Kahramanmaraş Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   KAHRAMANMARAŞ

   Kahramanmaraş, eski ve halk arasında daha yaygın adıyla Maraş, 1 milyondan fazla nüfusuyla Türkiye’nin en kalabalık on sekizinci şehridir. Kültür, inanç, termal ve yayla turizmiyle tatil anlayışınızı tümüyle değiştirebilecek potansiyele sahip olan kent, tabiat parkları ve doğal koruma alanları ile Türkiye’nin gözde şehirlerinden biri olmayı başarmıştır.

   Hititler tarafından kurulan Maraş şehri, daha sonra birçok önemli uygarlığın egemenliği altına girmiştir. Kurtuluş Savaşı’nda gösterdikleri kahramanlıklar nedeniyle TBMM tarafından 5 Nisan 1925’te şehre İstiklal Madalyası verilmiştir ve 7 Şubat 1973’te Maraş olan adı, Kahramanmaraş olarak değiştirilmiştir.

   Barajlar şehri olarak bilinen Maraş; su kaynaklarının bol olması, yapısı ve doğal güzellikleri ile de öne çıkmaktadır. 2012’de büyükşehir olan kent ayrıca Türkiye’nin elektrik ihtiyacının % 14’ünü de karşılamaktadır.

   KAHRAMANMARAŞ'A NASIL GİDİLİR?

   Kahramanmaraş’a karayolu, demiryolu ve havayolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Otobüs terminali kent merkezinde konumlanan şehir; Konya, Karaman, Mersin, Hatay, Adana ve Mardin illerine ise demiryoluyla bağlıdır.

   Türkiye’deki birçok ilden havayoluyla da ulaşımın sağlandığı şehirde, kent merkezine 5 kilometre uzaklıktaki Kahramanmaraş Havalimanı ile havayolu ulaşımı sağlanmaktadır.

   KAHRAMANMARAŞ'TA NEREDE KALINIR?

   Şehirde konaklamak için en uygun bölgeler Merkez ve Elbistan ilçeleridir. Buralarda otel, apart otel, konukevi ve hostel gibi pek çok konaklama seçeneği bulunmaktadır.

   Kahramanmaraş

   KAHRAMANMARAŞ'TA GEZİLECEK YERLER

   · Türkiye genelindeki ilk müzecilik girişimlerinden biri olan Kahramanmaraş Müzesi, Azerbaycan Bulvarı üzerinde hizmet vermektedir. 30 binden fazla eserin yer aldığı müzede, özellikle Gavur Gölü bataklığından çıkarılan ve tarihi MÖ 1400’lü yıllara dayanan antik fil iskeletleri görülmeye değerdir.

   · Afşin ilçesinin 7 kilometre kuzeybatısında bulunan Ashab-ı Kehf, Antik Çağ’dan bu yana iki büyük semavi dinde kutsal olarak kabul edilen Yedi Uyurlar mağarasının çevresinde kurulmuştur. Mağaraya gelen ziyaretçilerin ihtiyaçlarının karşılanması için yapılan külliye, Anadolu Selçuklularının Maraş Emiri Nusretüddin Hasan Bey tarafından 1215-1234 yılları arasında inşa ettirilmiştir.

   · Dulkadiroğlu Beyliği hükümdarı Alaüddevle Bey tarafından 15. yüzyılda inşa ettirilen Taş Medrese, Dulkadiroğlu ilçesinde yer almaktadır. Çeşitli restorasyonlardan geçerek günümüze kadar orijinal dokusunu korumayı başaran külliye, mescit ve depo olarak da kullanılmaktadır.

   · Beylikler dönemi ve erken dönem Selçuklu mimarisinin özelliklerini taşıyan Ulu Camii, Dulkadiroğlu ilçesinde konumlanmaktadır. Dulkadiroğlu Beyliği hükümdarı Süleyman Bey tarafından 1442-1454 yılları arasında inşa ettirilen caminin; minare, taçkapı, mihrap, minber bölümünde yer alan süslemeleri görülmeye değerdir.

   · Sivri ve yüksek bir tepe üzerinde kurulmuş olan Kahramanmaraş Kalesi, şehrin tam merkezinde yer almaktadır. Hititler dönemine ait pek çok tarihi eserin ortaya çıkarıldığı kale; Asur, Med, Pers, Roma, Bizans, Selçuklu, Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti dönemlerinde çeşitli restorasyonlardan geçerek günümüze kadar korunmuştur.

   · Buz gibi suyu ve eşsiz manzarasıyla Tekir Yeşilgöz Mesire Yeri, Maraş-Göksun karayolunun üzerindedir. Döngel Mağarası'nın etrafındaki çam ormanlarının içerisinde yer alan mesire yerinde piknik yapabilir, yeni keşifler gerçekleştirebilir, lezzetli alabalıkları tadabilirsiniz.

   · Şehrin her yerinden görülebilen Abdülhamid Han Camii, Osmanlı padişahı II. Abdülhamid adına 2011 yılında inşa edilmiştir. 20 bin kapasiteye sahip cami, Türkiye’nin en büyük üçüncü camisidir.

   · 16. yüzyıl sonlarına doğru inşa edilen Kapalı Çarşı, Osmanlı dönemi kapalı çarşılarının en erken örneklerinden biridir. İl merkezinde yer alan çarşı, yaklaşık 120 dükkana ev sahipliği yapmaktadır.

   Kahramanmaraş

   KAHRAMANMARAŞ'TA NE YENİR?

   Şehirde kültürel değerlerin önemli bir noktası da yemekler ve tatlılardır. Maraş Tarhanası ve Maraş Dondurması şehirle birlikte en sık anılan yiyecekler olsa da onların haricinde de sayısız lezzet sizleri beklemektedir. 

   Bunların arasında eli böğründe, kelle paça, alabalık, ekşili Maraş kebabı, ekşili eya sulusu, firik, çaman, tırşik çorbası, kuzu tandır, sömelek köfte, içli köfte, mumbar, dolma, tatlı olarak çullama ve ballı börek yer almaktadır.

   KAHRAMANMARAŞ'TAKİ FESTİVALLER

   · Kar Festivali - Ocak

   · Uludaz Uğur Böcekleri Festivali - Haziran

   · Kahramanmaraş Tarım, Sanayi ve El Sanatları Fuarı - Ağustos

   · Kırmızı Biber, Tarhana, Dondurma Festivali - Ağustos

   · Karakucak Güreş Festivali (Afşin İlçesi) - Eylül

   · Karakucak Güreş Festivali (Göksun İlçesi) - Eylül

   • Artvin

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Çoruh Nehri’nin yanında yemyeşil bir vadi üzerinde kurulmuş olan Artvin, Doğu Karadeniz’in en güzel yerlerinin başında geliyor.

   • Siirt

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Siirt, dört mevsimin en güzel şekliyle yaşandığı iklimi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri ve bağrında barındırdığı evliyaları ile görülmeye değer bir yerdir.

   • Ordu

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Yeşilin her tonunu görebileceğiniz eşsiz doğası, denizden metrelerce yüksekteki el değmemiş yaylaları, tarihi mekanları ve eşsiz Karadeniz mutfağı ile Ordu, Karadeniz’in en güzel yerlerinin başında geliyor!

   • Bilecik

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Sakarya Nehri’nin kenarındaki verimli topraklarda kurulmuş olan Bilecik, tarihi yerleri ve türbeleriyle ‘Osmanlı Devleti’nin temellerinin atıldığı şehir’ olarak öne çıkmaktadır.

   • Kırşehir

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Binlerce yıl birçok devlete ev sahipliği yapan Kırşehir hemen hemen ülkemizin tam ortasında yer almaktadır.

   • İzmir

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Sakin yaşamı, sıcakkanlı insanları ve şairlere konu olan güzelliğiyle İzmir gezip görmeniz gereken yerlerin en başında geliyor.