.

   Keşkek, yerel tat arayanların diğer alternatifi. Bunun yanında çeşitli ot kavurmalar ve meşhur karadutlu lor tatlısı denenebilir.

   TİRE’DE GECE HAYATI

   Tire’de pek gece hayatı bulunmuyor. Keyifli bir akşam yemeği sonrası en fazla çay veya kahve içebileceğiniz mekanlar mevcut. Eğlence arayanların komşu ilçelere geçmesi gerekmekte.

   QR kod ile indirin

   • Çeşme

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Altın kumsalları ve masmavi deniziyle tanınan Çeşme, yaz aylarının en kalabalık turistik mekanlarından biridir. Özellikle rüzgarlı havası ile rüzgar sörfü için biçilmiş kaftan olan Alaçatı, bu ilçenin sınırları içerisinde yer alır.

   • Seferihisar

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    İzmir’in güneybatısında kalan ve eski İyon uygarlığı zamanında kurulan eski bir yerleşkedir. Ülkemizdeki ilk ‘yavaş şehir’ olarak anılan da ilçedir.

   • Bodrum

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Homeros’un, Antik Yunan destanları İlyada ve Odysseia’da da bahsettiği Bodrum, sadece güneşli plajları, mavi turları ve ünlü gece hayatıyla değil aynı zamanda kültür turizmi açısından da birçok turistin ilgisini çekmektedir.

   • Beypazarı

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Tarihi Osmanlı evleri, meşhur yemekleri, müzeleri ve ünlü gümüş eşyalarıyla Beypazarı Ankara’nın en güzel yerlerinden biri.

   • Mudanya

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Meşhur zeytin bahçeleri, eski Rum evleri, sahildeki sıra sıra dizilmiş balıkçıları ve tarihe tanıklık etmiş Mudanya Mütareke eviyle sessiz sakin bir ortamda doğayla iç içe bir tatil için en doğru adres Mudanya!

   • Tatvan

    uygunfiyat - ucuz uçak bileti

    Diyarbakır, Elâzığ, Siirt, Ağrı karayollarının buluştuğu bir merkez olan Tatvan, beş bin yıllık tarihiyle de Türkiye’nin en eski yerlerinden biridir.