Kanarya Adaları Uçak Bileti

Yeni Uçuş Ara
KALKIŞ
VARIŞ
GİDİŞ TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
YOLCU SAYISI - SINIF

Yetişkin
12+ Yaş

- +

Çocuk
2-12 Yaş

- +

Bebek
0-2 Yaş

- +

NEREDEN

Havalimanı, şehir veya kod giriniz

Yakınımdaki Havalimanını Bul

Yakındaki Havalimanları

Yakındaki havalimanları aranıyor...

  Geçmiş Aramalar

  • Herhangi bir kayıt bulunamadı

  NEREYE

  Havalimanı, şehir veya kod giriniz

  Yakınımdaki Havalimanını Bul

  Yakındaki Havalimanları

  Yakındaki havalimanları aranıyor...

   Geçmiş Aramalar

   • Herhangi bir kayıt bulunamadı

   KANARYA ADALARI

   Sanılanın aksine adını kanaryalardan değil, adada çok fazla sayıda köpek türü yaşadığı için latince köpek anlamına gelen Canariae'den alan Kanarya Adaları, eşsiz plajları ile Avrupa’nın yanı başında tropikal bir cennet! Yılda 5 milyona yakın turisti ağırlayan bu ada ülkesi, egzotik atmosferi ve doğal güzellikleriyle mutlaka görülmesi gereken bir yer!

   Bu yazımızda ‘Avrupa’nın yanı başındaki tatil merkezi’ Kanarya Adaları‘nda gezilecek önemli yerleri anlatmaya çalışacağız.

   KANARYA ADALARI’NA NASIL GİDİLİR?

   Fas üzerinden denizyoluyla da ulaşımın sağlandığı Kanarya Adaları‘a ülkemizden direkt uçuş bulunmuyor. Bu şirin ada ülkesinde Barcelona veya Madrid üzerinden yapacağınız aktarma ile ulaşabilirsiniz.

   KANARYA ADALARI’NDA NEREDE KALINIR?

   Avrupa’nın yanı başında bir turizm cenneti olan Kanarya Adaları‘nda, konaklama tesisleri ağırlıklı olarak Tenerife ve Gran Canaria’da toplanmıştır. Birçok turistik mekana yakın bir konumda bulunan Los Cristianos bölgesinde, butik pansiyonlardan lüks otellere kadar değişen farklı seçeneklerden birinde konaklayabilirsiniz.

   Kanarya Adaları

   KANARYA ADALARI’NDA GEZİLECEK YERLER

   · Kanarya Adaları‘nın başkenti olan Santa Cruz, adanın en gelişmiş noktalarından biri. Latin mimarisinden örneklerin görülebileceği tarihi yapıları, müzeleri, meşhur Afrika Pazarı ve liman çevresinde yoğunlaşmış cafe ve restoranları ile Santa Cruz bölgesi, Kanarya Adaları‘nda ilk gidilecek noktalardan!

   · Tenerife’ye yarım saat mesafedeki La Laguna kenti, yüzyıllık ahşap evleri, tarihi üniversitesi ve katedralleri ile Kanarya Adaları‘nın en tarihi bölgelerinin başında geliyor. 1999 yılında UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi'ne alınan kent, tarihi dokusunun yanı sıra doğal güzellikleriyle de yıllardır İspanyollar tarafından yaşanabilir şehirler anketinde en beğenilen nokta olarak seçiliyor.

   · Teide dağının eteklerinde yer alan La Orotava kasabası, Tenerife’yi tepeden gören manzarası ve tarihi evleriyle oldukça çekici bir atmosfere sahip. Kanarya Adaları mimarisiyle inşa edilmiş başta Casa de los Balcones olmak üzere eski konakları ile ünlü bölgede, adada ilk yaşayan halkın günlük yaşamına ait eserler de sergileniyor.

   · Tenerife’nin güneyinde yer alan Las Galletas bölgesi, merkezden sadece 15-20 dakikalık mesafede yer alıyor. Eski bir balıkçı kasabasını andıran ve sessiz, sakin, huzurlu bir atmosfere sahip Las Galletas, yörede Sessizlik Sahili (Costa del Silencio) olarak anılıyor!

   · Tenerife’nin en önemli turizm merkezlerinden olan Puerto de la Cruz, tarihi yapıları, kiliseleri ve ünlü limanı ile Kanarya Adaları‘na geldiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerler listesinde ilk sıralarda yer alıyor.

   · 3700 metrelik yüksekliğiyle İspanya’nın en büyük dağı olma özelliğine sahip El Teide Dağı, Tenerife adasında bulunuyor. UNESO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi'ne alınan eski bir volkanik dağ olan El Teide’nin zirvesine teleferikle ulaşılabiliyor.

   · Avrupalı turistler tarafından büyük ilgi gösterilen Los Cristianos, Playa de las Americas ve Costa Adeje bölgeleri adanın güneyinde kalıyor. Mavi bayraklı plajları ve sabahlara kadar süren gece hayatı ile meşhur şehre özellikle gençler akın ediyor!

   Kanarya Adaları

   KANARYA ADALARI’NDA NE YENİR?

   Afrika ve İspanya kültüründen etkilerin görüldüğü Kanarya Adaları‘nda ağırlıklı olarak deniz ürünleri tüketiliyor. Yağ, sirke, ve baharatla hazırlanan mojo sosu hemen hemen her yemekte kullanılırken, haşlanmış soslu patates olan papas arrugadas bölgenin en meşhur yöresel yemeği olarak biliniyor. Yılda 5 milyondan fazla turiste ev sahipliği yapan Kanarya Adaları‘nda dünya mutfağından yemekler sunan çok sayıda restoran bulunuyor. Türkiye’de ve Avrupa’da bulunmayan balık türlerinden Abadejo, Wahoo, Cherner, Vieja vs. gibi lezzetlerin yanı sıra Bellota Jambonları ve Kanarya Adalarının yerel şarapları da mutlaka tadılması gereken şeyler listesinde ilk sıralarda yer alıyor.

   KANARYA ADALARI’NDA GECE HAYATI

   Yıl boyu turistlerin akınına uğrayan Kanarya Adaları‘nda oldukça renkli bir gece hayatı var. Adada şarap ve rom içkileri fazla miktarda tüketilirken, adanın başkenti Tenerife’deki Playa de las Americas bölgesi gece hayatının kalbinin attığı yer olarak söylenebilir. Hemen hemen her köşe başında rastlayabileceğiniz sokak müzisyenleri ve capoeira dansçıları gibi performans sanatçıları göze çarpıyor. Ayrıca, Eiffel Bar, Xtreeemz, The Island Bar gibi meşhur mekanlara giderek adanın eğlence anlayışını yerinde de görebilirsiniz!

   KANARYA ADALARI’NA NE ZAMAN GİTMELİ?

   Aslen Afrika kıtasında bağlı olan ama İspanya tarafından yönetilen Kanarya Adaları‘nda tropikal iklim ve çöl iklimi bir arada görülüyor. Sene boyu ortalama 18-20 derece olan hava sıcaklığıyla yılın her dönemi tatil için uygun olan ülke, özellikle kış aylarında Avrupa’ya yakın oluşu nedeniyle turist akınına uğruyor.

   KANARYA ADALARI’NDAKİ FESTİVAL ve ETKİNLİKLER

   · Santa Cruz de Tenerife Karnavalı - Şubat

   · Las Palmas Karnavalı - Şubat

   · Dia de la Cruz - Mayıs

   uygunfiyat-apps
   • Okinawa

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Japonya’nın güneyinde yer alan ve ülkeyle karasal bir bağlantısı bulunmayan Okinawa, Ryukyu Adaları üzerinde yer alıyor.

   • Tokyo

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Yüzyıllar boyunca Japonya’nın başkentliğini yapan Tokyo, dünyanın sayılı metropolleri arasında yer almaktadır.

   • Madrid

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    İspanya’nın başkenti Madrid Avrupa’da en çok turist ağırlayan şehirlerin başında geliyor.

   • Moskova

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Sovyetler Birliği ve Çarlık Rusyası’na başkentlik yapan Moskova, 11 milyonu aşan nüfusuyla hem Rusya’nın hem de Avrupa’nın en kalabalık şehirlerinin başında gelmektedir.

   • Hong Kong

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Çin’in güneydoğusunda yer alan Hong Kong, uzun yıllar İngiltere hakimiyetinde kaldıktan sonra 1997 yılında özerkliğini ilan ederek Çin Halk Cumhuriyeti’ne bağlanmıştır.

   • Toronto

    uygunfiyat ucuz uçak bileti

    Kanada’da 5 milyondan fazla insanın yaşadığı Ontario eyaletinin başkenti olan Toronto, Kuzey Amerika’nın en temiz ve en güvenilir kentidir.